tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Same posty o nawożeniu.Gdzie jest jakiś moderator

Dziwi Cie to jak temat jest właśnie o nawożeniu? :D Jak najbardziej posty są na temat.

 

I co Niemcy dowiedli że siarka w II dawce ma lepszy efekt plonotwórczy niż w I dawce?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co lepej zastosowac saletrosan czy polifoske 21? słabo mi po schodził, miejscami nic nie ma,nie chce mocno inwestowac

polifoska u mnie jest tańsza ok.100zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

no jak posty o galerze, maku , chabrze, żółtych naczyniach są o nawożeniu to niech tak będzie. I nie chodzi mi tu o karanie kogokolwiek lecz oto by nie mieszać nawożenia z odchwaszczaniem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

A co lepej zastosowac saletrosan czy polifoske 21? słabo mi po schodził, miejscami nic nie ma,nie chce mocno inwestowac

polifoska u mnie jest tańsza ok.100zł na tonie.

 

Polifoska 21 pogłównie nie nadaje się ze względu na zawarte formy azotu jak juz chcesz to musisz rzucić jeszcze saletre, osobiście wole i będę stosować saletrosan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dlatego o naczyniach bo jest poczytny temat, poprostu myślałem że te miseczki to mają jakieś wabiki feromonowe i tyle. ja na pierwsze daje saletrosan, dla gleby miód to to nie jest bo kwasice robi ale cóż lepsze to niż słono bulić za np. siarczan potasu. 300 kg saletrosanu na 1 dawke. a idealny nawóż siarkowy to Agrosulca http://www.agrosulca.pl/


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

Czego najbardziej potrzebuje rzepak oźmy wiosną jakich składników w czystej postaci i w jakich ilościach na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Polifoska 21 pogłównie nie nadaje się ze względu na zawarte formy azotu jak juz chcesz to musisz rzucić jeszcze saletre, osobiście wole i będę stosować saletrosan.

Polifoska 21 jest nawozem uniwersalnym ;) ma mniej formy azotanowej a więcej amonowej. Co nie zmienia faktu że saletrosan jest lepszy :)

 

@Bambi24

Azot zależnie od plonu w jaki celujesz, 150-160 kg N/ha minimum

Siarka - 8-12 kgS / 1 tone zakładanego plonu

No i dolistnie oczywiście bor, molibden mangan.

P i K jeżeli dostał mało na jesieni lub uboga gleba też warto podać.

 

Jak czegoś zapomniałem to koledzy dopiszą ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Polifoska 21 ma forme amonową 13% i amidową 8%, azotanowej/saletrzanej-brak, także na pierwszy strzał się nie nadaje chyba że zboże/rzepak w super stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

tak jak przedmówca napisał polifoska 21 jest najgorszym nawozem ze wszystkich N na pierwszy raz ze względu na formy azotu które są wolno pobierane. Na pierwszy raz najlepszy nawóz to taki który daje od razu tzw.kopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie po niedzieli (podkarpacie) ma byc nawet 9 stopni to moze bedzie cos sie siac ale zobaczymy jak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Nic niewiadomo, niema co patrzeć na pogody długoterminowe jedna podaje na 4 lutego -14C, druga 2C ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

unas narazie sima pełna para na roztopy sie zanosi a sniegu sporo. Takze według mnie minimum 2 tygodnie jeszcze. najpierw snieg musi zejść, a póżniej trzeba czekac na mocnijsze przymrozki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

tak jak przedmówca napisał polifoska 21 jest najgorszym nawozem ze wszystkich N na pierwszy raz ze względu na formy azotu które są wolno pobierane. Na pierwszy raz najlepszy nawóz to taki który daje od razu tzw.kopa

 

Tylko,że w ubiegłym roku kto sie zbytnio pośpieszył z saletrą to rozhartował rzepak i mróz dokończył dzieła.Polifoska 21 troszkę wolniej zadziałała i tak nie zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ja sieję saletrę i dlatego zawsze czekam aż inni posieją i dopiero parę dni po nich i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

My posialismy 9 marca parę dni ciepła, potem mrozy -11 (nie zapowiadali takich w długoterminowej) bez śniegu i rzepak nie ruszony, jedynie muszelka na końcówkach przyżółkła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Powiem tak jakbym miał saletrosan to bym siał jak tylko się da w pole wjechać z saletrą wolę poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Zgadza sie też byśmy nie rzucali ale tak podają te długoterminowe ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Polifoska 21 jest nawozem uniwersalnym ;) ma mniej formy azotanowej a więcej amonowej. Co nie zmienia faktu że saletrosan jest lepszy :)

 

@Bambi24

Azot zależnie od plonu w jaki celujesz, 150-160 kg N/ha minimum

Siarka - 8-12 kgS / 1 tone zakładanego plonu

No i dolistnie oczywiście bor, molibden mangan.

P i K jeżeli dostał mało na jesieni lub uboga gleba też warto podać.

 

Jak czegoś zapomniałem to koledzy dopiszą ;)

Panie chyba się przespało lekcję w szkole:), P jest nie mobilny w glebie tylko przez uprawę się porusza więc nic nie da proszek, a na liścia to co położysz to jak umarłemu kadzidło. Ja na wiosnę daje tak: 100 kg soli potasowej jak najwcześniej, 1 dawka azot saletrosan 2 saletra i do przodu potem bor i inne gadźety :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja bym dał na drugą dawkę tylko żeby było dostatecznie wilgoci. wiadomo że długo się uwalnia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Sypiecie nawóz w ostatnie mrozy czy jeszcze z tydzien dwa przed ostatnimi mrozami? Bo czytajac posty z tamtego roku widzialem ze wiekszosc zaczynała sypac przed 10 marca.. U mnie ostatnie przymrozki byly koło 20 marca nawet po jestem z Podlaskiego. Dlatego nie wiem jaka strategie obrac sypac w ostatnie mrozy (bo tak napewno bede sypał pod zboża) czy z tydzien wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj