tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tespis17    23

Dzisiaj byłem lustrować rzepak i zacytuję szwagra "Lepiej nie chodzić i się nie wkurw..." i miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milanos    0

Masz rację ja już sobie odpuściłem i nie wybieram się na pole

 

Powiem szczerze że złapałem PODŁAMKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Beznadzieja.

Posiałem już nawóz nawet 4 marca,wiem jakie zdanie mają na ten temat co niektórzy.

Jedyne co mnie pociesza- MNIE {podkreślam} to to ,że jak posiałem w poniedziałek 4 marca to prze cztery dni była ładna pogoda i się rozpuścił.

Brak słów ! Głupota? Odwaga? Lekkomyślność? 300kg saletry poszło. A tu wiosny nie widać śniegu nasypało i leży.MASAKRA

na 10 h ziemi mam posiane w tym roku 7 rzepaku. I do obsiania jeszcze 1,5 hektara pola .A mam tylko pszenice jarą .Kiedy ja w pole wjadę?

Pocieszę Cię ze twoje problemy są malutkie ,mój problem jest 15 razy większy a znam takich którzy mają problem 100 razy więkrzy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

U mnie sarny plądrują... niewiem czy zgłaszac czy nie bo z kola to z człowieka debila chca zrobic z tekstami ze sarny tez cos musza zjesc i ze co zjedza to w odchodach zostawią... ja wysialem siarczan amonu przed mrozami ,przedstawiciel twierdzi ze to najlepsza opcja bo na dużych gospodarstwach niektórzy rozsiewaja siarczan amonu tuż przed zimą na duzych areałach tak zeby roztwór z ziemią zamarzł i nic specjalnie sie mu podobno nie dzieje... kto wie czas pokaże.. ziemniaki posadze pewnie w maju..pogode zapowiadaja na nastepny tydzien po 22 stopnie tyle ze co tydzien ja przesuwają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Jak siałem nawozy początkiem marca to rzepaki wyglądały całkiem dobrze, ciekawe jak wpłynął powrót zimy na rośliny, dodam że większość to mały rzepak bo jesienią wschody były opóźnione <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

powiem tak lipnie rzepaki wyglądają wczoraj na niektórych kawałkach gdzie nie było śniegu widać było że są prawie całe pognite. tam gdzie nawóz nie dało sie posiać to lepiej to wygląda bo chociaż troszę zieleni widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Podczepiamy pługi i po świętach w pole, orać można nawet ze śniegiem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego @ MIlanos nie panikuj do konca , bo napewno jest azot amonowy w glebie to juz 50% saletry , jak rozsypales nawoz wegetacja ruszyla to tam kilka % pobral zapewne azotanowego , tylko nie wiadomo co z azotem azotanowym ile go w glebie zostalo ale mysle ze troche go jeszcze jest bo sie nie ulotnil napewno jedynie co to moze troche nizej w glebe poszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

To rzepaki macie do kasacji? :(


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milanos    0

Kolego @ MEMBERS też mi się tak wydaje, masz rację

ALE ta Zima

Jestem Z KUjawsko-pomorskiego

 

Do kasacji?

To się jeszcze okaże .Jestem Dobrej myśli .Zobaczymy co po roztopach w maju :)

Jestem vwywalony

 

NIe Member----------Przepraszam KAPERA 123

Jestem nowicjuszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Podczepiamy pługi i po świętach w pole, orać można nawet ze śniegiem B)

Co masz na myśli pisząc (nawet ze śniegiem ) ? że zmarzł pod śniegiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opisałeś to precyzyjnie -"wczoraj poszło 175 kg mocznika" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś piękna pogoda +9/10 teraz jest +4 gdyby nie wczorajszy śnieg to dziś mało co by zostało ale i to dobrze bo w 1-dzień nadrobiła troche pogoda . Ja dziś byłem zobaczyć jak sie ma rzepak , Kolumb trochę gorzej wygląda od Orlando patrząc na liście ale Kolumb ma trochę grubszą szyjkę korzeniową .Ale może to przypadek że takie mi sie trafiły roślinki, Obsady nie jestem w stanie policzyć za dużo śniegu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Co masz na myśli pisząc (nawet ze śniegiem ) ? że zmarzł pod śniegiem ?

Niektórzy piszą żeby nie siać nawozu na śnieg, a koledze pewnie chodziło oto że da się orać ze śniegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@synproboszcza

Myślałem że już nie ma odmiany Orlando i nie idzie tego dostać.

@uaksz52

Za sarny odszkodowanie się nie należy. U mnie też jest z 30 saren a rzepak skrócony aż "miło patrzeć".

@mich i reszta

Może nie wymarzł ponieważ nie mogłem wyrwać żadnego z korzeniem (ziemia zmarznięta) po za tym masę liści leży i gniję lecz lepiej nie chodzić i się nie wkur...

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jak byłem lustrować na trzech kawałkach plantacje rzepaku to tragedii nie ma, owszem te większe liście klapły i sarny troszkę pod goliły ale ogólnie nie jest źle, z kolei pszenica tam gdzie wiatr zwiał śnieg to liście po żółkły ale niby od dołu łodyżka zielona, na szczęście tych placów nie ma dużo. Jeśli chodzi o pogodę to zaczyna mnie już trochę irytować dzisiaj było 9stC ale w święta ochłodzenie i po świętach w nocy 3 na minus a w dzień 3 na plus nawozy z rana może posiać i posieję, ale kiedy siać jare??? piernik wie kiedy obeschnie...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Według dzisiejszej prognozy to w przyszłym tygodniu nie ma szans na posianie jakiego kolwiek nawozu, śnieg nie zejdzie z pola a dzisiaj w nocy jeszcze ma go dosypac. Deprecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Na depreche najlepsze zimno piwko.

Za dziki się należy odszkodowanie ale za sarny nie. Zawsze możesz powiedzieć że Ci dziki przycięły rzepak ale nie wiem czy uwierzą. :) Jak rzepak wymarznie połowę sieję QQ a połowę chciałem pszenicę jarą ale teraz nie wiem czy zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Coś mi się wydaje, że w tym roku na polach zagości sporo kukurydzy, a piwko to super pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@synproboszcza

Myślałem że już nie ma odmiany Orlando i nie idzie tego dostać.

 

No ja dostałem w Lublinie sprzedają w oddziale centrali nasiennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Za dziki się należy odszkodowanie ale za sarny nie. Zawsze możesz powiedzieć że Ci dziki przycięły rzepak ale nie wiem czy uwierzą. :) Jak rzepak wymarznie połowę sieję QQ a połowę chciałem pszenicę jarą ale teraz nie wiem czy zdążę.

 

W myśl Prawa łowieckiego odszkodowanie należy się za szkody wyrządzone przez dziki, jelenie, daniele, sarny i łosie. Zjedzone liście, uszkodzony pąk wierzchołkowy rzepaku może powodować straty plonu nawet do 50%. Nie daj sobie wmówić ze odszkodowanie się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

hmmm. Kolego z tego co wiem przycięcie rzepaku przez sarny to jest spadek rzędu 10%.

Jak możesz pokaż mi punkt w kodeksie łowieckim chętnie zapoznam się z nim (nie chcieli mi zostawić kodeksu).

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ciekawa teoria. W oparciu o co stwierdzasz, że spadek plonu wynosi 10%. Jak sarny zjedzą wszystkie liście i stożek wzrostu w rzepaku to zostanie Ci z 30-40% plonu i to maks. Rzepak puści pędy boczne i wyrośnie gdzieś tak do kolan. Koło łowieckie powinno płacić za zjedzony rzepak, a jak twierdzą inaczej to jest to bujda na resorach. Ciągam się trochę po sądach w podobnych sprawach więc się w przepisach orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj