tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bardzo słabe żniwa rzepaku

galeria
Rzepak Cadran
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tak dla jasności . Może niektórzy stężeń procentowych nie mieli w szkole ale :

Jak rozpuścimy 20kg mocznika w 200litrach wody to nie otrzymamy stężenia 10% ale stężenie 9% !!!!!

Pozdrawiam

 

jak chcemy z 20 kg mocznika otrzymać roztwór 10% to musimy dać 180litrów wody..

 

dlaczego stężenie 9%?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

20+200= 220 masa całego roztworu

20:220*100

0,09*100= 9%

 

dokładny wzór c% = ms : mr * 100 %

Gdzie:

Ms = Masa substancji

Mr = Masa roztworu

c = stężenie procentowe

Edytowano przez FisKars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

My laliśmy jeszcze kropelkowo, a czy podczas rozlewania należy mieć lance możliwie wysoko czy możliwie nisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

to że ktoś leje nie znaczy że robi poprawnie. Jeśli rzepak zaczyną "iść" w pęd należy zastosować węże. Wówczas ograniczamy do minimum poparzenie zwartego pąka. Krople po prostu nie ma za bardzo jak spłynać. Stąd też węże.

Z drugiej strony 20 kwietnia RSM w rzepaku to już nie najlepsze rozwiązanie. Mniejsza zawaartość formy azonatanowej od saletry amonowej. Także rozwiązanie spóźnione.

Ale "upartego" chłopa nic nie przekona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Do oprysku toprexem można dodać jeszcze mocznika czy nie ma sensu? Dodam że rzepak dostał już 200kg N w czystym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Jak rzepak w dobrym stanie to i RSM nie jest złym rozwiązaniem, pozatym on też szybko działa. Weże to dopiero na kłos w zbożach zakładają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie wiem co wy chcecie od tego RSMu... ktoś napisał bzdurny artykuł na www.agrofoto.pl i widzę że teraz inni tym się sugerują

 

na swoim przykładzie, ja lałem RSM a sąsiad siał saletrę na pszenicę... po tygodniu moja pszenica jest zdecydowanie ciemniejsza co oznacza że pociągła większa ilość azotu... wnioski ? działa szybciej ! po doświadczeniach zeszłego roku jestem wręcz zdumiony działaniem RSMu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

jeszcze mozna spokojnie lac kropelkowo lance mozliwie jak najnizej zeby kropla nie rozbryzgiwała sie przy uderzeniu w liscie .zabieg wieczorem bez mocnego słonka albo przy silnym wietrze bedzie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel12121    0

nie jestem doświadczony w stosowaniu rsm ale teraz zastosuje węże dla spokojności zrobie część kropelkowo i zobaczymy czy będzie jakieś poparzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś specjalnie kawałem rzepaku w czasie kwitnienia spryskałem RSM 32 i nic nie było, dyszami kropelkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Wszystko zależy od stadium rozwojowego rzepaku. Po prostu profesjonaliści przy wydłużonym pędzie głównym już nie stosują RSM w rzepaku. Ale każdy wiec co dla niego najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Stosujecie już bor i fungicyd, czy jest jeszcze za wcześnie

ja miałem dzisiaj pryskać borem, ale mam wrażenie że rzepaczek ma jeszcze za mało liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie skracał ktoś z Was rzepak wiosną chodzi mi głównie o stabilan bo na etykiecie nie ma rejestracji a przy takiej samej substancji aktywnej antywylegacz płynny ma rejestracje w dawce 0,75-1l/ha tylko że różnica taka że antywylegacz ma 675g czystego składnika a stabilan 750g, więc pytanie mogę skrócić rzepak stabilanem???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Wczoraj zasilony raps wreszcie :D za tydzień druga dawka.

@jaco25 nie lepiej toprex'em??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj