tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
t83    0

prosze o pomoc mam zamiar wysiac pierwsza dawke N saletrosan lub saletre w ilosci 300kg /h ktora lepsza prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

te 450 podziel, 300 teraz i za tydzień resztę .

co do przepływomierzy można to jakoś rozpoznać wizualnie, mam nowego pilmeta i ciekawi mnie co tam wsadzili

 

Jak masz europę to na bank masz ulatradzwiękowy.... A jak inny to wyślij fotkę przepływki to ci powiem.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc mam zamiar wysiac pierwsza dawke N saletrosan lub saletre w ilosci 300kg /h ktora lepsza prosze o odpowiedz

 

Saletrosan bo z siarka ale jak nie masz to saletra tez jest bardzo dobra ,

 

Ja może pod koniec tyg wjade z 1 dawka N, 400 kg saletrosanu i na 2 dzień sypie 200 moczniku i nawożenie z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Patrz żeby nie stał zielony do września po tym moczniku. U mnie w tamtym roku nierówno dochodził po moczniku, a rok przecież przypasował mu.

I czemu zaraz tak wcześnie druga dawka??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Ja się zastanawiam czy po saletrosanie nie sypać od razu saletry, w saletrosanie jest tylko 7% azotu w formie azotanowej, pozostałe 19% to forma amonowa

a rzepak potrzebuje "kopa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy po saletrosanie nie sypać od razu saletry, w saletrosanie jest tylko 7% azotu w formie azotanowej, pozostałe 19% to forma amonowa

a rzepak potrzebuje "kopa".

 

Spoko jak sypniesz 400 saletrosanu to mu starczy na tego kopa ,ale chyba rzepakowi już nic nie da ten kop bo wegetacja ruszyła , więc spokojnie wystarczy mu tej formy do czasu aż amonowa bedzie dostępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

takie pytanie na tym foto nieej kolo buta:) i rzepaku jest sobie chwast pryskalem na jesieni galera i nie wiem czy tera poprawiac czy dac spokoj? tak nie widac innych chwastow oprocz tego rzepak zapowiada sie dosc dobrze jak myslicie poradzi sobie z tym? nie pryskac?czy lepiej dac galere miescami tego jest troche ale nie na calym polu

 

http://www.fotosik.p...1422b1badf.htmlzapomnialem dodac ze wyglada mi to na gwiazdnice pospolita

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krywus    0

nie ma co przesadzac 65kg N i 32,5kg S na pocztek jak ładnie ruszy to 96kg N w postaci rsm mysle ze bedzie ok razem 161kg N +to co w glebie póznie jescze cos dolistnie i ma byc

 

Hej kolego taka mała uwaga, bo w saletrosanie jest siarka ale w formie SO4 także siarki wynika że wysypałeś 250kg * 13% * 0,33 - > 10,73 kg. troche mało. a dawałeś pod korzeń cos?.

. u mnie wczoraj poleciało eksperymentalniena jedno pole 270 saletry, na drugie 350 saletrosan. W okolicach piątku druga dawka.

 

ps. to mój pierwszy post :) 

Edytowano przez krywus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Nie mam dojazdu do pola, bobry drogę zrujnowały, byłem piechotą, sarenki się pasą, jakieś 20% procent rzepaku pod wodą, parę hektarów nawet ładne, ale nie ma szans wjechania na pole w ciągu najbliższego tygodnia. :( Ciekawe ile czasu zajęłoby mi rozsypanie nawozu ręcznie, na 10 ha, tz. ja bym siał a żona by mi wiadra zmieniała? Panowie pomożecie? A tak poważnie co radzicie dać jak wejdę w pole ok 25 kwietnia na pierwszy raz? Czy wszystko na raz? Czy coś z tego jeszcze będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego taka mała uwaga, bo w saletrosanie jest siarka ale w formie SO4 także siarki wynika że wysypałeś 250kg * 13% * 0,33 - > 10,73 kg. troche mało. a dawałeś pod korzeń cos?.

. u mnie wczoraj poleciało eksperymentalniena jedno pole 270 saletry, na drugie 350 saletrosan. W okolicach piątku druga dawka.

 

ps. to mój pierwszy post :)

 

Jak robisz doświadczenia to rób na tym samym polu najlepiej widać , Ja tak robie na pszenżycie 1ha z nawozami i 1 ha bez nawozów

 

No 2,4 tony saletrosanu poszło na rzepak niech je , pod koniec tyg 200 moczniku i styka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie a Umnie sasiad jechal na Rzepaku juz 5 Raz z nowozem i tu pytanie co on mógł siac??:P:P

Ja jutro ruszam z RSM jak wjade bo miejscami mokroo:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Może ci chce podnieść ciśnienie, niewiadomo ile sypie na jeden przejazd.Będziesz widział już niedługo jak jego rzepak buja.Kilka lat wstecz kolega powiedział że ma najlepszy rzepak tak dosypał że

na kwitnięću go połozylo i o tonach zostały marzenia.Wtedy jeszcze

nie skracali my rzepaków,a rosły na 2 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

tak, ja dzisiaj po raz pierwszy miałem możliwość wjechać w rzepak od jesieni udało mi się rozlać rsm na 4 ha ale koniec dnia był kiepski bo wtopa, zetorek stanął. Całe szczęście, że moja Teściowa jest mobilna :rolleyes: to udało się wyrwać sprzęt z opresji. Jutro druga część walki z jazdą "a może się uda "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, ja dzisiaj po raz pierwszy miałem możliwość wjechać w rzepak od jesieni udało mi się rozlać rsm na 4 ha ale koniec dnia był kiepski bo wtopa, zetorek stanął. Całe szczęście, że moja Teściowa jest mobilna :rolleyes: to udało się wyrwać sprzęt z opresji. Jutro druga część walki z jazdą "a może się uda "

 

Hehe w mojej okolicy też zetorek lał RSM i też wtopił już na ostatniej prostej ale nie wiem czy gdzieś jechał dalej czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Ktoś z was był wczoraj na czacie z Ekspertem Basf odnośnie rzepaku, mówił coś ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

 

Hehe w mojej okolicy też zetorek lał RSM i też wtopił już na ostatniej prostej ale nie wiem czy gdzieś jechał dalej czy nie :)

 

dlatego ja zamiast Zetorka 72KM podpiąłem Fendta 185Km pod opryskiwacz 2500 litrów i poszedł wszędzie.... choćbyły miejsca gdzie nie było lekko, ale czekać to już teraz nie ma na co, na szczęście w miare szerokie belki (20m)

 

wczoraj generalnie poszła już druga dawka 220 litrów RSM32 (pierwsza 400kg Saletrosanu + 100kg soli potasowej)

 

teraz tylko pryskać... ale pogody znowu brak <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Jest sens jeszcze dawania sirczanu amonu zdazy sie rozłozyc tak by był dostepny dla roślin? Jeśli zrezygnuje z siarczanu planuje dac 250 saletry i za tydzien do 10 dni 200 saletry. Rzepak z dnia na dzien zielenszy ładny a wjechac nie ma jak gdyby byla pogoda w przeciagu tygodnia by sie wjechalo a tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Koledzy mam pytanie...

ile dajecie łącznie w czystym składniku potasu? Ja dałem przed siewem ok 95kg...

wczoraj siałem nawozy pod zasiew jęczmienia i zostało mi trochę soli i tak myślę czy nie wysypać tego na rzepak jeszcze razem z 2 dawką saletry... Co myślicie? jest jeszcze sens żeby sypać ten potas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

trochę późno na potas wg mnie mogłeś sobie policzyc ile Ci wyjdzie pod jare i dac wczesniej choć napewno by niezaszkodził.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj