tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

milanreal1    319

Jest sens jeszcze dawania sirczanu amonu zdazy sie rozłozyc tak by był dostepny dla roślin? Jeśli zrezygnuje z siarczanu planuje dac 250 saletry i za tydzien do 10 dni 200 saletry. Rzepak z dnia na dzien zielenszy ładny a wjechac nie ma jak gdyby byla pogoda w przeciagu tygodnia by sie wjechalo a tak..

W glebie wilgoci jest sporo więc rozpuścić się powinien. Siarka będzie dość szybko dostępna dla roślin bo łatwo migruje w glebie, gorzej ten azot, trochę minie zanim rzepak będzie w stanie go pobrać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Z siarki raczej zrezygnuje juz w tym roku rzepak pierwszy raz jest na tym polu wiec po zbozach moze cos zostalo. Na jaki plon mozna jeszcze liczyc siejac 1 dawka w najblizszych dniach nastepnie druga no i oczywiscie pełna ochrona. Przyjmijmy ze pogoda bedzie sprzyjajaca 3,5 tony do osiagnięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Nie ma odpowiedzi rok jaki jest taki jest każdy drapie sie po głowie co to bedzie :D jedni mówia że na początku maja bedzie żółto inni że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a u mnie od wczoraj wszyscy dopiero sieją pierwszą dawke saletry nielicząc tych co siali na początku marca bo paru takich było, ale nieliczni. Ja połowe wysiałem 18 marca czyli przed tym ostatnim śniegiem a z resztą od wczoraj walcze na 2 ciągniki, jednym sieje a drugi stoi w zapasie do wyciągania i ma co robić :D. Generalnie jakieś wielkiej różnicy nie widzę między tymi rzepakami, może nieco ciemniejszy kolor, a wielkość ta sama. Ciekaw jestem jak to wyjdzie w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

U mnie tydzień temu poszło 250 kg/h saletry i dziś 300 kg/h saletrzaku,tego pójdzie pryskanie mocznikiem. Myślicie ze starczy czy jeszcze mu coś posypać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

u mnie już zielono na polu, rzepak zakrył ziemię wysiana 2 dawka nawozu. w niedzielę pryskanie toprexem + coś na robaka i za jakies pare dni mocznik + siarczan + bor i inne odżywki dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale toprex oprócz regulatora wzorstu pełni funkcje fungicydu, a nie powinno się środków od grzyba mieszać z azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niektórzy twierdzą, aby nie łączyć regulatorów wzrostu z nawozami dolistnymi, ale nie słyszałem od praktyków o negatywnych skutkach stosowania takiej mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Z pewnością ma to jakieś znaczenie. Specjaliści głowią się, aby ich środki miały jak najlepsze rozprowadzenie po powierzchni liścia i świetne wchłanianie. Dodanie nawozu spowoduje, że ciecz będzie bardziej hmm....... śliska? Pewnie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

oj żeby tak na wszystko patrzeć to kazdy po 10 razy jeździł w sezonie zeby opryskac za kazdym razem oddzielnie kazdym opryskiem. Ja daje siarczan mocznik mikro modus ccc fungicyd w jednym zabiegu i wszystko jest dobrze jesli sie pryska w odpowiednich warunkach. A jeżdżenie po 10 razy tez kosztuje czas rope i exploatacje sprzetu o tym ze sie zawsze dodatkowo przejedzie po jakiejs roslince nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ale toprex oprócz regulatora wzorstu pełni funkcje fungicydu, a nie powinno się środków od grzyba mieszać z azotem

Mozna mieszac fungicydy i insektycydy z nawozami dolistnymi i azotem.Oczywiscie w normalnych warunkach ,nie podczas upalu.Dodatek azotu polepsza wchlanianie srodka i pokrycie.Ciecz robi sie lepka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

próbował ktos zamiast mocznika rozpuszczac saletre? Saletre mam, a po mocznik nie chce mi sie leciec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Rozpóścić i spryskać można, ale tylko raz, bo drugi już nie będzie po co w pole wjeżdżać. Tak kiedyś sąsiad zrobił i spaliło mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

próbował ktos zamiast mocznika rozpuszczac saletre? Saletre mam, a po mocznik nie chce mi sie leciec;)

nawet tak nie żartuj, lec po mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wszystko zależy od fazy rozwojowej. W rzepaku o takiej porze jak teraz to stężenie ok. 10-12 % co przy 200 litrach wody daje 20-24 kg mocznika


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Tak dla jasności . Może niektórzy stężeń procentowych nie mieli w szkole ale :

Jak rozpuścimy 20kg mocznika w 200litrach wody to nie otrzymamy stężenia 10% ale stężenie 9% !!!!!

Pozdrawiam

 

jak chcemy z 20 kg mocznika otrzymać roztwór 10% to musimy dać 180litrów wody..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj