tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

gutmen123    8

A moj rzepak jest strasznie niski jakos nie spieszy mu sie zeby isc w góre

 

Jeśli zastosowałeś regulator wzrostu (np. Toprex , ewentualnie tebukonazol dowolny, no chyba że moddus), także ciesz się, że nie idzie w górę, bo powinien iśc na boki. Wysokość rzepaku ma się nijak do plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Jak sądzicie czy jest sens dac jeszcze ok 100-150 kg saletry jak rzepak się już mocno wydłużył i ma pąki? Proszę o szybką odpowiedź bo to już chyba ostatni moment ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

ja dałem wczoraj saletre, 250 kg na hektar, to ostatni dzwonek ale co poradzić, też ma już pąki i zawiązki pędów bocznych


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Aplikacja saletry w fazie luźniego pąka , wiadomo późno. Jednak jeśli ktoś nie dał, powinien zastosować. Tylko wiadomo , musicie wziąć pod uwagę , że roślina go w pełni nie wykorzysta. Może to przełożyć się na dłuższy okres wegetacyjny (po prostu będzie długo zielony). Stąd też jesli musicie zastosujcie 70% przewidywanej drugiej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dostał jesienia caryx .. i teraz tebu na grzyba do tego ponad 500 kg saletry na ha i sol potasową z siarką do tego odzywka na rzepak rzepak plus i siarczan magnezu .. i rozkłada sie na szerokosc dosyc mocne liscie ma i kolor też ladny ciemno zielony .. teraz dostanie jeszcze siarczan i odzywke


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka głupota wysiew azotu o tej porze?Lepiej dac niz rzepak głodowal bedzie.Znajomy dawal azot tuż przed kwitnieniem i wyciągnąl powyżej 3.5t

Ale raczej nie 250 kg saletry tylko pewnie jakąś znikoma ilość , zapytaj sie go pierwsze a potem pisz

 

Raczej ty sobie powinienes strzelić w łeb. 2 tygodnie temu? Chlopak u mnie dopiero pierwsza dawka wtedy leciała a nawet później i nawet mi taki pomysł po głowie nie chodził co tobie zeby całą dawke zaplanowaną na wiosenna wegetacje podać w jednym rzucie.

:o takie uwagi to zachowaj dla siebie , i czytaj to co pisze bo wgl nie wiem do czego ten post był . Nie moja wina że nie myślisz i po co teraz dawać azot żeby rósł i był zielony zamiast wylewać łuszczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

jeszcze zależy z jakiego regionu kto pisze, bo między np. śląskiem a lubelszczyzną będzie przecież koło tygodnia różnicy


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Na podlasiu, przynajmniej w mojej okolicy rzepaki nie są wyższe niż 20cm wczoraj wysiałem mocznik pod 2 dawkę, zobaczę ofekt. Tylko nieliczne sztuki szły w pęd głowny ale były wysokości jakieś 15cm. Jutro leci fungicyd+ odżywki, na regulator za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

no i tu macie racjrę między śląskiem a suwalszczyzną to jest co najmniej 2 tygodnie różnicy, u mnie jeszcze nikt nawet nie mysli o o drugiej dawce, rzepak ma może z 15cm- 20cm, a góra 2 tygodnie temu dostal pierwszą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

Faktycznie, dzisiaj brat był pod Poznaniem, róznica w wegetacji z Lubelszczyzną około 1 tygodnia.

Co z tym mieszaniem boru z siarczanem magnezu? Naprawdę to niedopuszczalne?

Zroobiłem taki mix, plus jeszcze Topreks i na na owady. Nie wiem jak wyglada teraz rzepak bo wyjechalem, będęna polu w czwartek to napiszę jaki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

nie chodzi o to że to niedopuszczalne tylko że sie mieszanina może skopać ale jakoś większość miesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podlasiu, przynajmniej w mojej okolicy rzepaki nie są wyższe niż 20cm wczoraj wysiałem mocznik pod 2 dawkę, zobaczę ofekt. Tylko nieliczne sztuki szły w pęd głowny ale były wysokości jakieś 15cm. Jutro leci fungicyd+ odżywki, na regulator za wcześnie

 

 

Dlaczego za wcześnie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Regulator powinien pójść, 2 dawka N też. 2 dawka N powinna być zastosowana najpóźniej 3 tyg przed kwitnieniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulator czyli rozumiem, że grzybówka - Tebu, Toprex itp tak? powinny byc stosowane w początkowej fazie wzrostu pędu głównego tzn do jakiej mniej więcej wysokości? 15 cm?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Toprex można stosować od początku wegetacji wiosną. Do 15 cm to wg mnie optymalny termin.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koło mnie teraz jadą paklobutrazolem 25 gram na 1ha, to jest jedna substancja z toprexu. i dursban, rzepak za tydzień będzie kwitł, i ma z 50 cm.Mają zatrudnionego chemika co im doradza.

Jestem ciekaw jaki sens jest tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Przy 50 cm jeszcze go skracaja?Dursban tez troche za pozno.Robili jakies zabiegi wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ale raczej nie 250 kg saletry tylko pewnie jakąś znikoma ilość , zapytaj sie go pierwsze a potem pisz

 

 

:o takie uwagi to zachowaj dla siebie , i czytaj to co pisze bo wgl nie wiem do czego ten post był . Nie moja wina że nie myślisz i po co teraz dawać azot żeby rósł i był zielony zamiast wylewać łuszczyny

 

Post po to bo gadasz od rzeczy, nie jestes w rejonie tej osoby do ktorej piszesz i niewiesz jaka sytuacja. U mnie rzepaki ledwo 20cm maja miejscami i tego może nie i gdzie tu jemu do łuszczyn sypać dawkę, nawet do połowy maja nie zakwitnie więc dalej trzymasz przy swoim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj albo zapytaj sie go w jakiej fazie jest jego rzepak a potem sie ciskaj , i jak sie dowiesz to sie zastanów czy azot w takiej ilość będzie dobrym rozwiązaniem teraz na dodatek w postaci mocznika, tyle na ten temat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a ja jesienia dalem caryx i teraz caryx i nic idzie w peda jak szalony i rosnie nie wiem czy za pozno ten caryx czy jak??chociaz odmiana szerlok podobno bardzo bardzo wczesna

ale tam gdzie sie zalozylo na nawrocie w jedym miejscu to rzepak ma ze 20 cm i ledwo idzie w paka widac golym okiem ogolnie rzpeak ma jakies 50 cm

dla mnie dawanie N tydzien przed zakwitem nie ma sensu pozniej tylko jest duzo zielonych luszczyn ktore nie dojrzeja.....a rzepak jest dlugo zielony i prz zaszuaniu trzeba wiecej glifosatu dac tak mi sie wydaje bo na jednym kawalku w tamtym roku sialem pozniej bo si enie wyrobilem i bylo widac roznice.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

u mnie rzepak dzisiaj dostał ostatnia dawkę N (niestety spóźniona) Dostał już Toprex, Bormax, 2 krotnie 5 kg Folicare + 5 kg Mikrokomplex. Na jednym kawałku spróbowałem FoliQ Aminovigor a później FoliQ Ascovigor. Jutro w planach Maximus Extra S, w sobote prawdopodobnie Dursban na słodyszka

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

a ja jesienia dalem caryx i teraz caryx i nic idzie w peda jak szalony i rosnie nie wiem czy za pozno ten caryx czy jak??chociaz odmiana szerlok podobno bardzo bardzo wczesna

ale tam gdzie sie zalozylo na nawrocie w jedym miejscu to rzepak ma ze 20 cm i ledwo idzie w paka widac golym okiem ogolnie rzpeak ma jakies 50 cm

dla mnie dawanie N tydzien przed zakwitem nie ma sensu pozniej tylko jest duzo zielonych luszczyn ktore nie dojrzeja.....a rzepak jest dlugo zielony i prz zaszuaniu trzeba wiecej glifosatu dac tak mi sie wydaje bo na jednym kawalku w tamtym roku sialem pozniej bo si enie wyrobilem i bylo widac roznice.....

 

U mnie to samo,Sherlock wystrzelił w górę w ciągu 3 dni-niestety wysokośc bardzo zróżnicowana, ale najwyższe też sięgają do 50-60 cm. Mój kłopot w tym, że rzepak mam pierwszy raz i gdy dowiedziałem się ze istnieje takie coś jak regulator wzrostu było już za późno na jego aplikowanie:( Pocieszam się tym , ze to b. wczesna odmiana i nie ma skłonności do wylegania. Oby pogoda dopisała. Z kolei na słodyszka pryskałem w tym roku 3 razy,nie da się go zniszczyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

u mnie rzepak dzisiaj dostał ostatnia dawkę N (niestety spóźniona) Dostał już Toprex, Bormax, 2 krotnie 5 kg Folicare + 5 kg Mikrokomplex, Bi 58 na robaczki. Na jednym kawałku spróbowałem FoliQ Aminovigor a później FoliQ Ascovigor. Jutro w planach Maximus Extra S, w sobote prawdopodobnie Dursban na słodyszka

Bi 58w rzepaku? I to jeszcze wiosną? Po pierwsze to jest nielegalne a po drugiee trujesz pszczoły i inne pożyteczne owady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie to samo,Sherlock wystrzelił w górę w ciągu 3 dni-niestety wysokośc bardzo zróżnicowana, ale najwyższe też sięgają do 50-60 cm. Mój kłopot w tym, że rzepak mam pierwszy raz i gdy dowiedziałem się ze istnieje takie coś jak regulator wzrostu było już za późno na jego aplikowanie:( Pocieszam się tym , ze to b. wczesna odmiana i nie ma skłonności do wylegania. Oby pogoda dopisała. Z kolei na słodyszka pryskałem w tym roku 3 razy,nie da się go zniszczyc:(

 

 

3 razy? Kiedy 3 razy zdążyłeś pryskać w tym roku?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj