tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

Jest wręcz źle...
U mnie identyczna sytuacja. Praktycznie od 3 tygodniu na polu nie widać zmian.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Mam pytanie do bardziej obeznanych - czy stosuje ktoś prochloraz jesienią w rzepaku? Temperatue stosowania ma od 5 stopni, myślę czy dać z odżywkami chociaż 0,5 litra, na głowny zabieg pójdzie tilmor, ale w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jeżdże często po północnej częsci PL to nie jest kolorowo z kilku powodów- rzepaki nie zasiane w całości, siew poza terminem, częste użycie chlomazonu przy póznym terminie siewu=hamownia, duża presja samosiewów, zimno i przedewszystkim mokro, mokro, mokro. Pomijam fakt że ziemniaki w polu stoją i gniją, a co za tym idzie pod znakiem zapytania są zasiewy. Żniwa kradzione, zasiać się nie da, na pole kajakiem a nie ciągnikiem. Ponad 1000mm od początku stycznia

 

daro- to typowa grzybówka z dobrym działaniem na phomę i zaleczenie ewentualnych ran. Osobiście preferuję prochloraz na wiosnę

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Mam pytanie do bardziej obeznanych - czy stosuje ktoś prochloraz jesienią w rzepaku? Temperatue stosowania ma od 5 stopni, myślę czy dać z odżywkami chociaż 0,5 litra, na głowny zabieg pójdzie tilmor, ale w przyszłym tygodniu.

na ten okres topsin będzie najlepszy 0,5l wystarczy lub 1l yamato, prochloraz niby działa ale nie spotkałem się z dokładnymi danymi na temat jego skuteczności na choroby, często na płatek idzie w dawce 0,8l

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Mam pytanie do bardziej obeznanych - czy stosuje ktoś prochloraz jesienią w rzepaku? Temperatue stosowania ma od 5 stopni, myślę czy dać z odżywkami chociaż 0,5 litra, na głowny zabieg pójdzie tilmor, ale w przyszłym tygodniu.

Dawałem prochloraz po 0.5 z caryxem bo mi brakło, będzie widać efekt.

 

Mam takie działki co późno siane chciałem przesiewac, a teraz patrzę powyłaził hehe, no zobaczymy wiosna czy będzie sens zostawiać coś.Reszta sianych kiedy trzeba 8 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w sklepie gdzie kupuję środki ostrzegano mnie, że w tym roku jest tego badziewia sporo. Jak zajechałem skracać rzepak to faktycznie było tego bardzo dużo.

 

Do kolegi wyżej:

- w 15 roku gdzie na jesieni rzepaki były słabe, kolega Aro1975 doradził mi żebym i tak go opryskał regulatorem i tak zrobiłem. Efekt był taki, że Ci co nie skracali to większość im wymarzła a ten przetrwał. Dzięki Arek za to- flachę wypijemy wolną chwilą :)

 

Bo jednak regulatory pozytywnie oddziaływają na system korzeniowy, nawet jeżeli rośliny są małe, a zimuje jednak korzeń. Poza tym wiele roślin bardzo się męczy w związku z niskimi temperaturami oraz wysoka wilgotnością gleby, a sucha zgnilizna atakuje. Niech spadnie dużo śniegu na niezamarzniętą glebę i wiosną będzie 100% roślin porażonych suchą zgnilizną.

Choć z drugiej strony nie zachęcam również aby stosować silne regulatory typu caryx.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Rośliny mam jeszcze małe, odmiana sherpa i starter, tilmora jeszcze mi szkoda, a i chorób się obawiam, gdzieś znalazłem roślinę z 4 liścmi, ale miała jakieś czarne plamki jakby od spodu, dlatego póki małe to chciałbym dać prochloraz, dopiero jak zacznie rosnąć (bo nadają ciepło) dać mu po głowie lekką regulacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

z caryxem mogę mieszać mocznik,siarczan i odżywki? Pryskałem z borem nie było problemu, jednak nie chce żeby zrobił sie budyń :) Pogoda nie rozpieszcza, plan był jechać caryx + bor a w drugim zabiegu odżywki + mocznik i siarczan jednak co 2 dzień pada albo wieje i weź tu coś zaplanuj... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

albo wyrwijcie roślinę i sprawdźcie korzeń, u mnie to od śmietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie tez zdarzaja sie pojedyncze rosliny które czerwinieja ale to smietka, widziłęm tez objawy braku fosforu ale to troszke inaczej wyglada :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

i coś  zamierzacie z tym robić odnośnie tego, że od śmietki? bo u siebie to samo zauważyłem i jest śmietka, myślałem czymś opryskać przynajmniej kawałek na śmietke + mocznik ze 20kg/ha + fostar 2-3l + może siarczan mg mikrokompleks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

dodam tutaj również zapytanie o dodanie do oprysku teraz RSM ? stosuje 200 L cieczy roboczej to ile w tym może być RSM-u 32 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar0808    0

Witam, mój rzepak z racji panującej pogody nie został opryskany żadnym fungicydem oraz nie był skracany, rośliny maja po 4-6 liści ale trafiają sie też takie ktore maja juz 7 i widać 8 malutki listek. Co zrobic w tym przypadku, jakie odżywki zastosować na jesień? Występuje jeszcze jeden problem a mianowicie trafiają sie rośliny które maja pościnane luscie lub całe są ścięte, co to może być i jak z tym walczyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

Co myślicie o tym rzepaku ma takie liście fioletowe myslalem żeby zrobić go mikromakro i borem warto coś od robaka albo jakimś mocznikiem
Czy może to grzyb

post-166403-0-08250200-1508099792_thumb.jpg

post-166403-0-92167700-1508099829_thumb.jpg

post-166403-0-11185600-1508099873_thumb.jpg

Edytowano przez LUBandrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u was to piekne rzepaki sa u nas mazowieckie to tragedia z rzepakami juz na chwile obecna wiem ze polowa do przesiania juz pod kukurydze idzie bo pływa w wodzie i i powymywalo go .tu zdjecie "lepszego " rzepaku sherlock siany 26 sierpnia

post-129947-0-75420000-1508101056_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Co myślicie o tym rzepaku ma takie liście fioletowe myslalem żeby zrobić go mikromakro i borem warto coś od robaka albo jakimś mocznikiem

Czy może to grzyb

Na pierwszy rzut oka wyglada na niedobory fosforu. Sam fosfor w szczególności przy niskich temperaturach jest przez roślinę dość wolno pobierany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

u was to piekne rzepaki sa u nas mazowieckie to tragedia z rzepakami juz na chwile obecna wiem ze polowa do przesiania juz pod kukurydze idzie bo pływa w wodzie i i powymywalo go .tu zdjecie "lepszego " rzepaku sherlock siany 26 sierpnia

Taka jakość tego zdjęcia że nic nie idzie zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Co myślicie o tym rzepaku ma takie liście fioletowe myslalem żeby zrobić go mikromakro i borem warto coś od robaka albo jakimś mocznikiem

Czy może to grzyb

 

Dawałeś jakiś azot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj