tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Zenonim    223

ja na wiosnę dałem 178N w czystym składniku i bardzo ładny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego ja dalem około 60-70 kg N w czystym na Rzepak . Rzepak Bardzo ładny jak nigdy. Reszta to gnojowica poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie wyszło 202kg/ha czystego N jesień (22kg)+wiosna(180kg) - również jest bardzo ladny - foto w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Panowie, czy pryskanie na płatek o godz. 18 gdy ładnie świeci słońce jest karalne, bo widziałem gościa co tak robił. U mnie robiliśmy to przed samą nocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Witam, może mi ktoś powiedzieć dlaczego na pędach bocznych poniżej głównego pąka pod liśćmi tam gdzie radzą się nowe pąki te właśnie pąki są malutkie i brązowego koloru? Tak jest w większości przypadków, wyglądają one tak jakby już nie miały ochoty wyrosnąć i zakwitnąć. Czy jest to normalne czy czegoś zbrakło rzepakowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

jeśli chodzi o te bardzo nisko to jest normalne bo rzepak jak by chciał ale już nie da rady ich w pełni wykształcić i po czasie je odrzuca najlepiej jak byś dodał foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Moj dostał na jesieni 300 kg polifoski 6, na wiosne 550kg saletry amonowej 150kg siarczanu amonu i 45kg mocznika dolistnie. Jak na mój pierwszy rzepak wygląda super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Hej Koledzy/Koleżanki,

Ostatnio na opakowaniu Plonvitu R zauważyłem, że zalecają jego stosowanie m.in. w fazie "III – koniec kwitnienia – rozwój łuszczyn (BBCH 69–73)". Czy ktoś z Was w tym okresie dokarmia jeszcze rzepak mikroelementami? Jeśli tak to jakimi? Może dodajecie jeszcze mocznik/siarczan magnezu? Czy to ma jakiś zauważalny wpływ np. na mtz/liczbę nasion w łuszczynie? O ile dobrze pamiętam rok/dwa temu w TopAgrar był artykuł o dokarmianiu mocznikiem w pełni kwitnienia, ale nie mam już tego numeru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja dokarmialem w tym i zeszłym roku RSM32 w dawce 20 litrów na ha razem z opryskiem na platka, 20 litrów RSM32+ 220 wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepewny    0

mam pytanko czy do oprysku na platka dodalbym durzban w ilosci 0,6l/ha to mu nie zaszkodzi? zgory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dursbanu nie mozna dawać na platek - działa gazowo - załatwisz wszystkie pszczoły w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

za to grozi prokuratura!!! zakaz używania chloropiryfosu w okresie kwitnienia roslin!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak długo działa mospilan ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

w zależności od dawki jaką zastosujesz . 100 g ok 10 dni , ale w związku, że ten rok jest szczególny, działanie jest krótsze --> ok. 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy chlor z korn kali zaszkodzi rzepakowi? uwzględniając zawartość siarki oraz magnezu w tym nawozie wychodzi on korzystniej niż sól potasowa, tylko obawiam się negatywnego wpływu chlorków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Chlor jakoś rzepakowi zaszkodzić nie powinien. A u nas to co drugi to zamiast soli sieje Corn Cali.A ja to różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5
Napisano (edytowany)

Witam

Szukam pomysłu na zmianowanie i troche doprowadzenie ziemi do kultury. Pytanie czy rzepak ma większe wymagania glebowe niz np pszenica? Czy na ziemi lekkiej, 3b, ph 4,86-5,16, P 23,8; K 8,6; Mg 8,2 moge posiać rzepak? Tzn. zabronić mi nikt nie zabroni :) ale czy ma to sens? w tej chwili posiana jest tam pszenica która wykazuje objawy niedoboru Mg, niskiego PH i mega problem z miotłą.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wystarczy rozsiać pod orkę wapno magnezowe drobnej granulacji o wyższej reaktywności i można zaryzykowac jeżeli gleba jest w dośc dobrej kulturze


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

Witam

Szukam pomysłu na zmianowanie i troche doprowadzenie ziemi do kultury. Pytanie czy rzepak ma większe wymagania glebowe niz np pszenica? Czy na ziemi lekkiej, 3b, ph 4,86-5,16, P 23,8; K 8,6; Mg 8,2 moge posiać rzepak? Tzn. zabronić mi nikt nie zabroni :) ale czy ma to sens? w tej chwili posiana jest tam pszenica która wykazuje objawy niedoboru Mg, niskiego PH i mega problem z miotłą.

 

IIIB to raczej nie jest lekka ziemia.... masz niska zawartość potasu i magnezu i niskie ph wiec wapnowanie przed siewem rzepaku niewiele może dać. przy tak niskim ph możesz mieć wysokie stężenie glinu który jest toksyczny dla rzepaku i może rzepak w ogóle nie powschodzić. rzepak pod względem ph jest bardziej wymagający od pszenicy urośnie na lżejszej ziemi ale nie na niższym ph. no ale raz mieliśmy rzepak w pierwszym roku na dzierżawie na ziemi 4b i V ph 5,1 i zawartości P K Mg były albo niskie albo bardzo niskie i plon był lekko ponad 3,5 t, do tej pory nie wiem jak to się stało :P


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

pytanie moje brzmi tak, aktualnie rzepak jest u mnie w pełni kwitnienia, na pędzie głównym od dołu są już pierwsze łuszczyny, zdarzają się pojedyncze wykręcone, dodam że rzepak nie był chroniony fungicydem na wiosnę, dostał tylko toprex na jesieni. Jakie przyczyny mogą być ?

 

 

normalnie na ziemii cięzkiej ph 5 to jest duża lipa ale na piachu jeszcze tragedii nie ma i już tak nie widziwniajcie że nie powschodzi, owszem przyswajalność wszystiego jest ograniczona i inna niż przy ph 6 ale moja rada jest nadal j/w. kolego emo akurat potas można akurat to jest pole przed nawożeniem a np. zwiększanie Mg czy K nie należy do jakieś trudnej rzeczy w przeciwieństwie do pH które latami się psuje i latami odbudowuje. A jak wam tak bardzo zależy żeby podnieść szybko pH to kreda o reaktywności 90% odmieni glebę w ciągu 3 miesięcy

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj