tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

mp255    7

O 6 rano wyjechałem. Ładnie w ścieżkach zamarznietę wyjechałem kawałek poza to stabilnie choć w pewnym momencie siadłem. Chciałem na oziminach spróbować ale rozmyśliłem się. Podany Saletrosan w dawce 250 kg/ha


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dokończyłem w końcu ten rzepak, poszedł saletrosan, było tylko -2 4-5cm zamarznięte tylko, pojechałem na przepuszczalną IVB i V gdzie indziej by nie szło, no i C335M jechałem co jest zaletą i po ok. 200kg w rozsiewaczu, pszenice czekają.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Na rzepaku dało rade rozsciac saletre bez sladu. próbowałem na pszenice ale ze sciezki tak nie ugniecione to ciągnik siadał wiec dalem spokój,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ja nawet nieprobowalem -2 jedynie bylo poszedlem o 4.30 w pole to gumaka mozna zostawic w tym bagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

U mnie udalo sie dzis rozsiac siarczan amonu na rzepak 215kg/ha, zadnych sladow na polu nie zostalo a siane o 8 rano. Nie przesadzajcie juz z ta saletra tak wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Jak tu siać, skoro dziś śniegu więcej napadało, niż cała zima przyniosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pomimo, że w czwartek dolało 15 litrów, wczoraj w dzień 5, przymrozek był ok -2C to udało się rozsiać nawóz bez najmniejszych problemów. Rzepak załatwiłem cały, planowałam dać 350 kg Saletrosanu wyszło ponad 330 (czyli w granicy błędu), dodatkowo obskoczyłem 10ha pszenicy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

3,30 wystartowalem kolejny raz w rzepaku w miarę zrobiłem 10ha i zboza 12 ha i 7 godzina i już się nie dało hehe rozsiew u mnie sól potasowa na rzepak 180 kg w zboża 100kg

Edytowano przez And2ej1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

 

Witam. Jestem nowicjuszem w uprawie rzepaku. Pomogliście mi w jesieni proszę o pomoc i teraz. Pod zasiew rzepak dostał 350kg/h Polifoski 6,. Jaki nawóz zastosować na wiosnę i w jakiej dawce.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja byłem w rzepaku to nogi idą w ziemię i to w ścieżkach to co by było jakbym wjechał traktorem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja też czekam do przyszłego tygodnia może się uda rozsiać bo narazie to wejść się nie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

dzis na przymrozku udalo sie rozsiac Saletrosan pod rzepak i wapno przed siewem pszenicy przewodkowej

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Mi też udało się posiac... 400kg/ha saletrosanu... jedna ścieżka mocno pokryta bo woda w niej stała i słabo ściągnęło ale to i tak super bo reszta jechana jak po betonie...
Cieszę się że podjąłem taką decyzję :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

U mnie było -1 i butami się człowiek zapada. Może po niedzieli się uda

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja dziś wjechałem na orane pole to na 25 cm koleiny i to na lekkiej górce - w dołeczku jeszcze gorzej. Rok temu 5 marca dopiero rozsiewałem azot i było ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

a ja tam jeszcze czekam.... dzis wystartowali ci wieksi pow 200 ha ;)

Skoro więksi wystartowali czyli idzie, a Ty czekasz na co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sadzicie w pierwszej dawce jak dam saletre i mocznik bedzie ok dodam ze 5 głównie i 6 klasa i dawka okolo 150 saletry i 100 mocznika ? Dodam że okolo 1,8 ha chce dac w dwóch dawkach 650 saletry i 400 mocznika Bedzie dobrze ?

Edytowano przez rafaello5579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Na 6 klasie rzepak no to nieźle, ja myślę że trochę mało tej saletry na 1 dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

@tomek a ja czekam az bedzie odpowiednia pora nie bede bezuzytecznie nawozu w bloto wyrzucal na moje ha zdaze rozsiac.... poza tym do 1 marca nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

A czy ktoś z was koledzy jest w stanie odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

@tomek a ja czekam az bedzie odpowiednia pora nie bede bezuzytecznie nawozu w bloto wyrzucal na moje ha zdaze rozsiac.... poza tym do 1 marca nie moge

A co jesteś na OSN'ach?

 

Pora jest odpowiednia.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj