tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

henio2    545

Nie ale portfel wyczyści, na słaby rzepak najlepsza recepta to pług, dwa razy słaby zostawiłem i więcej tego błędu nie zrobię jeśli coś już na etapie wschodów idzie nie teges to kokosów z tego nie będzie jedynie kosztów sobie narobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

UP ale np u nas w okolicy 3/4 rzepaków jest słabych i dopiero wychodzą także sporo osób by musiało orać ja osobiście już 1,5 ha przesiałem pszenicą i jeszcze z 5 ha mam takiego nierównego co nie które dopiero wychodzą i zostawiam do wiosny ale reszta bardzo ładna i wszystko tak samo robione dziwny temat bo na niektórych kawałkach już toprexem pryskałem żeby go przyhamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

@tespis17 było zimno i mokro to był problem z pobieraniem fosforu, teraz przyszło ciepło to sytuacja wróci do normy. Mam sporo przebarwień ale nie mam zamiaru nic mu aplikować.

fosfor ok ale te przebarwienia to także kłopot z powodu zimna z poborem azotu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Nie ale portfel wyczyści, na słaby rzepak najlepsza recepta to pług, dwa razy słaby zostawiłem i więcej tego błędu nie zrobię jeśli coś już na etapie wschodów idzie nie teges to kokosów z tego nie będzie jedynie kosztów sobie narobisz.

 

 

Wszystko zalezy od pogody jaka bedzie...w tamtym roku cześć mojego rzepaku była bardzo mała 2-3 listki właściwe w dodatku bardzo małe. Nawet ten przezimował i bardzo miło mnie zaskoczył. Plon 4/tha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Tamten rok był wyjątkowy drugi taki dla rzepaku nie będzie ale każdy musi sam zdecydować u nas w zeszłym roku po zimie gościu zostawił rzepak bo liczył że będzie drogi i choć tonę z hektara zbierze i zebrał tyle że z 7 ha drugi rok rzepaku już nie uprawia Asahi to jedynie po uszkodzeniach herbicydami a rzepak jest słaby bo pogoda nie sprzyja wegetacji B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dzisiaj będe jechał z opryskiem navigator + fusilade. Wiem, mówiliście żeby nie łączyć ale juz i tak przez pogodę mam spóźnione zabiegi. Po jakim czasie moge jechac z toprexem +mocznik i bor? rzepak na ponad połowie plantacji ma 4-5 liści.

4-5 liści to idealny termin na aplikacje toprexu, potem będzie słabiej hamował rzepak. W sumie tak jak pisałem toprex można dać razem z fusilade. W sumie jak z navigatorem poczekasz to tez nie bardzo. Więc co nie zrobisz to ma wady. A ten navigator z fusilade to tak na własną odpowiedzialność.

 

Co do fioletowych przebarwień, to było zimno i fioletowe przebarwienia są standardem. A fosfor dolistnie zawsze warto dać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co do innych graminicydów to z navigatorem kiepsko to wychodzi ale navigator plus metazachlor plus targa działa bez zarzutu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nie ale portfel wyczyści, na słaby rzepak najlepsza recepta to pług, dwa razy słaby zostawiłem i więcej tego błędu nie zrobię jeśli coś już na etapie wschodów idzie nie teges to kokosów z tego nie będzie jedynie kosztów sobie narobisz.

 

Na słaby rzepak najlepsze jest ubezpieczenie i jak masz duży areał to prowadzisz ubezpieczyciela gdzie masz największy rzepak chyba że trafisz na służbiste to wtedy "zonk" chociaż....... :) a potem QQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

ja kilka lat ubezpieczam w pzu i jeszcze nikt niesprawdzał rzepaku podczas ubezpieczenia ubezpieczają jak ja chce ile ton z chektara i jaka wartosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Jaki koszt ubezpieczenia w pzu np od wymarznięcią i saren??

 

to szkoda wyrządzona przez zwierzynę lesną równiez podlega pod polisę?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

a później jak wymarźnie, to ile kasy zwracają jak ubezpieczyłeś na 2000zł/t i podałeś 4t plon?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

a czy z taiego ubezpieczenia mozna zrezygnowac w nastepnych latach? Czy nie jest tak ze jak raz ubezpieczysz to pozniej jest to obowiazek?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a później jak wymarźnie, to ile kasy zwracają jak ubezpieczyłeś na 2000zł/t i podałeś 4t plon?

zwracają Ci tyle na ile ubezpieczyłeś, do 15 kwietnia jak wymarźnie wypłacają 17% kwoty ubezpieczenia, a po 15 kwietnia wypłacają od przymrozków i gradu do 100% kwoty ubezpieczenia - minimalnie wypłacają od 10% uszkodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Nieprawda, że w PZU ubezpieczają nie patrząc co. W ubiegłym roku miałem u nich ubezpieczony rzepak i agent był na polu i robił zdjęcia przed ubezpieczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Oba macie rację, bo do któregoż października agenci mieli chodzić po polu, a chyba od 1 listopada PZU odwołała to i zawierali umowy bez lustracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Panowie, czy rzepak który jest aktualnie w fazie liścieni (wypuszcza dopiero pierwszą parę liści właściwych, siany po jarej pszenicy...- powschodził po deszczach) czy ma jeszcze jakieś szanse..? Co prawda pogoda dopisuje teraz, więc chciałem zaaplikować RSM lecz niestety technicznie zostało mi to uniemożliwione, więc posypałem 100kg/ha saletry w celu żeby go jakoś jeszcze 'pobudzić' do wzrostu.. Jutro planowałbym oprysk mocznikiem o stężeniu do 5%, a za parę dni mocznik+wuxal top n, czy może szkoda zachodu i siać jeszcze jakąś pszenicę...? Co radzicie? Inny rzepak mam w fazie powiedzmy dobrych 2liści, i myślę, że ten może jeszcze urośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jest temat o rzepaku i agrotechnice czy o ubezpieczeniach? słaby rzepak na jesieni słabo wrózy na przyszłośc nieraz lepiej przesiać już na jesieni jeszcze zależy czym był pryskany

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie też jeden super rolnik ma teraz liścienie i gdzie nie gdzie 2 liście, nie nie daje, niczym nie pryska, w jesieni i co roku ma taki bo sieje koło 9 września i o dziwo rzepak ma ładny w żniwa.

Daj mocznik z wuxalem i borem i będzie dobrze.

RSM 32 dawałem z 5 dni temu po 80-100 litrów/ha i poprzypalałem liście i to nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj