Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

agroyoko    29

Najpierw skupilbym sie na azocie, ktory powinien juz "czekac" w glebie na rosliny, a dopiero potem rozmyslalbym nad jakimis wynalazkami.. Ale to tylko takie moje spostrzezenia

losktos    118

Czym najlepiej jechać na skracanie z wiosny? Z jesieni został mi litr Toprex-u to byłoby na 2 ha, a mam 3,5 ha do pryskania. Czy dokupić Caryxa i pomieszać 0,5l+0,25toprexu?

Zależy mi najbardziej na efekcie skracania.

Jak mieszać Caryx to z tebukonazolem. Z Toprexem nie ma sensu

Zodiax    9

Koledzy mam problem z rzepakiem niby rośnie doborze nawet bardzo dobrze korzen i liście normalny Ale jak go przekroje szok
Koledzy mam problem z rzepakiem niby rośnie doborze nawet bardzo dobrze korzen i liście normalny Ale jak go przekroje szok

Wiadomość z agroFakt.pl

kundza150    5

Panowie moje pytanie jest nastepujace: wypadl mi rzepak ozimy jesienia na jednym kawalku poszedl navigator z metazanexem na drugim devrinol z metezanexem i na jednoliscienne supero. Planuje to przesiac rzepakiem jarym i zmierzajac do sedna sprawy potrzebna jest orka czy wystarczy talerzowka nie zaszkodza substancje z oprysku wschodzacemu rzepakowi?

cichy5540    5

A czy ktoś już jakieś kontrakty pisze ???????????

W mojej okolicy atakują mnie bym podpisał po 1620netto z odbiorem ale wezme na wstrzymanie 

ogar118    62

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że cena powinna być lepsza niż w ubiegłym roku. Prognozy mówią o znacznym spadku produkcji na świecie... 

Zodiax    9

Jakiś bor stosowałeś jesienią?

Stosowałem 3 razy bor i 2 razy skracałem dodatkowo był dany obornik pod rzepak a tu widać niedobory boru dlaczego ? jeszcze te przebarwienia czy to mogą być przemarznięcia ? Skoro rośliny nie wypadły

ksys    2

Ja obstawiałbym przemarznięcia,gdy pod koniec lutego siałem saletrosan rośliny były zielone ale w tym tygodniu gdy poszedłem na pole to dużo było takich jak u Ciebie niby przemarzmiętych i lekko wychodzących z ziemi

A czy ktoś już jakieś kontrakty pisze ???????????

Pytałem u goscia u którego w tamtym roku sprzedawalem rzepaku to obecnie 1460 plus vat,a był 1620 i sam nie wie dlaczego spadł... Ale mówi ze nikt nic nie podpisuje:P

Konario    1

Panowie moje pytanie jest nastepujace: wypadl mi rzepak ozimy jesienia na jednym kawalku poszedl navigator z metazanexem na drugim devrinol z metezanexem i na jednoliscienne supero. Planuje to przesiac rzepakiem jarym i zmierzajac do sedna sprawy potrzebna jest orka czy wystarczy talerzowka nie zaszkodza substancje z oprysku wschodzacemu rzepakowi?

Ja swoją plantacje zaorałem do pszenicy, bo niby tak każą w etykiecie, ale przy rzepaku jarym myślę że talerzówka wystarczy ;) dla pewności weź sobie próbkę tej ziemi do pojemnika i wsiej kilka nasion rzepaku i zobaczysz :)

wojtek554    9

Pierwsze odzywki poszły

A jakie u ciebie temperatury nocne, przymrozki w przypadku odżywek nie wpływają negatywnie na działanie ??

agrolublin    29

U mnie przymrozek był tylko z wtorku na środę tej nocy.Ogólnie to temperatury dodatnie 5-10C w dzień i 2-3 w nocy

kamils    4

A ja zaszalałem i dałem dziś już drugą dawkę azotu i to już koniec z azotem chyba że dolistnie ! Myślę że zimy już nie będzie to niech ma co zjeść bo zaczyna rosnąć na całego !

Wojtek987    61

Pierwsze odzywki poszły

Co zastosowałeś??

Ja na 2 działkach muszę czekać aż liście się pojawią bo sarny zjadły wszystko.

piotrczem    47

a propos saren, jakiej zniżki plonu należy się spodziewać przez te ich objadanie, teraz zauważyłem że france zaczynają kosić te świeże odrosty. ;[

agroyoko    29

No albo i tak.. U mnie Scherlock na jednym kawalku 2,7 ha jakos ciezko sie zbiera po zimie.. Korzen zdrowy, stozek nie przemarzniety, a jakiś taki "nijaki". Mendelson zupelnie inny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się