tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Adrenalina    10

Witam Panowie Mam takie pytanie Mój Rzepak w porównaniu do sasiadów jest Ciemno zielony(Czarny) a ich zielony średnio .Mam pytanie Czemku taki jest?? Czy to zalezy od odmiany?? mam dwie odmiany i oba sa Czarne .Dostal tylko 160litrow RSM 32 na start i teraz zalalem go 40 tys litrów gnojowicy na Ha .Wiec praktycznie maly Nakład.Pozdrawiam i Prosze o Rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

 

3 razy? Kiedy 3 razy zdążyłeś pryskać w tym roku?

 

W przeciągu ostanich 3 tygodni. Nie miałem wyjścia, opryski działały przez 2-3 dnia później to samo-20-30 słodyszków w misce w jedem dzień. Ale teraz mam spokój , jak narazie czyste pole, rzepak zaraz zacznie kwitnąc i o słodyszku mogę zapomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam Panowie Mam takie pytanie Mój Rzepak w porównaniu do sasiadów jest Ciemno zielony(Czarny) a ich zielony średnio .Mam pytanie Czemku taki jest?? Czy to zalezy od odmiany?? mam dwie odmiany i oba sa Czarne .Dostal tylko 160litrow RSM 32 na start i teraz zalalem go 40 tys litrów gnojowicy na Ha .Wiec praktycznie maly Nakład.Pozdrawiam i Prosze o Rady

 

Chwalisz się czy żalisz?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Mam pytanie czy warto teraz dać jeszcze odżywkę jakąś,bo mój już kwitnie a innych dopiero ma małe pąki.Dostał ponad 500kg/ha saletry, ale w porównaniu z innymi jest jakiś lichy. Odmiana to Remy z kws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam Panowie Mam takie pytanie Mój Rzepak w porównaniu do sasiadów jest Ciemno zielony(Czarny) a ich zielony średnio .Mam pytanie Czemku taki jest?? Czy to zalezy od odmiany?? mam dwie odmiany i oba sa Czarne .Dostal tylko 160litrow RSM 32 na start i teraz zalalem go 40 tys litrów gnojowicy na Ha .Wiec praktycznie maly Nakład.Pozdrawiam i Prosze o Rady

przelicz to na czysty azot.podejzewam ze zbiory Ci sie opoznią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Chwalisz się czy żalisz?

 

Pytam się tylko Kolego.

 

przelicz to na czysty azot.podejzewam ze zbiory Ci sie opoznią

 

Niech się opóźnia ważne aby cos zebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mój też jest taki i niski jak na ten czas tak myśle ze bedzie kwitł gdzieś za dwa tygodnie moze 3 tygodnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

dokładnie mały jest może ma z 30cm na razie idzie w łodyge.

 

Umnie wszyscy Maja małe rzepaki jak na razie:) Mysle że jutro popada i ruszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Może nie czarny tylko fioletowy :D . adrenalina ty zamiast lać gnojówke przedsiewnie to teraz patrz żeby ci nie kwitł od dołu jak górne strąki będą dojżewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Po zbiorach brak czasu na lanie Gnojowicy kolego teraz w ścieżki leje ponieważ Jest czas . Pszenice tez zalałem, teraz 2 raz leje i 3 raz tez poleje jak czas będzie .Na pewno cos zostanie na przyszły rok w ziemi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

rzepak opryskany Tarcza Łan + Dursban + odżywka, wysokość rzepaku około 25 do 40 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

początkowo miałem w planie zastosować caryx ale nie mieli w sklepie wiec dał jakies zamienniki o podobnym działaniu z tym że duzo tansze i ojca sprzedawca przekonał. A za wcześnie było ze wględu na jego fazę wzrostu bo tylko nieliczny strzelał w pęd. Caryx lub inny tego typu pewnie bym juz zastosował a tak musze poczekac jakies 2-3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzepak opryskany Tarcza Łan + Dursban + odżywka, wysokość rzepaku około 25 do 40 cm

 

Nie za późno na tebukonazol? Pryskałem takim samym zestawem. Jaka dawka Tarczy ? 1l/ha?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Mój też jest taki i niski jak na ten czas tak myśle ze bedzie kwitł gdzieś za dwa tygodnie moze 3 tygodnie

Za tydzien zakwitnie aby ciepło się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kiedy teraz pryskać 2 raz od grzyba?? podajcie jakies wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

czyli jak cały rzepak zakwitnie?? mniejwięcej za ile będzie miało to miejsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Kurcze rzepak zakwita i jak kwiaty zaczynają spadać przekwitać to pryskasz na grzyba.... Pomorze brak deszczu aż żal patrzeć na te rzepaki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a niech wam kwitnie nawet i w czerwcu bedziecie miec wiecej kasy:)

 

moj szerlok zawkitnie za jakies 3 dni max tu pytanie oplaca sie jeszcze odzywiac? mocznik ile na ha? jakis Npk bor? bo nie wiem druga california dopiero za jakies 10 dni mysle zakwitnie wiec na pewno bedzie trzeba opryskac odzywka....

 

boje sie zeby nie nie przedobzyc chociaz widac niedobor boru troche....

 

a co do szerolka nie mozna go utrzymac nie wiem ile trzeba by dac regulatora rosnie jak szalony i tak mi sie wydaje ze dltego popekla troche bo ma N sporo a tu go trzyma za leb lodygi grube ciekawe jaki plon z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Kurcze rzepak zakwita i jak kwiaty zaczynają spadać przekwitać to pryskasz na grzyba.... Pomorze brak deszczu aż żal patrzeć na te rzepaki......

 

 

 

deszczu jest pod dostatkiem u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Koło Legnicy mam sąsiada co rzepak zakwitł. Dał azotu 100kg i będzie miał pierwszy żniwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj