tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2248

Przygotować ciągniki do akcji ,obserwować pogodę i w ostatni dzień mrozu jechać nawet w nocy;)

 

A jak niema świateł :o :huh: :lol:

 

Niema słońca samo +2C mało daje ;[

 

@kpiotr chyba odwrotnie. Saltrosan >saletra

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

nie najpierw saletra, siarki dałem w 100 polifoski 21 na jesieni i 21kg S bylo w polifosce 5. a chce dać na 1 dawke wiekszą część azotu. dlatego takie nawożenie


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To juz bedzie wystarczająco siarki prawie, siarczanem magnezu reszta mozesz dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

tak własnie też sądzę. jest granulowany siarczan magnezu 20-30 po 800zł brutto , przydałby sie przydał ale nie wiem czy uda mi się go nabyc


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A racja nie policzyłem S w polifosce 5, jednak rzucaj saletrosan. Te polifoskie nie nadają się do nawożenia siarka bo ma mało zawartość jak policzymy tak jak e1leex pisze a saletrosan ma 13 czystej S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a no prawda, dzięki za zwrócenie uwagi. tak czy inaczej ta dawka siarki nie wystarczy do 2 dawki azotu?

 

hmm ale 300kg saletry to bedzie wieksza część azotu na 1 dawke

 

@Tomek 90 polifoska 21 ma 14% siarki a saletrosan 13%


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Racja 35% ma SO3 czyli 14% S, ale formy azotu nie nadają się na zasilanie wiosną pogłównie solo, saletrosan lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

co do biostymulatorów najlepiej przetestować na małej powierzchni, ja stosowalem ashai w jęczmieniu ozimym bo został uszkodzony chemicznie ba był niemal zabity i po 2 tygodniach od pomyłki zastosowałem to cudo, efekt był taki że jęczmień jakoś się zebrał i dal około 2 t z ha, może plon śmieszny ale kazdy kazał zaorać łacznie z 2 przedstawicielami. jęczmień kłosił się nie równo potem i długo i wtórnie się zachwaścił ale po najmniejszej linii oporu coś uratowałem. w rzepaku myślę że efekt powinien być piorunujacy.

co do skracania tebuk to tak naprawdę to jest fungicyd który przy okazji działa jako regulator a typowym regulatorem jest caryx i toprex.

@e1leex ja w zeszlym roku miałem pierwszy raz i wymarzł trochę zostawiłem na nauke i doświadczenia i jarym przesiałem większość. w tym roku jestem mądrzejszy i za rok zapewne też bedziesz bogatszy w doświadczenie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

@Tomek60 zgadzam się z tym. Część azotu w formie amidowej, na start się nie bardzo nadaje. @e1leex ale jak wymierzysz dokładnie 178kg naowzu??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a jakie nawożenie przedsiewne stosujesz @Tomek90 ?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

czy temp. - 3 w nocy pozwoli jechać bez kolein? jak uwazacie? w dzień oczywiście na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Planuje posiać około 350 kg saletrosanu tak 1 marca wyjazd czy taka dawka bedzie dobra?? na 2 bedzie saletra amonowa myślę 250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

-3 to może da, ale musisz jechac o 5 rano juz na polu być, i uważać przede wszystkim w dołkach ale to i tak ryzyko jest duże. kolein narobic nie sztuka...

 

@Arturos21 dawno jak najbardziej dobra według mnie.

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

ja chyba skłonie się do asahi i zastosuje razem z toprexem odżywkami czymś na chowacza jeszcze i siarczanem. Mogę dodać do tego zabiegu jeszcze 25kg rocznika na ha czy nie za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja asahi tez stosowałem na rzepak z wiosny. same stozki wzrostu zostały po zimie i rzepak był bardzo słaby bo i na jesieni nie wyrósł. dał jeszcze 2,5 tony/ha. nie duzo ale cała jego uprawa to było nauka dopiero..


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

yacenty z której strony Wrocławia jesteś bo u mnie dziś śnieg prawie całkowicie stopniał i leje mocny deszcz. A co do siarczanu magnezu granulowanego to jest taki nawóz

świdnica.

co do siania przy -3 to wróżką nie jestem

Wszystko zależy od masy ciągnika, ilości nawozu w siewniku i przede wszystkim opon - ich szerokości


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

-3 w nocy to za mało jesli by tak było dzien i noc to mozna ryzykowac. Te -5-6 to juz pewne ze pojedziesz poz dołkami bo jak chocby troszke było wody to gwarantowana wtopa w tym mijscu bo pod lodem nie zamrznie a lód sie połąmie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

-3 to mało nawet aby z ręki siać i się nie utopić,to tylko skorupka się zrobi,a przy takiej ilości wilgoci to nie wiem kiedy w pole wjedziemy. To jest dopiero sprzęt na mokre pola [media]http://www.youtube.com/watch?v=-gaqc2x8Jdk

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Zależy czy pod ile w głąb zamarznięta jak -3 w nocy i sporo w głąb zamarznięte to pójdzie z 4x4 bez problemu nawet jak "zupa na powierzchni gorzej jak tylko na tył naped to z rana jak zacznie puszczać bedzie spory poślizg. Jeśli tylko powierzchniowo łapnie mróz a ziemia niżej nie zmarznięta to może być ciężko chyba że t25 z kosem albo lejkiem i to o 5 rano jak piszą.

@kpiotr zależy od zasobności nawet do 400kg/ha polifoski 6 było raz w tym roku 250-300kg polifoski 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas snieg a pod nim niezamarznieta zimia wiec o zamarznietej glebie mozna zapomniec jedynie powierzchniowo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

mój rzepak ładnie się rozwinął na jesień i był dobrze odżywiony także chcę go gonić. wszystko na jesień dostał co potrzeba i od wiosny czas go pędzić dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj