tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

ja bedę pryskał pictor + mospilan+fastac lub cyperkil + odżywka, myslę że 18.05 będa pierwsze łuszczyny na głównym pedzie 7-8szt i pójdzie oprysk

tak wyglada mój monolit: http://www.agrofoto....lit-11-05-2013/

08.05 pryskany proteusem + microplan

 

stosowałeś jakiś regulator wzrostu na wiosnę? czy nawozy dolistne w tej fazie coś dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

toprex jak rzepak był na wysokość gumowca :) (wcześniej nie dało się wjechać na pole) + microplan - znalazłem ten nawóz na jesieni na allegro rozprwadza go firma obrol, w składzie ma aminokwasy i ekstrakty roślinne. link: http://www.obrol.pl/nawozy_dolistne.php

czy w tej fazie nawożenie coś daje? myślę że tak. Ktoś pisał że rzepak nie pobiera skladników pokarmowych w tej fazie przez korzeń tylko korzysta z tego co zgromadził w części nadziemnej - więc chyba nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w fazie kwitnienia nie nawozi się zasadniczo roślin, aby ostatecznie ich nie rozlegulować, te twoje rośliny jakoś dziwnie strzeliły w pęd główny, może wynika t z dużej obsady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

więc nie nawozić? pierwszy raz posiałem rzepak wiec poslucham kolegi z wiekszym doswiadczeniem

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jesli dałes duzo azotu to lepiej nie nawozic dolistie juz rzepaku.w moich stronach nikt tego nie praktykuje.toprex opozniles i rzepak wyrosl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dostał 300kg/ha saletrosanu+ 300kg/ha saletry. myślisz że będzie rósł jeszcze do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

Pytanko ma do kolegów bardziej zaawansowanych-czy konieczne jest pryskanie "na płatka"? Rzepak jak narazie w dobrej kondycji, pryskany oriusem przed kwitnieniem, pryszczarka nie widać wcale. Warto wjeżdzac w pole??Nie lepiej byłoby interweniować wtedy, kiedy pojawią się jakieś objawy chorobowe lub szkodnik?Bardzo proszę o Wasz punkt widzenia-rzepak mam pierwszy rok i niewielkie w tym zakresie rozeznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dostał 300kg/ha saletrosanu+ 300kg/ha saletry. myślisz że będzie rósł jeszcze do góry?

jeszcze urosnie .dostanie luszczyn to siadzie troche

 

Pytanko ma do kolegów bardziej zaawansowanych-czy konieczne jest pryskanie "na płatka"? Rzepak jak narazie w dobrej kondycji, pryskany oriusem przed kwitnieniem, pryszczarka nie widać wcale. Warto wjeżdzac w pole??Nie lepiej byłoby interweniować wtedy, kiedy pojawią się jakieś objawy chorobowe lub szkodnik?Bardzo proszę o Wasz punkt widzenia-rzepak mam pierwszy rok i niewielkie w tym zakresie rozeznanie.

zabieg na płatek jest najwaznieszy w sezonie.mozna duza czesc plonu bez niego stracic.zgnilizne twardzikowa zwalcza sie zanim pojawia sie objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

dokładnie zresztą oprysk nie działa tylko interwencyjnie ale też zapobiegawczo, lepiej zapobiegać niż zwalczać już rozwiniętego grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

A jakim środkiem? Wystarczy Tebu +Proteus? Pictor nie należy do najtańszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

zależy jaki masz rzepak i jaki osiągalny plon możesz zebrać. do tego się dobiera środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

Dziękuję za wszystkie rady, chyba kupię alert i popryskam:)

 

zależy jaki masz rzepak i jaki osiągalny plon możesz zebrać. do tego się dobiera środki

 

Odmiana Sherlock- 1,5 ha. Na plon duży nie liczę, za mało nawozu dałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

po co się pryska na podpadanie płatków, sklejanie łuszczyn i desykacje czy to jest konieczne ? czy jeśli nie opryskam od tego zbiory będą słabsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

chce posiac rzepak na jednym kawałku i chce rozrzucic tam obornik przed siewem czy to dobry pomysł czy raczej nie bo jeszcze tego niepraktykowałem

 

Obornik spowalnia osiadanie gleby po orce co przy rzepaku jak wiesz nie jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

U mnie jest od 7 do 12 rozgałęzień

 

po co się pryska na podpadanie płatków, sklejanie łuszczyn i desykacje czy to jest konieczne ? czy jeśli nie opryskam od tego zbiory będą słabsze ?

 

Na opadanie płatków pryska się po to aby ochronić przed chorobami grzybowymi i szkodnikami łuszczynowymi, zabieg bardzo ważny. Jeśli się nie pryska to trzeba się liczyć ze spadkiem plonu. Co do desykacji i sklejania to te zabiegu nie są już tak konieczne. Tutaj dużo zależy od odmian. Jedne dojrzewają równomiernie inne mniej równomiernie. Napewno łatwiej jest zbierać rzepak desykowany. Aczkolwiek ja już parę lat nie desykuje i nie ma źle a i w wilgotności się mieszcze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Hmm u sąsiada wyrwałem pierwsze z brzegu to było właśnie 12 i pytam tak z ciekawości. Jutro zobacze u siebie.

Oj jak nierówno dojrzewa to problem straszny z koszeniem, w tamtym roku męczyłem się bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj