Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarekUA    16

Kurcze panowie wy już siejecie nawozy? może u was wegetacja wcześniej rusza ja jestem ze wschodnich granic Lubelskiego i obecnie mróz -6 i nie ciekawie jest bo nogę mam na dodatek w gipsie :( :( :( tak jak czytam to też bym się za robotę wziął ale myślę że sensownie trzeba czekać na stabilizacje pogody. Na razie zima nie odpuszcza. Dla tych co nie sieją jeszcze pocieszę że w sąsiednim dużym gospodarstwie rolnym(600ha) pracuje znajomy i tam zwykle sieją nawozy wtedy gdy już większość dobrych rolników posiała nawozy na pierwszą dawkę ( taki zarządca tego gospodarstwa :huh: :huh: ) I pewnie wszyscy powiedzą: o mają liche plony, pewnie najsłabsze i ogóle słaby ten zarządca że tak późno wysiewają azot. Ha! tu was wyprowadzę z błędu plony mają na podobnym poziomie co wszyscy z tendencją na lepsze, wiem bo znajomy tam kosi i mówi prawdę,

pozdrawiam Tych co czekają na wiosnę i tańsze nawozy :rolleyes: :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

proxy8441    72

ja dałem już w tamtym tygodniu po 200kg saletry, a dzisiaj chodziłam po rzepakach i nie wygląda to za dobrze, wręcz robi się coraz gorzej, co niektóre stożki "rozciapane" w palcach się rozchodzi, ale większość po przekrojeniu jednak nie zgnita (jeszcze) i troche miękka nie wiem czy będzie dalej żył, więc czekam z siarczanem i saletrą aż zacznie się zielenić.

Tak jak mówiłem może byc nieciekawie :(

Dziś w raporcie z Polski mówili o klęsce żywiołowej na dolnym śląsku.

Edytowano przez proxy8441

kazik8888    2

witam.jestem z lodzkiego,

rzepaki pszenice wygladaja bardzo marnie.... niektorzy juz posiali nawozy.

ja ruszam jutro rzepak- 200kg/ha siarczanu+150kg/ha saletrosanu, pszenica-150kg/ha saletrzak.dawki skromne bo nie wiadomo czy to wszystko przezylo zime.

ale mowia ocieplenie i opady wiec pozniej moga byc miejscami problemy z wjazdem.co bedzie to bedzie...

pozdro dla wszystkich.

Edytowano przez kazik8888

darko38    1

koledzy ile polifoski 21 wysiać na1 ha??

pomoże ktoś??

pod rzepak oczywiscie:D

Edytowano przez darko38

Ukasz52    17

Kurcze jakbym wyjechał w pole w nocy to pewnie sąsiedzi stwierdzili by że już całkiem mi odbiło na szczęście obszar ha i dawki stosowanych nawozów pozwalają mi wyrobić sie po kawie o 7-8... Niestety panowie taki zawód że najgorsza klęska to klęska urodzaju.. u nas powódź u was susza zawsze w góre cenę rusza....;/

atomik    145

na rzepak dałem dzisiaj 230 kg saletrzaku, na zboża po 100 kg niewiadomo czy przeżyło to tak na start

Farmkeen    7

My jutro ruszamy w rzepak z siarczanem amonu i saletrą. Wg pogody na dniach ma się ocieplić, a bez przymrozku może być problem z wjazdem w pole. ;)

Siwy7406    46

Ja już skonczyłem, wszystko ładnie przezimowało rzepak puszcza młode liście będzie dobrze. Teraz trzeba wysprzątać magazyny zacznę od pszenicy Jelonki dają 850zł + vat.

proxy8441    72

my dziś daliśmy rzepakowi "na smak" 100kg Saletry + 100kg Siarczanu Amonu, mróz -7 o 6:00, a pszenicy ale to tylkko kawałek gdzie najmokrzej 200kg/ha Saletry. Za 850 + vat sprzedałbym bez wahania swoją. Ile u Was deheus płaci?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dzisiaj wysypalem 350kg saletrosanu/ha (podkarpacie) rano pieknie -6 bylo i obylo sie prawie bez kolein ;)

16HDR008    0

Po 6-tej rozsiałem saletrę na rzepak. Jechało się super, żadnych śladów. Około 16-tej podjechałem popatrzeć jak ziemia póściła i wdepnąłem w błotko na prawie 5cm. Ci którzy kilka dni temu mówili mi że to za wcześnie teraz podczepiją siewniki i jutro chcą zdążyć przed deszczem, ale tej nocy ma być tylko 2 stopnie ponożej zera. Ciekawe co z tego wyjdzie?

losktos    118

@darko38 ja daje 200 kg/ha Polifoski 21 i 200 kg/ha saletry amonowej ;)

@MarekUA ja też jestem ze wschodnich granic Lubelskiego :) część nawozu na rzepak już posiałem i gdyby nie to że popadał śnieg to posiałbym wszystko ;)

bialy25    1

ja jutro rano startuje u nas już wieksi rolnicy zaczęli to i samemu trzeba się ruszyć

crystalzts    14

Ja na rzepak rozsiałem 2 dni temu 250 saletry i 200 siarczanu , na zboża też już rozsiałem teraz czekam na ciepełko.

Lukaszjarm    4

dzis skonczylem nawozic rzepaki canwil 250 kg i pszenice 110 kg . jak obeschnie pójdzie RSM

Edytowano przez Lukaszjarm

thug    196

ja tez posiałem sól potasowa plus saletrosan po rzepaku ale z dnia na dzień wyglada coraz gorzej niestety chyba jednak bede musiał przesiewać

goodkat    1

wspolczuje:( u nas dzisiaj deszcz pada

po pszenicy lecialem yara bella 200kg/ha na pola ladnie rozkrzewione a na slabo 250kg/ha

thug    196

nie ma co wspólczuć u nas wiekszość rzepaków z dnia na dzin wygląda gorzej czesc dln śląska dostała mocno po d..ie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się