tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

piotrb14    192

u mnie był siany co 13 cm i też ma podobną ilość rozgałęzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
Napisano (edytowany)

Jak siany lejek w lejek to raczej tego nie osiągniesz co kolega wyżej.

Chodzi o ilość gałęzi ;)

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Na opadanie płatków pryska się po to aby ochronić przed chorobami grzybowymi i szkodnikami łuszczynowymi, zabieg bardzo ważny. Jeśli się nie pryska to trzeba się liczyć ze spadkiem plonu. Co do desykacji i sklejania to te zabiegu nie są już tak konieczne. Tutaj dużo zależy od odmian. Jedne dojrzewają równomiernie inne mniej równomiernie. Napewno łatwiej jest zbierać rzepak desykowany. Aczkolwiek ja już parę lat nie desykuje i nie ma źle a i w wilgotności się mieszcze

 

Moim zdaniem nie zależy od odmian tylko od nawożenia oraz w którym momencie dawał nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dziękuję za wszystkie rady, chyba kupię alert i popryskam:)

 

 

 

Odmiana Sherlock- 1,5 ha. Na plon duży nie liczę, za mało nawozu dałem.

Nawozy to nie wszystko ale w twoim wypadku tak jak ktoś wyżej nadmienił alert będzie dobrym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kako9561    8

Co może być przyczyną zasychania pąków ? Brak jakiegoś składnika pokarmowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

albo brzydka pogoda i sie owadom nie chciało zapylać ;) przy deszczowych dniach tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

a jak hybryda to samo robi to dziwna sprawa przecież on samopylny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mam francuską odmiane mieszancową .. kwitnie troche póżniej niż inne moje pytanie czy opryskać go juz teraz na grzyba i reszte ... jest tak kwitnie już i widze pierwsze platki na ziemi to dobry termin ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

mój rzepak jakoś dziwnie kwitnie kolor nie jest taki intensywnie zółty jak u sąsiadów rzepak był słaby na wiosnę i rzadki dużo nie zeszło po suszy a trochę wymarzło na wiosne i dostał 300kg polifoski 21 240l na ha RSM i 200kg saletrzaku myslałem ze to go pogoni w góre ale w niektórych miejscach ma 1.2m a w innych 1.6m rozgałenzień ma od 10 do 16 tylko wzrost mnie niepokoi prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kako9561    8

Moze byc slodyszek albo oznaki braku boru i łuszczyny nie bedzie

 

wszystko możliwe:/ słodyszek na pewno nie bo te pąki od razu wyrastają zaschnięte :/

ale może jakiś plon będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wstaw fotke to mozna wtedy wiecej powiedziec

 

mój rzepak jakoś dziwnie kwitnie kolor nie jest taki intensywnie zółty jak u sąsiadów rzepak był słaby na wiosnę i rzadki dużo nie zeszło po suszy a trochę wymarzło na wiosne i dostał 300kg polifoski 21 240l na ha RSM i 200kg saletrzaku myslałem ze to go pogoni w góre ale w niektórych miejscach ma 1.2m a w innych 1.6m rozgałenzień ma od 10 do 16 tylko wzrost mnie niepokoi prosze o pomoc

Slaby kolor kwiatow rzepaku jest spowodowany niedoborem siarki.Pomimo ze dales ja w polifosce 21 to rzepak mogł jej nie pobrac ze wzgledu na zakwaszona glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@tofil: blady kolor kwiatów to objaw niedoboru siarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

teraz to można popić wodą... badanie gleby zrobić wapno zamówić ipod rzepak siarki dać w przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

w którym momencie pryska się na odpadanie płatków jak rzepak zaczyna przekwitać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak sama nazwa mówi, czyli jak opadają pierwsze płatki kwiatowe :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Czym pryskacie na płatka, czy Yamato to dobra propozycja, nic innego (Pictor, Amistar Xpro) nie mogę dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

Eminent Star 1.8 l/ha stosuje już kilka lat na płatek i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

to jest to samo co topsin plus jakiś triazol np tebu i taniej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tomek pictor działa bardzo długo wie nie trzeba będzie poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj