tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Merkoo    24

@Adrenalina dobrze napisał, chodziło o słowo "mają" być przymrozki po 10, czytajcie ze zrozumieniem :P U mnie narazie (podlaskie) z nawozem wchodził nie będę bo nie ma szans na wjazd. Czekam aż wyschnie ewentualnie przymrozki około 15tego marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dziękowac Merkoo za poparcie:) Faktycznie nie napisałem Ą I tak wyszło:) Maja zamijast MAJĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Nie wiem może i źle mówię ale przymrozki były i będa w marcu także jak teraz posieja Ci co mogą to przymrozek tego np. 10 czy 15 marca nic rzepakowi nie zrobi ale mowa o przymorzku np. -5 co innego jakby przyszedł mróz -10 wtedy wysiane nawozy napewno by zaszkodziły. Ja byłem dziś na polach i w poniedziałek wczesnym rankiem ruszam w pole. Co do pszenicy musi poczekać jeszcze pola na nie są zmeliorowane więc tylko dobry przymorzek albo czekać aż obeschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dzisiejsza pogoda na TVN nie napawa optymizmem, wiec będzie trzeba wziąść na wstrzymanie i wylecieć w pole w połowie drugiego tygodnia czyli około 13-14 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Witam

Może trochę nie ten temat ale przy temacie rozsiewaczy nikt nie odpisuje. Planuję wysiać saletrę kędzierzyńską rozsiewaczem za-f 603. Na boku jest tabela wysiewu do niemieckich nawozów. Niestety nie wiem który z nich parametrami (gęstość nasypowa i wielkość granul) odpowiada naszej saletrze ? Na stronie Amazone jest ten typ ale nie ma przelicznika do naszych nawozów. Porównałem parametry i wydaje mi się że najbardziej zbliżony jest ENTEC 26-13 ( gęstość nasypowa 0,98, saletra 0,98-1, granule takie same 2-5mm) ale może ktoś znalazł coś bardziej dopasowanego ? Czy ktoś mi może pomóc ? Niebawem trzeba ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U sąsiada zauważyłem ruch z nawozami ale on sieje fosfor, potas. Z azotem jeszcze wszyscy czekają. A co do chwastów fusilade z jesieni pościło mi sporo żyta które teraz widać zaczyna odbijać. Myślicie że trzeba powtarzać czy rzepak zagłuszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Może i nie zagłuszy. Tylko żebyś na skupie nie usłyszał pytania co ma Ci wpisac na fakturze czy żyto czy rzepak jak tam tyle tego będzie. Nie masz wyjścia musisz powtarzać na jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jednego roku żepak nawet z owsem sobie nie poradził jak była łagodna zima, teraz jeśli tylko widzę kilka samosiewów to pryskam, w tamtym roku pryskałem placami, tam gdzie było więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Pomorskie jeszcze śnieg do końca nie stopniał. Nie ma co się śpieszyć, czekać do ostatniego przymrozku.Ja myślę ,że ok 12marca z solą potasową ruszam nic wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

pogoda jednak się zmieniła i pod koniec następnego tyg, znów większe przymrozki-miałem jutro siać nawóz ale wobec tego poczekam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Tak owszem saletra posiana zacznie działać jak zrobi się te 15 stopnie ciepła ( chwilowo ruszy wegetacja rzepak się rozchartuje a po chwilu znowu przymrozek ) trochę to nie najlepsze rozwiązanie, ale w moim przypadku gdzie wysiałem saletrosan, to on nie powinien wyrządzić żadnych szkód bo nawet nie zacznie jeszcze prawie działać. Narazie na połowie areału rozsiałem tylko połowę dawki (200kg) a drugą (200) planuję zozsiać jak obeschnie pole i już stale się ociepli. z kolei na drugiej połowie areału rozsiałem odrazu 400 kg saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Stosował ktoś może w rzepaku Wigor S 90% granulowany na wiosne, czy można mieszć go z saletrą , planuje wysiać 300kg saletry+50kg Wigoru S bardzo prosze o porade.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Też tak myślę. Ciekawe co da ten azot co to niektórzy już posiali, chyba nic?

Czemu nic? Jak się rozpuścił to nie ulotni się, jak nie będzie dużych opadów to nie wypłucze, temp gleby jest niska więc mikroorganizmy nie pracują czyli ten nawóz będzie czekać w glebie aż coś się nim zajmie :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ja dziś sól rozsiałem


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

No jak wszyscy to chyba i ja ruszę :)

Śnieg dziś stopnieje napewno bo pogoda się ładna zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Według mnie jesli maja byc jeszcze te wieksze przymrozki za tydzien to sianie teraz nawozu to głupota chyba ze te przymrozki maja byc do max -5 i przez 1 2 dni ale nie tak jak w wiekszosci regionow z tego co patrzylem do nawet -10 wiec lepiej sie zastanowic niz wjechac z nawozem i wywalic kase w błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proste ze głupota sianie nawozów teraz :) w ostatnie mozliwe przymrozki przed ruszeniem wegetacji powinno sie wybrac w pole z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

po pierwsze nikt nie jest w stanie w Polsce podać w 100% pogody na 14 dni do przodu, owszem jest wcześnie i w zależności od regionu trzeba się zastanowić co i jak ale np. kizeryt czy sól potasowa w skrajnych przypadkach siarczan amonu to odpowiednia pora na rozsianie. na dzień dzisiejszy ostatnie przymrozki na najbliższy tydzień były dzisiaj ot tak i temperatura 10 stopni w dzień spowoduje ruszenie wegetacji. nikt na razie saletry czy RSM nie wali poza jednostkami może

http://lowcyburz.pl/2013/03/04/kilka-dni-pieknej-i-bardzo-cieplej-pogody/

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj