tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ZETTI77    1

no to dziś wysypałem kizeryt i troche saletry więc już zapóżno na gdybanie :P ocenimy za jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Panowie powiedzcie jak teraz wysieję saletrosan i przyjdą przymrozki i opady to go nie zmyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

Dawał ktoś azot z okolic wrocławia?Chce jutro dać polifoskę 21 150/kg na Ha ale boje się,ze może coś się stać z rzepakiem ze wzgledu na prognoze pogody.Z poniedziłku na wtorek niektore prognozy podają do -14 stopni a nie które +2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

d*pa tam z waszymi prognozami ja od poniedziałku zaczynam siew jarych, nawozy rozsiane już na wszystkim, jutro akcja obornik i gnojowica w poniedziałek siew peluchy a w środę owsa i pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

jak ziemia nabierze temperatury to zostanie zero wilgoci, region regionowi nie równy u nas problemem jest susza i tylko wczesny siew jest ratunkiem. W tym roku jest tragicznie na polach zero zastoisk wody, rozsiewałem nawozy cały dzień i nawet śladów przejazdów nie widać, gdzie w zeszłym roku ciągnik siadał i stała woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jak będzie padać to ciekawe jak będzie siał, no chyba że ma wydmy a nie ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Ciekawe właśnie co bedzie z tą pogodą od 9 marca na minusie do 15 marca pokazuje więc mozliwe ze i dalej. Temperatura -17 w nocy a w dzien -2 niechce mi się wierzyć nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

west, d*pa to chyba z Twoim gadaniem, nie każdy używa form stałych nawozów, jeżeli wyleję teraz RSM, to wiem jak będzie wyglądać rzepak po kilku dniach solidnych mrozów. A siewy jarek to co innego niż nawożenie, ja do soboty planuję wysiać owies i bobik, jeżeli w końcu mi ten ostatni dostarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja z RSM czekam z 2 tygodnie jeszcze, jak wytrzymam, u mnie już część posiała nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

d*pa tam z waszymi prognozami ja od poniedziałku zaczynam siew jarych, nawozy rozsiane już na wszystkim, jutro akcja obornik i gnojowica w poniedziałek siew peluchy a w środę owsa i pszenicy jarej

a w czwartek żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

No właśnie chciałem posiać nawozy na rzepak w ten weekend ale zapowiadają duże minusy na przyszły tydzień. Bo nie wiem czy jakbym wysiał siarczan amonu i saletrę to uszkodziły by rośliny? Ewentualnie straty w azocie byłyby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

ja czekam ze względu na wysokie mrozy i możliwe odpady sniegu a rzepak jak naraze jest w bardzo dobrej konduycji po zimie więc na gwałt nie potrzebuje nawozu ale w najbliżyszm czasie jak tylko będzie mozna wieżdzam. jeśli im się ta pogoda sprawdzi to nie wiadomo co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nagrol    0

a co powiecie o saletrzaku zamiast saletry , :unsure: na 15 h. wysypałem dzisiaj 3,5 t coś muszę jeszcze dorzucić ,co proponujecie? tylko bez hulanki bo kasy jeszcze nie widać .Takie minimum max .Pozdrawiam forumowiczów

Edytowano przez nagrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

solek01

 

jak masz siarczan amonu to juz najwyzszy czas zeby wysiac, on rozklada sie wolniej i nie powinno sie nic dziac, a saletra to ryzyko bo jak przyjda mrozy to sie zmarnuje ale jesli mrozna pogoda sie nie sprawdzi to oba nawozy teraz wysiane beda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nagrol    0

ile dorzuć siarczanu ? myślałem o esta kiserycie tylko że nie ma koło mnie więc pozostanie siarczan . Stosował ktoś wigor s , a jak tak to z jakim efektem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

tak se obejrzałem na you tube jak co niektórzy po wodzie sieją te azoty, i po śniegu gnojowice leją że sie ździwią jak za rok a może dwa przyślą że gospodarują na OSN, wtedy to będą jaja ale rolnicy sami sobie tego bigosu nagotują. oczywiście azot należy dać tuż przed albo na początku ruszenia wegatacji ale z wyczuciem, bo co z tego jak część popłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Rzepak zasilony 100kg Soli potasowej + 400kg Saletrosanu (na 1ha)

... u nas nie było osoby co by w rzepak nie wyjechała, a byli i tacy do zboża obsiali. Ja ze zbożami czekam do około 20 marca bo leje RSM32 wiec nie ma się co spieszyć bo to bardzo szybko działający nawóz w przeciwieństwie do Saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

nas w pierwszej dawce poszło 150kg/h saletrosanu, później będzie kolejna dawka bo niechce przedobżyć bo był osad sypany pod orkę, w tamtym roku jęczmień po osadzie nie sięgał do kolan a ziarnko grube i sypał bardzo ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Nagrol@~z tego co wyczytałem to Wigor S powinien być wymięszany z glebą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Nawet jak przyjdą te mrozy mocne to rzepak dostanie po d*pie ten co dostał nawóz i nie dostał bo wegetacja ruszyła już u mnie dokładnie od 3 dni rzepak wypuszcza następne liście a pszenica ma nowe młode korzonki. U mnie prawie wszyscy posieli nawozy na rzepaki i pszenice nawet Ci wielkoobszarowi gospodarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj