tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    245

po prostu się chłop pomylił a Wy już od razu go biczujecie, też czytałem jego wypowiedz to jest po prostu pomyłka, myślał że pisze o pszenicy i tyle.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Nie rozumiem tej paniki pt. wypłukiwanie azotu bo spadł śnieg . Dla mnie te ostatnie opady to błogosławieństwo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

I tak co roku, jedno to samo.Ci co posiali uważają że zrobili dobrze , ci co nie posiali uważją dokładnie tak samo i niech tak zostanie. Wałkowanie tego w kólko nic nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

po prostu się chłop pomylił a Wy już od razu go biczujecie, też czytałem jego wypowiedz to jest po prostu pomyłka, myślał że pisze o pszenicy i tyle.

 

Nie wiesz jak to jest? Czyjeś widzą, a swego nie.

Ewidentnie widać że pomyłka i post tyczy się pszenicy, także dawka kizerytu i saletry PIERWSZA i krzewienie ZBOŻA tj pszenicy  :)

 

Przeważnie pierwsza dawka idzie przed ruszeniem wegetacji także nic nie parzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

@knoro93, czytaj w jakim temacie jesteś.

hehe faktycznie przepraszam pare kart było otwrte między innymi temat pszenica ozima i jara i pomyliło mi się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

dziś rzucony azot 75 N

dziś rzucony azot 75 N

 

Co u was nie padało u nas wejść się nie da a co dopiero wjechać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Co u was nie padało u nas wejść się nie da a co dopiero wjechać.

 

Wystarczy że przymrozek był rano i można było rozsiewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

dzisiaj rozpuścił się do końca śnieg, zrobiłem ostateczną lustrację i sypię w sobotę w końcu saletrosan jak ciut obeschnie a i pogoda ma dopisać. 

jak się poszczęści to może 3 t będzie, przeżyło 60-70 % roślin(odmiana monolit), ale raczej małe i wątłe(cieniutka szyjka korzeniowa) i straciły liście

w większości- jak dla mnie prawie cud że cokolwiek zostało.

Z tego co pytałem innych w najbliższej okolicy chyba będę pierwszy lub jeden z pierwszych- większość chyba się waha czy w ogóle ma to sens

a co niektórzy na pewno mogą mieć problem z wjazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Panowie co robić ?

Rrzepak obsada 25-40 zależy od miejsca. około 40% roślin ma zgnity korzeń, N też nie zdążyłem jeszcze rozsiać bo za mokro.

Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nawet jak jest -40% to i tak bym zostawił i jechał znawozem jak najszybciej się da.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

czy saletre można już sypać? nie planowałem innych azotowych kupować ale jak bedzie trzeba to saletrosan zakupie chociaż kizeryt i sól potasową już rozsiałem więc siarka dostarczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Nawet jak jest -40% to i tak bym zostawił i jechał znawozem jak najszybciej się da.

 

wiem ,że nie w temacie , ale jak tam sprawa z opryskiwaczem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

wychodzi około 10-30 roślin po odjęciu tych zgnitych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ja bym się nawet nie zastanawiał tylko to zostawił. Każdy jednak robi jak uważa>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

może ktoś stosuje RSM na pierwszą dawkę? tylko czy jeszcze nie za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Z tego co wiem to xtro jest żółtodziób w rzepaku jeszce i dlatego się pyta. Syp azot jak tylko będzie można wjechać w pole.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

nie tyle co żółtodziób, bo jakieś tam podstawy znam, a początkujący :P

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Co lepiej posiać na rzepak na start saletrosan czy polifoske 21 a  może saletre? a na drugi raz saletra czy mącznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

   Zdjęcie zrobione telef, starałem sie zrobić jak najlepsze, Jak sie przyjżeć to są widoczne takie malutkie białe przecinki. czy tez masz takie? CO to jest? Trzecie pokolenie śmietki? Są tak małe że ledwo widać gołym okiem. Co ciekawe to nie są larwy bo mają odnurza i śmigają całkiem szybko po tych korzeniach. Jeżeli ktoś wie jaki to robal to proszę o podpowiedź.

 

post-12431-0-70132400-1457115662_thumb.jpg

post-12431-0-69659400-1457115735_thumb.jpg

Edytowano przez cichy5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

wiem ,że nie w temacie , ale jak tam sprawa z opryskiwaczem

 

Opryskiwacz wybrany, czekamy na PROW :)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj