tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

garek    155

ot koledzy jedni się modlą żeby przepadł ten nawóz który już jest posiany a drudzy zęby było długo błoto i ci którzy nie posiali mogli sobie popatrzeć tylko jak tym pierwszym rzepak rośnie aż szumi :).


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Heh no moze przesadziles z tym modleniem co mi do kogoś nawozów i pola forum jest po to zeby polemizować na różne temty. West uważaj rzepy Ci nie ścisneło z podniecenia ze juz posiales... bo mi nic nie ściska. Po prostu dalej uważam ze widzac panujace warunki za oknem a u mnie 3 raz juz śnieg stopniał w ciagu 3 tygodni a dzis w nocy znowu 10 cm napadało siew nawozów to była durnota. To dlaczego nie siejecie jeszcze przed zima skoro tak kurczowo sie trzymacie tego ze śnieg i mróz nic nie szkodzi nawozom a je rozpuszcza i trzyma w ziemi jak magazyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było to durnota, bo kto mógł przewidzieć powrót zimy w takim nasileniu?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Ja nie mowie ze ktoś mógł to przewidziec ale niech teraz nie pisza i sie nie upieraja ze zrobili najlepiej jak tylko mogli a wszystkie inne rozwiazania do d***y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nie zazdrość innym, że są optymistami i na pewno tacy dużej pożyją :)

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Pozytywizmu to moge zazdrości to fakt tespis17 ale czasami tez trzeba popatrzec na realia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ponieważ jestem z podlaskiego i tak zawsze sieje po 20 marca lub bliżej kwietnia, to uważam że ci co posieli nawozy amonowe na niezamarzniętą glebę to dobrze zrobili bo jak zmroziło ziemie to z nawozem nic się nie stanie, natomiast ci co posieli na zamarzniętą i teraz śniegu dosypało to się wkopali.

 

ciekawe co to będzie dalej jak w kwietniu i w maj przypali słońce to jaja będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Heh no moze przesadziles z tym modleniem co mi do kogoś nawozów i pola forum jest po to zeby polemizować na różne temty. West uważaj rzepy Ci nie ścisneło z podniecenia ze juz posiales... bo mi nic nie ściska. Po prostu dalej uważam ze widzac panujace warunki za oknem a u mnie 3 raz juz śnieg stopniał w ciagu 3 tygodni a dzis w nocy znowu 10 cm napadało siew nawozów to była durnota. To dlaczego nie siejecie jeszcze przed zima skoro tak kurczowo sie trzymacie tego ze śnieg i mróz nic nie szkodzi nawozom a je rozpuszcza i trzyma w ziemi jak magazyn?

A kto mówi że nie szkodzi. Straty mogą być, ale nie muszą. Zależy od sytuacji, pola, gleby itd.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Na pomorzu jeszcze chyba jakieś 7 dni takiej pogody z mrozem i śniegiem i ma być wiosennie. Ogólnie to ta woda ze śniegu też mile widziana bo jakoś obfitych opadów w naszym regionie nie było a co z nawozem to sam jestem ciekaw nie ma co gdybać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

ponieważ jestem z podlaskiego i tak zawsze sieje po 20 marca lub bliżej kwietnia, to uważam że ci co posieli nawozy amonowe na niezamarzniętą glebę to dobrze zrobili bo jak zmroziło ziemie to z nawozem nic się nie stanie, natomiast ci co posieli na zamarzniętą i teraz śniegu dosypało to się wkopali.

 

ciekawe co to będzie dalej jak w kwietniu i w maj przypali słońce to jaja będą

co masz na mysli że na zamarznieta wkopali się , że nawóz nie rozpuścił sie czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Chodzi o to ze jak ktos posiał zawóz w przymrozki natomiast potem była odwilz nawóz wsiakł w glebe i niby tam jest. Natomiast Ci co posieli na zamarźnięta glebe i nie bylo odwilzy to nawóz lezy na powierzchni i ulatuje w atmosfere tak to odebralem co kolega napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

ale na rzepaki to rzepak juz powinien być posiany ale co zrobić jak zima trzyma. Wtamtym roku juz mialem o tej porze posiany nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

No i co z tego?!

Ludzie, posiejcie jak będzie to możliwe i nie ma co siedzieć i pitolić że kiedyś o tej porze żniwa zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

knoro 21 o to mi dokładnie chodziło poza tym jak ktoś ma pagórkowate pole i jak śnieg zacznie topnieć a woda po zamarzniętej roli zacznie spływać niżej to razem z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

No dokladnie jestem podobnego zdania. Ciekaw jestem jak te opóźnienie wiosny wpłynie na rozwoj roślin czy moze to wpłynać na plon czy po prostu żniwa moze beda troche później z tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

uważam ,że żniwa raczej nie opóżnia sie no chyba ze znowu cos pogoda wywinie, ale napewno skróci sie okres wegetacji - już widac że bedzie krótszy- a to wpłynie na mniejsze plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3935

O wszystkich fazach rozwojowych decyduje długość dnia i nocy ,dzisiaj ucieka nam krzewienie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

klauss, ale w piątek to było fajnie nie? ;)

Zgadza się już dawno takiego czegoś nie było, tak wiało że szok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

Na podkarpaciu zapowiadają 40 cm śniegu na sobotę na chwile obecną jest ok 25 cm może się nie sprawdzi w tym układzie kiedy się posieje pierwszą dawke ? w polowie kwietnia zastanawiam się czego nie posiałem ok.10 marca :blink: :o

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale na rzepaki to rzepak juz powinien być posiany ale co zrobić jak zima trzyma. Wtamtym roku juz mialem o tej porze posiany nawóz

 

Czego wy piszecie ze w tym roku juz powinno być zasiane bo w tamtym juz zasialiście o tej poże , jedź i wysiej i nie bedziesz sie martwil ze w tamtym wysiałeś a w tym nie myślisz że jak w tamtym była wcześniej wegetacja i był dostarczony nawóz to w tym roku też jest o tej samej poże wegetacja . To tak samo jak ja powinienem być pijany bo w tamtym roku byłem . A co do plonu to nie ma co panikować i tak wszytko bedzie zależało od lata suche wiadomo mokre bedzie dobrze . Więc dajcie sobie na luz bo aby spamujecie pare stron jest aby narzekania "nawóz juz powinien być wysiany bo w tamtym roku był"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Już tu pisałem kiedyś, że rok do roku nie podobny, ale nie którzy wola trzymać się kalendarza niż stanu pogodowego jaki występuję w danym okresie. Nikt nikogo nie trzyma może i po śniegu siać nawóz. Wegetacja przesunie się i rzepak kwitnął będzie np, dwa tygodnie później i zbiór też będzie dwa tygodnie później.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Chłopacy bez spiny od tego jest forum żeby dyskutować i wymieniać poglądy jak nie chcecie nie czytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj