tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ovi    206

ja podobnie czyli oko 2,5tys(nasiona opryski nawożenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

2908zł/ha za rok 2011/12 nie licząc robocizny,amortyzacji i podatku rolnego oraz dopłat, nie mam kombajnu, rzepak ubezpieczony, rzepak nie dosuszany. W tym roku podobnie wyjdzie chyba że będę dosuszał.

http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm

Z tego co pamiętam jeden z kolegów na AF zmieścił się w 2 tyś ale to jest minimum wkładu.

 

 

hmm tam napisali ze odchwaszczają kemifam super 320 a to jest środek na buraki i rzepak jest w średnio wrażliwych !!!! poza tym zależy jaką kto ma zasobność gleby ale pk może być mało i słaba ochrona przed szkodnikami i chorobami.


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

Dzeiwki wielkie za te odpowiedzi ale dopowiem ze kombajn ma swoj wiec tylko plaiwo a le tak myslame ze cos kolo 3 tys :) A radziliscie by mi siac rzepak pierwszy raz bo nie jestm pewien? ale licze sie z tym ze morze tez wymarznac albo cos wiec wieci i tylkoc zy sie opłaca? i wiem z ejak nie ma dobrego plonu to nie ma co sie meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

Koszt uprawy rzepaku w moim przypadku to 3100 zł / ha ( nasiona, nawozy, opryski), robocizna/paliwo każdy liczy sam ale wg mojego cennika usług wyszło by około 1200 zł ( wszystko, z koszeniem transportem i uprawą pożniwną).

Przy obecnych prognozach cen, na rzepaku będą słabe wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie wiem czym Wy nawozicie te plantacje, ja na dzień dzisiejszy mam koszt 4200zł/ha, duże gospodarstwa schodzą poniżej 4 tysięcy, ale oni mają lepsze wykorzystanie maszyn, lepsze ceny na chemię i nawozy, przychód na dzień dzisiejszy 3,5t x 1700zł + 1000 (dopłaty bezpośrednie) = prawie 7000 zł/ha netto, życzę sobie takiego wyniku co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja na chwilę obecną wydałem 2400zł na ha w tym opryski nawozy i nasiona. kupię jeszcze coś na sklejanie łuszczyn i koniec. wyjdzie niecałe 2500zł + koszt uprawy na maksa 1000zł a rzepak wygląda pięknie choć nie wiem jak plonuje ta odmiana Exquisite. No i oczywiście oby cena była dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

u mnie koszt uprawy wynosi ok. 3000 zł/ha

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym Wy nawozicie te plantacje, ja na dzień dzisiejszy mam koszt 4200zł/ha, duże gospodarstwa schodzą poniżej 4 tysięcy, ale oni mają lepsze wykorzystanie maszyn, lepsze ceny na chemię i nawozy, przychód na dzień dzisiejszy 3,5t x 1700zł + 1000 (dopłaty bezpośrednie) = prawie 7000 zł/ha netto, życzę sobie takiego wyniku co roku

 

Zrób jakąś rozpiskę kosztów w wolnej chwili.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

mam koszty dokładnie skalkulowane dla każdej działki, tylko wskażcie mi jak mam tu wstawić tabelę z arkusza kalkulacyjnego

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nakład na 1ha

- nasiona (Visby f1) 252 zł

- polifoska przedsiewnie 400kg - 670 zł

- oprysk na chwasty ButisanStar 242 zł

- skracanie Caryx + bory i inne - 166 zł

- saletrosan 400kg - 472 zł

- RSM32 290kg - 285zł

- skracanie-grzyb. Caryx + owady + mikro i makro - 210 zł

- słodyszek Avaunt - 64 zł

- grzybówka Acanto + tebukonazol + Proteus + 20litrów RSM32 - 200 zł

- desykacja ~50 zł

- paliwo na wszytskie działania, czyli orka, uprawa, siew i inne, liczę około 100 litrów (zawyżam raczej) - 550zł

 

to tak z grubsza, wychodzi - 3161 zł

 

do tego należało by doliczyć amortyzację maszyn, naszą pracę, podatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

zapomniałem dopisać że nawozy były zakupione zaraz po żniwach na początku sierpnia w dość sporych ilościach, stąd te ceny:

polifoska 4 1680zł (20 ton)

rsm32 970zł (50 ton)

saletrosan 1180zł (12 ton)

 

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jakie teraz szkodniki w rzepaku mogą sie pojawic ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

ja mam dwie lance znaczy dwie rury dlugosci 5 metrów zakocone talerzami ktore bez problemow rzucaja przy obrotach walku 800 obrotow na odleglosc 24 metrow :) Wezy sie nie oplaca kupowac bo sa drozsze od beczki i sie ciagle zapychaja A tak masz prosta konstrukcjie.Moja beczka ma pojemnosc 16 tys litrow na jednej osi Kola 28r26 z górnym zalewaniem.

 

 

Kolego czy udało Ci się w końcu gdzieś zdjęcie umościć twojego beczkowozu?

Nadal jestem Ciekaw Twojej konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jakie teraz szkodniki w rzepaku mogą sie pojawic ?

Przede wszystkim pryszczarek


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

 

 

Kolego czy udało Ci się w końcu gdzieś zdjęcie umościć twojego beczkowozu?

Nadal jestem Ciekaw Twojej konstrukcji.

 

Kolego Jutro trochę ja umyje i dodam puki co czekam na nowe kola Ponieważ 1 strzelilo i 1 już jest na wyczerpaniu wiec stoi ten tydzień i odpoczywa:) ale od Poniedzialku rusza w Pszenice Jara . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
jakie teraz szkodniki w rzepaku mogą sie pojawic ?

Teraz pryszczarek i chowacz. Zwalczanie zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku słodyszka, zwykłe pyretroidy pokroju karate zeon powinny dać radę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Tylko z tą uwagą, perytroidy skutecznie zniszczą nam formy imago. Jeśli np. chodzi o wytrucie larw żerujących już w łuszczynach działanie pyretroidów nie będzie satysfakcjonujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Jaki środek da rade zniszczyć larwy żenujące w łuszczynach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiel    0

U mnie koszt uprawy 1 hektara rzepaku z ubezpieczeniem i wynajmem kombajnu wyniósł 3900zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie czy z zabiegiem na sklejenie łuszczyn można dodać środek na pryszczarka czy będzie już za późno.

 

Dodam że na sklejenie planuje dać litr Flexi i 2 litry Glifosatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zabieg sklejania można łączyć z dedykacją? Bo czytałem gdzieś że sklejanie należy przeprowadzić osobno i wtedy gdy łuszczyn mają żółty kolor na około 3 tyg przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Można połączyć, po co 2 razy wjeżdżać i jeździć po roślinach. A desykacja co roku wypada końcem czerwca/początkiem lipca, w tym roku pewnie będzie przeprowadzona kilka dni później niż zwykle, więc spokojna głowa, jest jeszcze dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego Jutro trochę ja umyje i dodam puki co czekam na nowe kola Ponieważ 1 strzelilo i 1 już jest na wyczerpaniu wiec stoi ten tydzień i odpoczywa:) ale od Poniedzialku rusza w Pszenice Jara . Pozdro

 

Kolego specjalnie dla mnie/nas nie musisz myć byle było coś widać na tym zdjęciu.

Daj znać jak już umieścisz zdjęcie.

Po za tym u mnie codziennie pada woj.kuj-pom

Strasznie mokro się zrobiło. Rzepak wygląda dobrze.

 

p.S Nie można wysłać Tobie wiadomości na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj