tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    631

Cieszcie sie ze jest snieg na polu a nie narzekacie

 

dokładnie...

dzisiaj rano miejscami -19 stopni!!!!!!! Okolice Poznania... Bogu dzięki że śnieg leży na polach bo nawet nie chce myśleć co by było gdyby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas to samo, -16 pod Poznaniem - Rokietnica

 

wczoraj byłem na polu rzepaku i na razie wszystko ma się dobrze, ale ziemia pod śniegiem nie jest zamarznięta ! warstwa śnieg ma około 15cm, gdzieniegdzie przebijają się końcówki liści... strach pomyśleć co by było gdyby tego śniegu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie tez sniegu około 5cm ale na jutro prognozuja opady. Tak czy siak mysle startowac w poniedziałek rano (oststnie mocne mrozy) z saltrosanem na rzepak po sniegu tylko ze jak narazie pod sniegiem błotko może te mrozy sobota niedziela i poniedziłek po -10 do -15 troche zmroża pod sniegiem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

bialy i co jak nasypie jeszcze 10 cm śniegu to po śniegu będziesz siał? a skąd wiadomo że po niedzieli wegetacja ruszy? może jeszcze po następnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Od wtorku odwilż wiec przez tydzien a nawet 2 można bedzie zapomniec o wjechaniu. Jesli nie wjade w ostatni dzien mrozów - poniedziłęk. Saletrosan wolniej sie rozkłada os saltry wiec jesli rzepak ruszy po tygodniu to bedzie w sam raz :) NIe wierzez ze po 20 marca bedzie nadal zimno :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

śnieg ratuje sytuacje ale kurde dość szybko topnieje jak w dzień jest na plusie, u nas miejscami podkrywało dużo roślin a dziś w nocy też ma być -12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

co myślicie na wysiew saletrosanu i soli potasowej na rzepak pokryty cieniutka warstwą śniegu (ok 5 cm)?


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dajcie sobie spokój, za dużo kasy macie?? u mnie już ze 20 cm i wciąż przybywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

tylko, że u mnie stopniowo ubywa, jak nie wjade jutro przy -10 to w marcu juz nie wjade


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam podobnie, błoto będzie przez miesiąc ale chyba lepiej ze będzie tona czy półtora i zostanie nawóz niż że będzie tyle samo i nie będzie nawozu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ludzie bzdur nie piszcie że błoto przez miesiąc, bo nagle wychodzi że wszyscy mają cieżkie gleby i lessy, a 80 % gleb w kraju to średnie i lekkie, jak ziemia nie zmaqrznieta to kilka dni i sie jedzie, a jak ktoś przez miesiąc nie wjedzie to nie ma po co wjeżdzac bo korzenie zgnija. a jak posiejecie jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Tu ostatnio dużo jest na ten temat napisane ale zdania są podzielone więc radze poczytać i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

ludzie bzdur nie piszcie że błoto przez miesiąc, bo nagle wychodzi że wszyscy mają cieżkie gleby i lessy, a 80 % gleb w kraju to średnie i lekkie, jak ziemia nie zmaqrznieta to kilka dni i sie jedzie, a jak ktoś przez miesiąc nie wjedzie to nie ma po co wjeżdzac bo korzenie zgnija. a jak posiejecie jare.

 

Co ty gadasz, to że ty masz tak dobrze że wjedziesz jak ruszy wegetacja to nie znaczy że inny też. Kilka dni?? Haha, chyba tam gdzie dreny leżą u mnie.

 

@biały jakby minimalnie było śniegu to można próbować ale wątpie że przymarznie ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

X lat temu siałem na takim kawałku że z 2 dawką nawozu to wjechałem nie wszędzie jak rzepak już kwitł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Tomek, daj sobie na wstrzymanie, i może trochę grzeczniej? Mimo, że to internet, to także tu pewne reguły obowiązują, również gramatyczne. Nie wiem, co odpier... ludziom z tą pierwszą dawką azotu. Może trochę kształtuje to tprasa rolnicza tytułami w stylu 'wysiej jak najwcześniej rzepak, każdy dzień zwłoki to 50kg straty plonu' itd. Tak się składa, że taki nagłówek pojawił się w wiodącym miesięczniku półtora roku temu, i wielu ludzi przez takie porady musiało przeorać plantacje i naraziło się na olbrzymie straty. Więc trochę pokory, niech każdy odpowiada za siebie, za swoje działania, które odnosić się będą wyłącznie do jego portfela, a nie portfela sąsiada, znajomego czy nieznajomego z forum.

 

A doradzić, nakierować zawsze w kulturalny sposób można. Nie pisząc 'chyba Ty (...)', ale 'być może nie masz racji, ja uważam że...'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

pytanie jaki nawóz ? ja posiałem 5-6 marca saletrosan i sól potasową i puki co nie dam sobie wmówić że źle zrobiłem :D jeśli posiałeś saletrę lub jak co niektórzy RSM no to raczej nie ciekawie.

 

u nas niby od poniedziałku odwilż... niech już się kończy ta zima bo ile można :P

 

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ludzie bzdur nie piszcie że błoto przez miesiąc, bo nagle wychodzi że wszyscy mają cieżkie gleby i lessy, a 80 % gleb w kraju to średnie i lekkie, jak ziemia nie zmaqrznieta to kilka dni i sie jedzie, a jak ktoś przez miesiąc nie wjedzie to nie ma po co wjeżdzac bo korzenie zgnija. a jak posiejecie jare.

mogę ci zagwarantować że na pole klasy 5 które posiadam przez 3 tygodnie nie wjedziesz, jest to cholerna góra, prawie szczery piach, a woda stoi w ziemi, kilka lat temu grykę siałem tam z konieczności w czerwcu bo wcześniej nie mogłem wjechać ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ale to są skrajne przypadki, jak jest ciepło w miarę wiaterek i obsycha, nie mówie tu o jakiś dołkach czy czymś podobnym bo to u każdego jest ale takie bagno się omija.

tomek a kto tu mówi że jak ruszy wegetacja to w ten dzień wjechać musze, ale nie gadaj mi że przez miesiąc nie wjedziesz. oczywiści możesz miec taka glebe tylko jak napisałem korzenie powinny zgnić przy takim uwodnienu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam połowę takich pul, rzepak już na 90% jest do zaorania, kilka lat temu rzepak był w tym samym miejscu to chyba nie było dwóch ton, połowa wymokła, w tym zapowiada się ponownie, no i nie mamy melioracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

malkolm ale to jest margines, wiadomo jak gleba nie zamarznięta i pod spodem nie ma gliny to wodę moment ściągnie, jak masz mokre zalewowe stanowisko to wiadomo że albo wymoknie, albo problem nawozy posiać, albo w żniwa popada i jest problem skosić, tylko susza w takich przypadkach jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj