tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Panowie skracał ktoś z Was rzepak wiosną chodzi mi głównie o stabilan bo na etykiecie nie ma rejestracji a przy takiej samej substancji aktywnej antywylegacz płynny ma rejestracje w dawce 0,75-1l/ha tylko że różnica taka że antywylegacz ma 675g czystego składnika a stabilan 750g, więc pytanie mogę skrócić rzepak stabilanem???

Juz ktoś tu pisał że CCC słabo działa chyba że zastosujesz wysokie dawki. Lepiej daj toprex a przy okazji zabezpieczysz się przed chorobami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Wczoraj rzepak pryskaliśmy samą galerą a przez noc urósł ok 5 cm kiedy jechać z toprexem ?? co można do niego dodać np toperex + dursban+ cyperkil + bor ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie skracał ktoś z Was rzepak wiosną chodzi mi głównie o stabilan bo na etykiecie nie ma rejestracji a przy takiej samej substancji aktywnej antywylegacz płynny ma rejestracje w dawce 0,75-1l/ha tylko że różnica taka że antywylegacz ma 675g czystego składnika a stabilan 750g, więc pytanie mogę skrócić rzepak stabilanem???

Stabilan czyli CCC skraca roślinę ale hamuje też rozwój korzenia!!! Zdecydowanie lepiej zastosować Toprex

 

Dzisiaj u mnie na część rzepaku poszło Folicare + Mikrokomplex :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

W ubiegły wtorek wysiałem dopiero pierwszą dawkę N (polifoska21 300 kg i saletra 150kg n a ha)już minął tydzień a nawóz leży na wierzchu nie rozpuszczony . Czy on wogóle zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

stabilan czy toprex? Jakościowo toprex, cenowo stabilan jednak moi znajomi mówią krótko - dałeś toprex jesienią to daj i wiosną a jak jesienią nie dałeś to wiosną sobie odpuść lub daj CCC którego działanie na rzepak było opisywane wcześniej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

porównywanie stabilanu z toprexem jest niezasadne. Stabilan odmiennie działa na roślinę. Poza tym to zwykły chlorek chloromekwatu. Przemieszcza się w dół rośliny,efekt fungicydowy zerowy. Lepiej zastosować dowolny tebukonazol 250g 270 gram i zrobi o niebo lepszą robotę. Z Toprexem trzeba uważać aby nie zrobić za późno.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

A jak zrobi się ciut za wcześnie to jakie będzie działanie toprexu ?

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Wczoraj zasilony raps wreszcie :D za tydzień druga dawka.

@jaco25 nie lepiej toprex'em??

@Tomek już kupiłem stabilan więc jego zastosuję.

Nie lepiej dać jedną dawkę azotu a drakońską przy tak opóźnionej możliwości zasilenia Twojej plantacji???

 

tak myślałem właśnie, że można a co do toprexu to zastanowię się nad nim na drugi rok :) dzsiaj właśnie pójdzie stabilan w dawce 0,6l/ha, bor i fastac na słodyszka.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wczoraj rzepak pryskaliśmy samą galerą a przez noc urósł ok 5 cm kiedy jechać z toprexem ?? co można do niego dodać np toperex + dursban+ cyperkil + bor ??

Obecnie to jak najszybciej. Możesz mieszać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

@jaco25 nie widze sensu ładować cała dawkę azotu. Pobierzę troche z saletrosanu, i na początku następnego tygodnia rzuci się saletre.

 

@gutmen123 niewiem czemu ma leżeć do następnego roku, u mnie praktycznie już niema, a po rozsianiu deszczu jak nie było tak niema, no może kapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

A jak zrobi się ciut za wcześnie to jakie będzie działanie toprexu ?

Rzepaki są obecnie w fazie wybijania w pęd.Wszesniejsze zastosowanie toprexu mocniej skróci rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Witam nalot słodyszka już od tygodnia, tydzień temu po 1 osobniku na kwiatostanie, dzis już znacznie wiecej, czym najlepiej opryskać, jakim środkiem chce dodac Wuxal Mikro do insektycydu tylko co wybrac dłużej działający by sie przydał systemiczny, doradzcie???


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Dzisiaj pojechałem z toprexem +bor+ krystalon , tylko że ostatnia beczka poszła na rose :/ czy w ogóle spodziewać się jakiegokolwiek rezultatu czy strata pieniędzy ?? rzepak ma wysokość ok 10 cm a na jutro zapowiadają deszcz stąd ta decyzja o ostatniej beczce żeby zakończyć pole z zabiegiem :/ co najlepsze w ogóle nie pryskaliśmy jeszcze od szkodników powód - po prostu ich nie ma :o jak nigdy przez 3 dni złapało się 10 chowaczy i na tym koniec od kilku dni tylko muchy w żółtym naczyniu :o

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

W piątek pryskalem dursbanem. Dzisiaj byłem na polu i jutro musze pryskać na słodyszka bo jest ich sporo. Co polecacie, może coś taniego ale skutecznego bo na weekend majowy jadę w góry i przed trzeba chybavtez popryskac znów będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dziś był u mnie sąsiad na moim rzepaku sprawdzić czy tez tyle słodyszka jest co u niego, mówił ze u niego jest masa ! pryskał Dursbanem, ja pryskałem Pyrinexem 0,7l/ha i u mnie tylko gdzieniegdzie jest po jednym lub dwa słodyszki... trzeba obserwować, pewnie po niedzieli będzie trzeba czymś prysnąć, najprawdopodobniej Proteusem tak jak rok temu, działał bardzo skutecznie w dawce 0,6l/ha o ile dobrze kojarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

właśnie o Proteusie zapomniałem, jutro będe starał się kupic i oprysk + Wuxal Mikro 0,9l/ha

 

u nas słodyszka w brud w naczyniu chowacza brak.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy jest sens teraz pryskać od słodyszka skoro teraz jest nieszkodliwy? Chowaczy jak narazie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

słodyszek jest pożyteczny w fazie kwitnienia natomiast w fazie zielonego zwartego pąka (faza aktualna) i żółtego zwartego pąką (tuż przed kwitnieniem) jest szkodliwy wgryza się w pąk kwiatowy następnie w miarę wzrostu dany pąk poprostu opadnie i zostanie po nim tylko znamię.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj