tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

tomek73    579

Ale tu chodzi jeszcze o przyswajalność. No i po co mi tonami przerzucać.Dam 20kg na opryskiwacz a nie 100.

Siarczan kupuję tan lepszy chyba siedmiowodny po 50 zł za 25kg. 2 tyś/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

czy dysponuje ktoś miesięcznikiem TOP AGRAR nr 8 z 2012? Dokładniej chodzi mi o opisane na stronach 78-88 doświadczenie z uprawy rzepaku w Niemczech.

Jakby ktoś mógł skany na maila podesłać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Mieć taki wynik przy cenie 2000 ŁAŁ, szkoda że nie osiągalne na moich i większości ziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

6 ton rzepaku oz. bardzo wierzyć mi sie nie chce. Nawet nie wiem czy są takie odmiany, osiągające taki potęciał plonowania. Chodz u tych żabojadów to nic nie wiadomo. Wystarczy spojrzeć na ich uwarunkowania środowiskowe, które dalece odbiegają od naszych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Zdolność plonowania rzepaku wynosi 10 ton tak samo jak pszenicy 15 ton ale niestety nigdy nie mamy idealnych warunków aby taki wynik osiągnąć... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

we Francji spokojnie mogę uwierzyć zupełnie inne uwarukowanie do produkcji rolnej niż u nas


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w mojej miejscowości w gospodarstwie Stacji Nasiennej w tym roku osiągnęli plon ok 5,5 t/ha. Potencjał plonotwórczy rzepaku wynosi 9 t/ha (chociaż jak napisał @danield28 nawet 10 t, w co nie wątpie) więc osiągnięcie 6 t/ha jest jak najbardziej możliwe ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubu1514    0

na wstępie napisze ze uprawa zajmuje się 2 rok i mam pewien problem rzepak posiany 3.09 a wygląda tak http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/399741-rzepak-californium/ wstawiłem 3 fotki napiszcie mi co o nim sadzicie. rzepak aby go "podgonic" był dokarmiany dolistnie mocznik (25kg/ha, florowit4l/ha,) x3 co tydzień za pierwszym razem doszedł jeszcze bor i siarczan magnezu. średnica korzenia niecałe 10mm jak oceniacie możliwości jego przezimowania.

 

dodam jeszcze ze średnia obsada na m2 to 25 roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

oby tylko przezimował, jeżeli średnio masz obsade 25 roślin to nie jest źle, miejscami pewnie jest i więcej niż 25. Oby tylko dużo nie wypadło po zimie. Na wiosne intensywne ale i racjonalne nawożenie i ma być :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

na wstępie napisze ze uprawa zajmuje się 2 rok i mam pewien problem rzepak posiany 3.09 a wygląda tak http://www.agrofoto....ak-californium/ wstawiłem 3 fotki napiszcie mi co o nim sadzicie. rzepak aby go "podgonic" był dokarmiany dolistnie mocznik (25kg/ha, florowit4l/ha,) x3 co tydzień za pierwszym razem doszedł jeszcze bor i siarczan magnezu. średnica korzenia niecałe 10mm jak oceniacie możliwości jego przezimowania.

 

dodam jeszcze ze średnia obsada na m2 to 25 roslin

 

Ta dawka to nie za dużo?? Umnie tam gdzie mokro dosiewany był też na początku września to dogonił ten co był siany 23 sierpnia i nie widać różnicy. Nie było zadnego dokarmiania, regulatorów, fungicydów i herbicydu tylko od samosiewów :ph34r: ciekawe co to bedzie ale przed śnigami wyglądał normalnie żadnych przebrawień miejscami tylko azotu brakowało bo żółte liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas teraz odwilż na całego rzepak już śmierdzi jak zgniła kapusta właśnie po tych mrozach oby tylko większych nie było bez okrywy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

myśle że tak, toprex wykazuje bardziej działanie przeciw chorobom niż jako regulator, co innego Caryx


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Koledzy sieje dopiero rzepak drógi rok wieć niem ma doświadczenia i mam pytanie: jestem z lubelskiego u nas pokrywa śniegu ok 10 15 cm z czego nalężało by sie cieszyć lecz ziemia pod śniegiem nie jest zamarznięta, jak się odgarnie śnieg to palec normalnie wchodzi, za to liście są sztywne, zmrożone. Czy w takich warunkach rzepak morze wyprzeć? I jeszcze jedno pytanie czy kupował ktoś saletrosan, jeśli tak to napiszcze w jakiej cenie. Ja kupiłem w big-bagu po 1210zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

@klauss my w tym roku też zakupiliśmy saletrosan, cena podobna do twojej niecałe 1200zl/t. Jaka dawke planujesz dać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ja też będę stosował saletrosan cena 1150zł w big-bag. Oczywiście pójdzie na pierwszy ogień przed ruszeniem wegetacji w dawce 200kg +200 kg salety amonowej. A co pytania KLAUSS może ale nie musi nastąpić wypszenie ale to zależy od pogody na przedwiośniu. Narazie nie ma się czym martwić gorzej jak poczujesz na polu niepszyjemną woń gnijącej kapusty. Duże zagrożenie może nastąpić ze strony szarej pleśni i pleśni śniegowej ale w tym przypadku zabieg czyszczący tiofanatem lub prochlorazem uspokoi sytuację.

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

major czemu tyle na pierwszy ogien?? Ile dajesz na drugi?? Ja myśle dać 260kg saletrosanu co bedzie równe 200kg saletry a na 2 dawke 300kg saletry. Wyjdzie chyba 170N jak dobrze policzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

malo tego saletrosanu na 1 dawke , jak juz dawac saletrosan to tak z 300kg conajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Czemu mało?? Chyba że dać odwrotnie ok. 400kg saletrosanu a na 2 dac 200kg saletry. Niechce mi sie jezdzić 2 razy w pierwszej dawce możliwe że nie wjade za 2 razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tez w tym roku kupiłęm saltrosan ale cena koszmrnie wysoka 1340 bb na szczescie tylko 2,5t, u nas brat tego towaru na skłądach :( Mam zamiar dac około 400kg na ha w pierwszej dawce i w drugiej 300 saletry


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja mam w planie, oczywiście jak warunki pozwolą i przezimuje, końcem lutego zastosować 200kg/ha kizerytu+150kg/ha soli potasowej, następnie 3 dawki saletry amonowej-300kg/ha, 200kg/ha i 100kg/ha. Zobaczymy jak to będzie...

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj