tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

Skąd wiesz, że będzie błoto?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

w trakcie deszczu ani po deszcze sie w pole nie wyjezdza bo jest mokro ;)

 

 

Rozlewam RSM w trakcie deszczu ciągnikiem bez przednego napędu bez problemu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ok ale jak chcesz w blocie jezdzic ciagnikiem ??

  

Skąd wiesz, że będzie błoto?

Nie jestem szaleńcem, jeśli spadnie tyle wody że bedzie błoto to przecież nie pojade. Kazdy chyba najlepiej zna swoje pole, poza tym są ścieżki, które się utwardziły po 5 już przejazdach od zasiewu.

Jeśli będą warunki to chciałbym pojechać lecz boję się o te przypalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Rozlewam RSM w trakcie deszczu ciągnikiem bez przednego napędu bez problemu? 

 

Tomek nie pytaj się nas czy rozlewasz bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Stosował ktoś Rapsin z cheminova jakie działanie? ,koszt 5l to 150zł dawkowanie od1l do 3l na ha,czy lepiej kupić Bromax i dołożyć  jeszcze dodatkowe mikro


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

panowie co polecilibyście na dożywianie dolistne rzepaku?

 

ostatnio stosowałem pakiet z ProCam-u (Proleaf Max + Bor, Makro P)

 

ostatnio słyszałem dobre opinie na temat pakiety z Agroloku (Elvita Amino, Elvita Rzepak) możne ktoś to potwierdzić?

 

czy może na rynku są jakieś lepsze (stosunek ceny do jakości) pakiety na dokarmianie dolistne???

 

Ja stosuje Super 5 i Super 3 ze Scandagry dosyc fajne ilosci procentowe roznych mikro no i wiadomo Epso i mocznik

Edytowano przez slay6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jasna sprawa. Podpatruj najlepszych może kiedyś dobijesz do 9t rapsu bez głęboszowania piachu  ;)

 

btw. i nie rób z pradziada na dziada, ojca na syna bo to nie tędy droga :mellow:  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Elvita Rzepak ma 2g boru w 1kg więc niby w nazwie "rzepak" a równie dobrze można dawać to na wszystkie pozostałe rośliny. Pozatym chyba nie ma na rynku nawozu dolstnego NPK którym można by bylo w rozsadnych dawkach uzupełnić mikroelementy.

2% to daje 20g.

Co nie zmienia faktu że produkcja nawozu o wysokiej zawartości makro oraz boru specjalnie pod rzepak jest bardzo trudne.

Jak ktoś chce wysokie koncentracje mikro to albo czysty bor albo mikro w formie tlenków w połączeniu z aminokwasami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

o 6 slyszalem ale o 9 jeszcze nie :D :D :D :D

 

ps. piachu nie gleboszuje bo go nie mam ;)

9 ale razem ze słomą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Głównie chodziło mi o to że, pomimo że są fora internetowe jak to forum na których wypowiadają się min. osoby z bogatym doświadczeniem, magazyny o rolnictwie i cały pozostały internet to są osoby, które stosują ŚOR i nawet nie wiedzą co stosują, bo ktoś zobaczy że na worku napisane np. jest "rzepak", "+mikro" i że trochę droższe od innych środków, a przede wszystkim sprzedawca powiedział że DOBRE. Według według mnie takim nawozem dolistnym jest Mikrokomplex 25kg - 95zł. Niektórzy sprzedawcy  zalecają go do rzepaku bo zawiera mikroelementy np. 0,5g/kg Boru. Jak dla mnie to taki Mikrokomplex to warty jest max połowę ceny. Takie jest moje zdanie. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Przecież to zwykly siarczan magnezu, kiedyś jak był w fajnej cenie opłacało się brać. 

 

9 ale razem ze słomą 

 

Ty na serio? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

No ja o tym wiem że to zwykły siarczan magnezu + kieliszek mikro. A kiedyś w jakiej cenie był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

basfoliar 36 na rzepak co o tym myślicie

 

  stosowałem ale teraz się zastanawiam nad zmianą na plonvit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jaki plonvit, pewnie chodzi Ci o plonvit nitro lub o nitromag bo najbardziej zblizone do basfolioru 36. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

I co Wam "daje" te 360 g/l azotu? Nawet przy 10 l/ha mamy raptem 3,5 kg N w trzech formach.. Na upartego, lepiej wysiać 10 kg więcej saletry, a mikro podać w nawozach typowo mikroelementowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Basfoliar to głównie azot siarka z magnezem i troszeczkę mikroelementów ale nie wiele ich tam jest. A Nitro to dodatkowo postas i fosfor. Musisz sobie przeliczyć ile Cię to będzie kosztować bo może lepiej będzie dac mocznik siarczan magnezu i np. Kristalon zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Północne mazowsze nie mam mowy w dalszym ciągu o rozsianiu nawet pierwszej dawki nawozu. I cały czas nadają deszcze.

post-13082-0-01301200-1489910204_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Współczuję.Ja siałem w czwartek nawozy z powodu przejęcia dzierżawy, ciekaw jestem co z tego będzie pole od lat bez nawożenia. Dałem 300 vikinga , 290 Zaksan i 100 kizerytu. Co jeszcze byście zalecili i kiedy drugą dawkę w związku z opóźnieniem. Kujawsko pomorskie powiat chełmno.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kolego MAJES jaki masz rozstaw rzędów w tym rzepaku? Siane zwykłym siewnikiem czy punktowym? Bardzo mi się podoba takie prowadzenie łanu. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj