tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ENDURAK91    22

w slaletrosanie i w polifosce nie chodzi mi o azot bo już mam kupioną saletre ale o siarke, i moje pytanie jest takie: który z tych 2 jest lepszy głównie pod wzgledem przyswajalności S no i przy okazji N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

sypał ktoś saletrę na ok 10 cm śniegu ?? ci co nie posiali w marcu nawozów zamierzają czekać aż będzie można wjechać czy jak to planujecie zrobić ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Moim zdaniem 400kg/ha saletrosanu to głupota....nie ma rośliny która zdoła przyswoić taką ilość azotu. 300 to jest maks

No nie przesadzaj, w I dawce 100kg N rzepak jak najbardziej jest w stanie pobrać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Ja na pierwszą dawke daje 300 kg saletry34%N +200 polifoski 21%N kilka lat tak stosuje wcześniej zamiast polifoski dawałem siarczan amonu 20,5%N ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Ja na pierwszą dawke daje 300 kg saletry34%N +200 polifoski 21%N kilka lat tak stosuje wcześniej zamiast polifoski dawałem siarczan amonu 20,5%N ,

 

na pierwszą dawkę aplikujesz 144kg N? przecież to tylko 16kg w formie amidowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w slaletrosanie i w polifosce nie chodzi mi o azot bo już mam kupioną saletre ale o siarke, i moje pytanie jest takie: który z tych 2 jest lepszy głównie pod wzgledem przyswajalności S no i przy okazji N?

 

 

Jak o samą S to kizeryt albo siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

teraz to lepiej poczekać jeszcze przymroski będą a 10 cm śniegu to dość dużo zwłaszcza że wiatr go znosi no już chyba po niedzieli się wyklaruje sytuacja :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

teraz to lepiej poczekać jeszcze przymroski będą a 10 cm śniegu to dość dużo zwłaszcza że wiatr go znosi no już chyba po niedzieli się wyklaruje sytuacja :\

zima dalej będzie trwała ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja na pierwszą dawke daje 300 kg saletry34%N +200 polifoski 21%N kilka lat tak stosuje wcześniej zamiast polifoski dawałem siarczan amonu 20,5%N ,

 

 

Nie no jeszcze lepiej, 144 kg N w jednym strzale.

 

Kolega wcześniej napisał, że od kilku lat daje 400 kg saletrosanu, zgoda, możesz dawać....jest wiosna i po rzepaku nie zauważysz jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych przez nadmierną ilość N, ale nie świadczy to o tym iż rzepak całą jego ilość którą wysypałeś zdoła pobrać. Moim i myślę, że nie tylko moim zdaniem BEZSENS. Zanim roślina wykorzysta taką ilość składnika podąży on w głąb, albo się ulotni....nie jest w stanie przez tak krótki okres, w jakim saletra, bądź saletrosan się rozkłada go zużyć, pobrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czlowieku skad ty takie teorie bierzesz ze nie zdola pobrac? saletrosan ma 2 formy gdzie amonowa utrzymuje sie bardzo dlugo w glebie i rzepak ja sobie spokojnie bierze , a azotanowa sobie odrazu wezmie , polifoska ma rozne formy takze zanim one sie przemienia to minie czasu, jak ma sie azot ulotnic? to czyli ja dam 100kg saletrosanu i mi sie ulotni? jeszcze nie widzialem wiosny zeby 1 dawka nawozu sie ulotnila bo jest duzo wilgoci i wsiaka w glebe wszystko sa jakies tam straty ale to malutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaobserwować ulatnianie się nawozu? Jakieś specjalne okulary ?:D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

a co myślićie o siarczanie amonu? można go pod rzepak dawać w 1 dawce i w jakiej ilości?

 

on jest w formie kryształu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

A ten nawóz który został już posiany to się nie ulotni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeszcze lepiej, 144 kg N w jednym strzale.

 

Kolega wcześniej napisał, że od kilku lat daje 400 kg saletrosanu, zgoda, możesz dawać....jest wiosna i po rzepaku nie zauważysz jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych przez nadmierną ilość N, ale nie świadczy to o tym iż rzepak całą jego ilość którą wysypałeś zdoła pobrać. Moim i myślę, że nie tylko moim zdaniem BEZSENS. Zanim roślina wykorzysta taką ilość składnika podąży on w głąb, albo się ulotni....nie jest w stanie przez tak krótki okres, w jakim saletra, bądź saletrosan się rozkłada go zużyć, pobrać...

 

To ciekawe ile ty sypiesz chyba po 100 kg i latasz w pole co 3 dni , tak jak pisali saletrosan ma 2 formy to po 1 ,a po 2 wiesz ze rzepak nie pobiera pełnej dawki N , więc skoro nie widzisz że nie ma objawów niedoboru N to nie znaczy że go nie potrzebuje , i wszystko wychodzi jak wjeżdżasz z przyczepą na wage. A tak wgl to jakie masz uszkodzenia po zimie związane z N jedynie to przenawożenie wiosenne i przemarzniecie ale to i tak plantacja do przesiania, i chyba nikt nie jest taki głupi żeby sypać nie wiadomo ile N na wiosne . Straty to masz jak sypiesz na suchą ziemie przy + 40 , A tu sie przemieszcza w glebę rzepak sobie pobiera

 

Jak zaobserwować ulatnianie się nawozu? Jakieś specjalne okulary ? :D

:D

 

@garu a gdzie on ma ci sie ulotnić jak jest w ziemi człowieku

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :) Chciałbym się was poradzić bo się zastanawiam nad tym, czy jak posiałem 4 marca saletre 300kg/ha to czy rzepak coś wykorzysta z tej dawki ? bo od tego czasu to ciągle prawie jest na minusie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

A ten nawóz który został już posiany to się nie ulotni ?

 

Ile razy juz pytałeś, ile odp dostałeś a dalej pytasz po co?? Nie trzeba było siać tak wcześnie to teraz byś nie srał.

 

Następny... :ph34r:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

powiem Wam tyle nie wiem w jakich rejonach mieszkacie ani ile macie śniegu ale przez te pare dni słonecznych i ciepłych mój rzepak wystartował liście ma skierowane ku górze narazone na mróż, aktualnie boryka sie z sarnami i mrozem, do wczoraj była jeszcze nadzieja ale gdy dziś stopniało jedyne pare cm śniegu miejscami jest już wymarznięty na moje oko zrobił się kremowy wraz ze stożkami placami jedynie bruzdy się trzymią także nadal przepychajcie się z prognozowanymi plonami i jak to Wam łądnie przezimował, u mnie natomiast decydujące będą nadchodzące noce z mrozami i przebyte bo rzepak ruszył wtedy i teraz nawet -5 st C wg mnie działa jak -20st albo z większą siłą i oddziaływaniem także ja już powoli się żegnam z uprawą. Ci co mają nieco więcej śniega i rzepak im jeszcze zbytnio nie wystartował mogą być spokojniejszej myśli.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki: macie ubezpieczone uprawy?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u nas w Lubelskim te ostatnie śniegi pomogły bo sporo napadało, cały jest przykryty więc - mu aż tak nie przeszkadza ,ale od wtorku ma to wszystko sie ocieplić przez parę dni , i potem złapać przymrozek więc pewnie też sie bede martwił

 

Ja nie ubezpieczam bo mam za mały areał nie opłaca mi sie za dużo formalności względem areału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

No u nas w Lubelskim te ostatnie śniegi pomogły bo sporo napadało, cały jest przykryty więc - mu aż tak nie przeszkadza ,ale od wtorku ma to wszystko sie ocieplić przez parę dni , i potem złapać przymrozek więc pewnie też sie bede martwił

 

Ja nie ubezpieczam bo mam za mały areał nie opłaca mi sie za dużo formalności względem areału

A jakie to formalnosci dzwonisz do konsultanta i on przyjeżdza do ciebie pół godziny roboty to jest max. A ile masz ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

Proxy- Twoja wypowiedż jest przerażająca ,to pierwszy głos że jest tak żle, w ubiegłym roku byłem na 100% pewny ze moja pszenica przezimuje bo była przykryta śniegiem ok 6 cm. Jak śnieg stopniał okazało się że 80% padło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj