tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

dyczkowski    3

Co do tego sypania azotu nie będę przekonywał, każdy ma swoją szkołe.... A jak macie taki mądry nawóz to wysypcie od razu drugą dawke, jest mokro więc sie rozpuści i poczeka w ziemi aż rzepak zgłodnieje B)

 

Przezimowanie upraw- powtarza się sytuacja z poprzedniego roku, teoretycznie najcieplejsze rejony wypadają a na północnym-wschodzie, gdzie śnieg leży nieustannie od grudnia oziminy super.

 

Byłem jakiś miesiąc temu u ubezpieczyciela, powiedział mi, że wszedł jakiś przepis, że oziminy mozna ubezpieczać tylko na jesień, konkretów nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie to formalnosci dzwonisz do konsultanta i on przyjeżdza do ciebie pół godziny roboty to jest max. A ile masz ha?

 

Tak ubezpieczyć szybko , tylko zadzwoń do nich 2 raz i powiedz że chcesz kase bo ci rzepak przemarzł :)

6ha w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam panowie :) Chciałbym się was poradzić bo się zastanawiam nad tym, czy jak posiałem 4 marca saletre 300kg/ha to czy rzepak coś wykorzysta z tej dawki ? bo od tego czasu to ciągle prawie jest na minusie :/

 

 

nawoz sie nie ulotni jak pisza niektorzy nic sie nie boj , jak masz srednie-ciezkie gleby to nawoz czeka caly czas w ziemi straty moga wystapic z azotem azotanowym ale to niewielkiekilka kilkanascie % , jak masz gorki to z gorek zmyje najprawdopodobniej wiekszosc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Panowie byłem dzis na polu sniegu niewiele rzepak jest przemarznięty (najmłodsze liście się kruszą) było -13 + wiatr, żyto hybrydowe 3ha zjedzone przy samej ziemi przez sarny, a wyglądało za***iście przed tymi mrozami.

co myślicie? pewnie czekać?

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie .Pospiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Rzepak ubezpieczyłem jesienią, ale nie chcieli ubezpieczyc jęczmienia bo za duże ryzyko a o niego też się martwię. Jednak lepiej żeby rzepak przetrwał pomimo ubezpieczenia to i tak jest się w plecy. Formalności jest niewiele, 10 minut pisania i zdjęcia w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wicherek ja tylko po krótce opisałem sytuacje u mnie nikogo nie strasze ale rejon płd zach Polski może mieć chyba problem bo chyba na dolnym śląsku i opolszczyźnie śniegu także nie ma skoro u mnie brak rzepak przemarza w oczach bo już wznowił wegetację przedtem to jest to najgorsze.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@ aro1975 rzepak tak ma jak jest dużo na - to się kruszy więc to nie powód do zmartwienia, pozostaje czekać na kwiecień i obserwować prognozy pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a jechałem wtedy jak było tak pieknie za Racibórz to miło było patrzeć na oziminy aż się smiały.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie jest śnieg a w zeszłym roku nie było nic teraz -17


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

u mnie to nawet przyparzyło się troche tak więc ten mróz pomógł, ale zobaczymy co bedzie jak wszystko ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dzisiaj byłem na polu zobaczyć rzepak.

Na przeczu po przemarzał i na pewno będą straty w obsadzie.

woj.kuj-pom

P.S Jak ktoś chce iść obejrzeć rzepak niech zabierze ze sobą okulary przeciwsłoneczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

wicherek ja tylko po krótce opisałem sytuacje u mnie nikogo nie strasze ale rejon płd zach Polski może mieć chyba problem bo chyba na dolnym śląsku i opolszczyźnie śniegu także nie ma skoro u mnie brak rzepak przemarza w oczach bo już wznowił wegetację przedtem to jest to najgorsze.

Wcale nie ma śniegu rano -13 i wiatr taki lekko średni myślę że rzepakowi nic nie będzie choć napewno cierpi i może to mieć odbicie w polonie. miejmy nadzieję że to juz ostatnie mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

Ja dziisiaj też lustrowałem swoje pole rzepak przemarzł tylko tam gdzie zwierzyna go odkryła poza tym śniegu 15-20 cm pod śniegiem ziemia zmarznięta na 1 cm rzepak ma sie dobrze i widać że pociągnął już tej pierwszej dawki bo liście sie podniosły ostatni mróz (-17) pewnie go przystopował ale strat narazie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Zapowiadają do 15 kwietnia zime,oby się nie sprawdziło!Bo nie wiem co będzie

Edytowano przez rolnik32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Zima zimą ale jak tylko zejdzie śnieg ruszam z nawozami nawet pomimo złych prognoz. Sypne saletrosan i może za szybko rośliny sie nie rozhartują. potem korekta saletrą. w prognozy na dalej niż dwa trzy dni nie warto ufac. ryzyk fizyk jak to w Podlaskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Byłem wyganiać sarny z rzepaku ok 30 sztuk i widzę że teraz trzeba pilnować rzepak bo tam gdzie go odkryją to mróz go wykończy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj