tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emo87    5

Witam

Dziś dopiero opryskałem rzepak toprex + bormax. i tak się zastanawiam czy nie jest już za późno na toprex i cz nie będzie jakiś skutków ubocznych?? bo ktoś wcześniej pisał żeby nie za późno.... na razie brak robali.


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

nie opóźniać zabiegu toprexem bo słabiej zadziała, a bardzo spóźniony zabieg jest już wyrzucaniem pieniędzy. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam

Dziś dopiero opryskałem rzepak toprex + bormax. i tak się zastanawiam czy nie jest już za późno na toprex i cz nie będzie jakiś skutków ubocznych?? bo ktoś wcześniej pisał żeby nie za późno.... na razie brak robali.

Jaką wysokosc pędu rzepaku miałeś podczas zabiegu?Nawet jeśli rzepak był za wysoki to choroby toprex i tak zwalczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Trochę się machnąłem, oczywiście torpex nawet spóźniony nie jest wyrzucaniem pieniędzy bo tak jak kolega pisze, zatrzyma choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Częściowo jest bo wtedy zadziała tylko jako fungicyd. A zastosowanie w odpowiednim terminie zadziała optymalnie, tzn skróci i zapobiegnie chorobom.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mam pytanie czy w obecnej fazie rozwoju rzepaku gdzie ma już pęda można pryskać herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

z tego co sie orientuje to herbicydem na wiosne mozna pryskac do fazy wybijania w pęd rzepaku najlepiej jak najwczesniej rzepak wtedy najlepiej zniesie herbicyd w późniejszych fazach jest bardzo wrażliwy.

 

 

słodyszka jest masa, zakwita juz u kogoś rzepak choć na pędzie głównym?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

mam pytanko.....

rzepak juz wypuscil pąki na wierzch i ma ok 25 cm

czy siać jeszcze saletre 200kg? to miala byc 2 dawka

czy mozna jeszcze go pryskac caryxem?

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

o caryxie zapomnij. co do saletry , późno , ale jak nie dałeś jeszcze to nie masz wyjścia.

 

to jeszcze toprex go przychamuje

 

takiego słowa jak przychamuje nie ma !!!

Hamulce a nie chamulce !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Hmm u mnie też w poniedziałek druga dawka i mam pytanie bo została 1t saletrosanu z pierwszej dawki na raps (300kg) i mam pytanie czy rozrzucić ten saletrosan w drugiej dawce na rzepak 300kg/ha czy dac saletre 200kg/ha a saletrosan na pszenice w drugiej dawce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

lepszy mocznik bo nie zadziała odrazu. Saletra nadaję się w miarę na 1 zabieg ale nie posiada siarki tak ważnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Niema co patrzeć na dawkowanie według producenta, tylko dajemy tyle ile trzeba ~600g/ha dzielone na 2-3 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Może i nie ma takiego slowa,ale zdanie zaczyna sięz dużej litery Panie Mądry

 

 

 

Nie może, ale na pewno takiego słowa nie ma. Radzę używać wbudowanego słownika w przeglądarkę, bo chyba wszyscy tutaj oczekujemy poprawności ortograficznej. Oj chyba matury się nie zdawało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj