tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wicherek    4055

Nie wiem, czy jest tak jak piszesz. Nasłonecznienie się nie opóźnia, dzień staje się coraz dłuższy. Śnieg zginie, rośliny będą dłużej naświetlane i zamiast stopniowo przyzwyczajać się do naświetlenia, regenerować siły, wystrzelą w pęd, a zboża nie będą miały czasu na krzewienie, tylko strzelą w źdźbło. Tak ja to odbieram, a jak będzie naprawdę to się okaże.

święta racja ,opóżnienie wiosny o 5 tygodni opóżnia żniwa tylko o 5 dni więc kiedy roślina ma zbudować plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Nie wiem, czy jest tak jak piszesz. Nasłonecznienie się nie opóźnia, dzień staje się coraz dłuższy. Śnieg zginie, rośliny będą dłużej naświetlane i zamiast stopniowo przyzwyczajać się do naświetlenia, regenerować siły, wystrzelą w pęd, a zboża nie będą miały czasu na krzewienie, tylko strzelą w źdźbło. Tak ja to odbieram, a jak będzie naprawdę to się okaże.

tez tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Nie wiem jak jest u Was ale u mnie jeśli wiosna późno to i żniwa późno, ale różnie może być może w kwietniu być ciepło i wszystko nadgoni, tak czy siak rok do roku nie podobny i w tym aspekcie zdanie nie zmienię...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy bez spiny od tego jest forum żeby dyskutować i wymieniać poglądy jak nie chcecie nie czytajcie.

 

Masz racje forum a nie jakiś pamiętnik żeby pisać " nie wysiałem nawozu a w tamtym roku wysiałem"

 

@Wicherek to przesiej jak sie martwisz o plon,

Czego panikujecie , panikować to można po zbiorach jak jest sie na ->. Z pogodą jeszcze nikt nie wygrał i trzeba sie dopasować do niej . Jak bedzie dobre lato to i będzie plon , tak samo było z j.j w tamtym roku w moim rejonie idealna pogoda podczas siewu i do wykłoszenia , wszyscy sie przechwalali zachwalali przyszła susza i plony do - 30% . Wiec lepiej nie użalać sie na forum , tylko czekać i działać na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Jakby nie było plony będą mniejsze niż w tamtym roku, wątpie żeby pogoda to nadrobiła musiałoby nie brakować wody chyba, którą rzepak chla jak głupi.

Może zboża i miały spadek w twojej okolicy ale raczej nie rzepak dla którego tamten rok był bardzo udany pod względem wiosenej wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

nie wiem jak na zachodzie kraju ale na wschodzie kilka kilkanaście lat do tyłu to nieraz pod koniec kwietnia się kończyło sie jare siać a jak przychodzio ciepło i deszczyk to wszystko się nadrabiało.

wiadomo że światła więcej ale liczy się również suma temp żeby do następnej fazy przeszły pytanie czy rozwijać się szybciej będa w wyniku ciepła czy np miesiąc przy ziemi siedzieć będa bo temp blisko rozpoczynającej wegetacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy mam pytanie czy z obsady na m2 w ilosci okolo 30 sztuk idzie wyciagnac 3 tony?? czy da rade wiecej??Odmiana Hybrydowa Visby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Wy tu gadu gadu o plonach a ja w pierwszej kolejności myślę by mi na sam koniec oziminy nie wymarzły, bo mróz zapowiadają w weekend, nie ma co dyskutować jak tu któryś z Panów pisał jeszcze wiele rzeczy może się wydarzyć nie ma co liczyć przyczep rzepaku i pszenicy jak jeszcze zima nie skończona, zobaczymy po żniwach co i jak, każdy będzie się mógł podzielić swoimi spostrzeżeniami czy opóźniona wiosna spowoduję jakieś straty czy nie...

Jeśli chodzi o rzepak to fakt lubi wodę ale na pewno też w umiarkowanym stopniu, pamiętam taki rok co dosyć często polewało, a rzepak miał już łuszczyny zawiązane, to tam gdzie kawałki mokrzejsze były, to korzeń gnił i cała roślina się czarna zrobiła, plonu zero...

 

Koledzy mam pytanie czy z obsady na m2 w ilosci okolo 30 sztuk idzie wyciagnac 3 tony?? czy da rade wiecej??Odmiana Hybrydowa Visby

 

Napisz coś więcej jaka kondycja tego rzepaku, jak przezimował czy są duże zniszczenia przez zwierzynę dziką ( jeśli wogóle jakaś jest).


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Rzepak ciemno zielony byl przed zima i po tych pierwszych dniach marca nadal wygladal cieno zielony zniszczeni nie ma od zwierzat bo jest ogrodzony.Obsada srednio okolo 30roslin siany 2,5kg na ha a na koniec mi sie siewnik przestawil znaczy pomocnik mi przestawil i jest z 60 roslin ale to za gesto bedzie na probe czy siac gesciej czy nie.odmiany Visby i Marathon 40ha i 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja mialem nizsza obsade niz 30 roslin na m2 moze z 10 bylo miejscami i 3 tony lekko zalezy od roku.... ja mialem califonium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

adrenalina odpowiedzialem tobie w temacie ;2013 pierwsza dawka nawozu

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

dziekowac slawek ale tam sie pomylilem myslalem ze pisze na forum o rzepaku a to byl o pszenicy wiec tu napisalem jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie, mam takie pytanie. Rzepak nie dostał jeszcze nawozu, ale planuje to zrobić najszybciej jak się da, może nawet jutro jak stopnieje trochę sniegu jeszcze. Mam zamier dać 400kg saletrosanu i moje pytanie jest takie czy rzucić od razu jakieś 100kg saletry jeszcze żeby szybko ruszył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Przecież masz forme azotanową w saletrosanie z 400kg/ha bedzie wystarczająco chyba że masz naprawde marny rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Widać po prognozach, że po niedzieli zima będzie miła się ku końcowi i pytanie, siać saletrę na śnieg na równych polach? Bo u mnie leży naprawdę dużo śniegu i kiedy to zniknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co lepiej posiać polifoske 21 czy saletrosan 26?

 

Saletrosan sypniesz 400 i masz odpowiednią ilość N i S

 

Widać po prognozach, że po niedzieli zima będzie miła się ku końcowi i pytanie, siać saletrę na śnieg na równych polach? Bo u mnie leży naprawdę dużo śniegu i kiedy to zniknie?

 

Ja bede czekał aż zniknie całkowicie , bo skoro jest pod śniegiem i w nocy jest jeszcze na - to wegetacja nie ruszt pierwszego dnia jak bedzie te +7

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Moim zdaniem 400kg/ha saletrosanu to głupota....nie ma rośliny która zdoła przyswoić taką ilość azotu. 300 to jest maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

zima do świąt a nawóz w kwietniu ,a czterdziestu męczeników czyli jak 10 marca tak przez czterdzieści dni ,a 10 marca było -10 i śnieg oby się nie sprawdziło,u mnie 20 cm śniegu na dziś zapowiadają -18 a w pogodzie nie widać zmian http://meteomodel.pl/nvgeu/T850/144 .na pewno na śnieg nie będę sypał to głupota straty jak w banku wole się topic w ściezkach w których i tak nic nie rośnie aby do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Moim zdaniem 400kg/ha saletrosanu to głupota....nie ma rośliny która zdoła przyswoić taką ilość azotu. 300 to jest maks

 

A saletry wezmie 300kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czemu ma nie pobrac ? oczywiscie ze pobierze i to bardzo szybko jak wegetacja ruszy na calego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

400kg Saletrosanu to prawie to samo co 300kg saletry więc temu zapytałem, bo w tamtym roku nie u jednego taka dawka poszła na ratowanie uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj