tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

thug    236

kolego jak masz rzepak równomiernie na polu i chociaż z 10 roślin na metrze to zostaw u mnie tego nie ma więc ja nie mam wyjścia jak wielu rolników z naszego terenu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

BARABUS ten kosztorys co przedstawiłeś jest skromny, jeśli podliczyć całkowity koszt założenia plantacji Rzepaku Ozimego z ochroną jesienną na srednim poziomie jak w moim przypadku to wychodzi grubo ponad 3000zł/ha kosztorys opracowany przez ODR w Czestochowie na podstawie moich faktur ze środków do produkcji.

 

Obsada 15-20szt roślin da przyzwoity plon.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

skromny ? a dlaczego skromny ?

 

Jesień:

Polifoska-4 350kg/ha -------- 550 zł (wg ceny z danego okresu)

Oprysk na chwasty 120 zł/ha

Odżywki jesienne (sulbor, makroelementy i inne) - 60 zł/ha

 

Wiosna- część nawozów wysiana, + zaplanowane

Saletrosan 400kg/ha ------------ 500 zł (cena zakupu 1180zł/t)

Sól potasowa 100kg/ha ----------------------150zł ?? (tu coś chyba pokręciłem, nie pamiętam juz ile kosztowała)

Opryski: skracanie, robaczki, desykacja: 400zł/ha ?

 

Paliwo 440 zł (liczę orka 14l/ha + siew 10l/ha + opryski 2x 15l/ha + opryski wiosenne, nawożenie ~25l/ha + kombajn 15l/ha = ~80 litrów x 5.5= 440zł)

 

Nasiona Visby f1 720zł paczka na 3ha, czyli 250 zł/ha

RAZEM = 2470zł (heh jeszcze mniej mi wyszło)... poprawcie jak się mylę... to i tak bardzo dużo mi się widzi, jeszcze nigdy tyle nie zainwestowałem w rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A gdzie jesienne uprawki? pług 100zł na paliwo, uprawowo siewny 100zł na paliwo. Chyba że masz jakoś oszczędniej, podorywka po żniwach 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

@silva chyba nie doczytałeś bo napisałem że orka 15 l/ha + siew 10 l/ha itd.. nie licze uprawki bo za pługiem szedł podwójny Cambel który ładnie uprawił, a na to przyszedł agregat aktywny z siewnikiem talerzowym AD-P2, jedynie talerzowanie pominąłem.. czyli jakieś kolejne 6-7 l/ha... ale to już nie są jakieś wielkie koszty, poza tym zawsze jest jakaś granica błędu

"Paliwo 440 zł (liczę orka 14l/ha + siew 10l/ha + opryski 2x 15l/ha + opryski wiosenne, nawożenie ~25l/ha + kombajn 15l/ha = ~80 litrów x 5.5= 440zł)"

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

strasznie duzo Ci @BARABUS wychodzi paliwa na opryski i nawozenie ...

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

powiem tak... zawyżyłem żeby nie było że zniżyłem :P:D generalnie koszty są plus-minus wiadomo, a zyski też przybliżone bo nikt nie wie że rzepak będzie po 1800 a jęczmień po 750 :)

 

 

Pytanie, czy jak stożek jest mazisty a korzeń po przecięciu jest twardy i biały na całej długości to jaka roślinka coś puści ?? Mam takich myślę że około 15%, 5% całkiem zdechło (najbardziej w miejscach gdzie na jesień był fioletowy, czyli tam gdzie go susza najbardziej dopadła) a myślę że 80% jest ładna i widąc w niej życie, zaczyna ładnie rosnąc i za tydzień pewnie zrobi się ładnie zielono w polu :)

 

Pszenice idą na kasacje... wszystkie 50ha:(

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

jakie odmiany ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

dziś byłem na polu i u mnie rzepak zmarznięty nic z tego nie będzie aż biało sie robi a miałem odmiane monolit a zboża szkoda pisać u mnie praktyczniie wszystko do przesiania a przypominam zero śniegu i mróz kopał jak diabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tam gdzie stożek jest mazisty a korzeń zdrowy może odbić od korzenia ale jak wiadomo plonu to już z tego ciekawego nie bedzie ja już tak miałem i wiem że jest lipa jak nie bije z pędu głównego ja już po wizycie likwidatora


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dzisiaj zakończyłem nawożenie rzepaku

Podsumowanie:

Polifoska 21 200 kg/ha

Saletra amonowa 240-250 kg/ha

Pszenicy niestety nie udało się skończyć - mokro ;[ Zostało 17,5 ha, 15 ha zasilone ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

czyli dostaniesz 27% sumy ubezpieczenia? czyli np. spodziewany plon 3t x 1900zł=5700zł x 27%=1539zł w taki sposób?

 

Byłem dziś na polach i rzepak ten co nie wymarzł ruszył ostro rozeta się powoli odnawia dobrze że dałem N skromnie bo skromnie ale ma i nie głoduje, tylko że ogólnie w skali pola szacuję że 70% roślin ruszyło reszta obgryziona i zmarznięta gnije. Gdyby nie zwierzyna byłby przezimował, z liści go rozebrała to zmarzł.

 

Także czekam jeszcze jak to się pokaże bo zaczyna się robić zielono i zadecydujemy bo będą place po pół a nawet arze puste gdzie ok. 5 roślin/m2 ruszyło miejscami nic.

 

Zboża oczywiście również ruszyły ostro. Jak u Was?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

właśnie tak tylko że miałem na 6000zł ale sposób liczenia właśnie taki u nas ruszyło to co przetrwało szkoda ze ochłodzenie juz od poniedziałku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

panowie, zauwazylem w swoim rzepaku po rozlozeniu rozety jakby jakis robal gniezdzil sie i kąsił liscie u podstawy...

spotkaliscie sie z ttym na swoich plantacjach?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jakieś 320 zł z tym że ty płacisz połowę ,drugą dopłaca budżet państwa co do odpadania właśnie tak że rzepak który przemarzł będzie jeszcze odbijał kilka kilkanście dni pózniej umrze tak jest u mnie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

kiedy zastosować regulator wzrostu i jaki na wiosnę ? chciałbym spróbować na jednym polu Caryx 280sl, mam taką działkę 6ha w dobrej klasie ziemi 3a obsianą rzepakiem Visby F1 i chętnie bym zobaczył efekty. Kiedy powinno się wykonać taki zabieg ? w jakiej fazie... jeszcze nigdy nie skracałem rzepaku na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

nie mam dobrej opinii o CARYXie.stosowałem na częsci pola rok temu.ma bardzo silny efekt skracający a grzybówki trochę w nim mało.raczej skłaniałbym sie za TOPREXem lub tradycyjnie tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj