tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

pictor to koszt od 170- do 185 w zależności jaka cena 1l kosztuje najtaniej 350zł a zalecana dawka to 0.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr777    0
Napisano (edytowany)

A co sądzicie o nawożeniu "dolistnym" rzepaku jak i pozostałych upraw?

Czy można je stosować wyłącznie np. wsadach, czy tylko traktować jako uzupełnienie nawożenia rośliny?

Coraz więcej o tym słyszę ale nie mam co do tego zdania. Chciałbym spróbować tej formy, podobno na zachodzie jest bardzo powszechna.

 

Napiszcie jeśli stosowaliście i jakie były rezultaty.

 

Nie wiem czy ten wątek był już poruszany, ponieważ jestem nowy na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Nawożenie dolistne stosuje się w uprawach hydroponicznych ale nie tylko bo i w uprawach glebowych, praktycznie wszędzie. Zaletą jest możliwość dostarczenia roślinie brakujących składników w szybki i bezpośredni sposób przez liść np. tuż przed kwitnieniem lub w przypadku, gdy roślina jest bardzo młoda i system korzenny jest mało rozwinięty. Bardzo powszechne w sadownictwie.

Edytowano przez Piotr777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Dawka 0.5 na h ? na robaka co ? Proteusem pryskałem ,moge jeszcze raz czy zmienić ,ale na co ?

dawka 0,5na ha ale koszt to ok 180zł + na robaka ja będę pryskał mospilanem przywiózł mi znajomy ukrainiec 1kg za 140zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Właśnie. Środki zza wschodniej granicy są dobre i duużo tańsze, niektóre nawet dwukrotnie tańsze.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie racje litr to koszt 345 zł ,przedstawiciel się pomylił ! Koszt na 20 h to ogromny przy spadających cenach rzepaku .W lutym podpisałem umowe na 30 ton po 1840 ne zł a dziś już 1610 ne zł ..A gdzie tu do lipca .To czym pryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

do zbioru jeszcze ok 1.5 m-ca więc i cena moze się jeszcze zmienić oby do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym pryskacie na płatka, czy Yamato 1,7 l h? koszt ponad 100,czy Moderatorem 1.5 l h koszt tak samo ponad 100zł .Mospilanem na robaka słyszałem od paru rolników że to szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja dzisiaj wieczorkiem jadę 0.4 acanto + 0.8 tebu + 0.5 proteusa i koniec moze przed zbiorem skleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

koszt 110 zł +proteus 50zł kazdy robi według siebie jak rzepak ładny dużo pędów bocznych i plon powyżej 4 t to lepszymi środkami. a jak nie to alert też dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Taką cene podał mi przedstawiciel ! Ide chłopaką saletre wydać żeby rozsiali na zboze

Pictor u mnie kosztuje od 280-310zł/l, moderator proponował mi Chemirol za 110zł/ha (1,75l/ha), ale zdecydowałem się na propulse w dawce 1l/ha za 140zł/l i dorzucę do tego tebukonazol, który został mi z pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pictor u mnie kosztuje od 280-310zł/l, moderator proponował mi Chemirol za 110zł/ha (1,75l/ha), ale zdecydowałem się na propulse w dawce 1l/ha za 140zł/l i dorzucę do tego tebukonazol, który został mi z pszenicy

 

 

Normalny polski Pictor?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

witam mam pytanie dodawał ktoś mocznik przy zabiegu na opadający płatek w rzepaku ?? pytam się bo zastanawiam się czy nie dać po 10 kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Rzepak dzisiaj opryskany poszedł acanto 0.4 + tebu 0.8 + proteus 0.5. rzepak zacząl kwitnąć 10 maja a już na pędach bocznych widać łuszczyny. u mnie w okolicy rzepaki nie zawiązują łuszczyn na każdym kwiatku i to bez wyjątku różne odmiany i te które nawożone pierwszą dawka N w marcu czy póżniej w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polski? to raczej BASF

 

Wiem wiem. Miałem na myśli czy to nie jest jakiś import za wschodniej granicy. 280 za 1l to niedrogo.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ile dokładnie trzyma proteus?? dzisiaj zaobserwowałem pierwsze pryszczarki i chowacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja już jechałem mospilanem do tego mondatak i amistar


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

ile wyszło wam ogólne nawożenie N w tym roku? Dałem 200 z chaczykiem i ładny jest tylko niewiem ile w samej glebie mogło być bo bez badań i zastanawiam się czy jeszcze by zniósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj