tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek56    4

Nie rozumie twojej teorii kolego. Skad wiesz ze a kazdej czesci kraju ruszyla wegetacja w rzepaku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja co prawda jestem z opolskiego ale w okolicy nikt jeszcze nie wysiał pierwszej dawki, rzepak dalej jest przybity do ziemi może i się obudził ale na pewno nie jest to jakiś intensywny wzrost przy tak niskich temperaturach i jakoś nie wierze, że na wschodzie kraju rzepak intensywnie rośnie i pobiera duże ilości azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

to na co wy czekacie zamiast siac N u nas pszenice słabsze nawet posiane N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja co prawda jestem z opolskiego ale w okolicy nikt jeszcze nie wysiał pierwszej dawki, rzepak dalej jest przybity do ziemi może i się obudził ale na pewno nie jest to jakiś intensywny wzrost przy tak niskich temperaturach i jakoś nie wierze, że na wschodzie kraju rzepak intensywnie rośnie i pobiera duże ilości azotu.

 

duży błąd rzepak nie powinien być głodny chociażby jednen dzień azot  w m pierwszej dawce już powinien być podany

to na co wy czekacie zamiast siac N u nas pszenice słabsze nawet posiane N

 

bardzo dobrze regeneracja i dokrzewianie późno sianych pszenic też już powinna być zrobiona tam gdzie to jest możliwe oczywiśćie .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W koło są spółdzielnie, IHAR i gospodarstwo kilka tys ha + sporo dużych gospodarstw, przeciez tam mają technologów i możliwości jak trzeba było to zakładali bliźniaki i jechali, a w tym raku nikt się nie wyrywa jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a może jesteście pod dyrektywą azotanową


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

Dzień w dzień mam okazje jezdzić Brzeg, Olesno, Głuchołazy i powiem Ci, że widziałem rozsiewających nawozy azotowe po oziminach jeszcze wcześniej na Opolszczyznie niż na Dolnym Śląsku. Dlatego dziwie się Twoim postom o tym, że jakoś wszyscy w Twoim rejonie nie sieją nawozów, no ale być może u Ciebie wygląda to inaczej. Ja wysiałem azot na wszystkie oziminy 23 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Rzepak u mnie już rośnie, pięknie to widać a pszenica wgl w oczach idzie -teraz ochłodzenie to pewnie stanie trochę ale u mnie śniegu nie ma i nie spodziewam sie go. Na rzepak sypnąłem saletre ale na pszenice nie wjechałem i żałuje bo z taką ciapowatą pogodą mogę nie wjechać jeszcze przez długo. A co do wymywania azotu 2 lata temu co była zima do kwietnia sypnąłem N na połowe pszenic w pierwszych dniach marca walnęło sniegiem i reszta obszaru dopiero koniec marca poczatek kwietnia i różnic nie było z tym że końcem mmarca jechałem na drap w mokro i zrobiłem takie koleiny ze później z opryskiwaczem mało lanc nie urwałem w dodatku wszystko musiałem robić w pośpiechu żeby nadąrzyć i nie zawalić zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3517

Ja już wysiałem dwie dawki za dobry tydzień ma być 15 stopni to wysieje reszte niech rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a u nas na mazowszu grad ciagle przepaduje i deszcz i nie widac by ludzie rozsiewali nawozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

W podlaskim dalej piwko pijemy :D w okolicy 2 wiem że się wyrwało tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

a u nas na mazowszu grad ciagle przepaduje i deszcz i nie widac by ludzie rozsiewali nawozow

ja siałem wczoraj i dzisiaj, ja nie patrzę na sąsiadów tylko oni na mnie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

W podlaskim dalej piwko pijemy :D w okolicy 2 wiem że się wyrwało tylko.

 

a te podlaskie to gdzie? bo u mnie byłem iskrą po mnie wiekszosc co ma rzepaki posypała nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

@sznajdik, benny82 też podlaskie. Ja gmina Bielsk Podlaski kierunek białystok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Na koniec tyg planuje drugą dawkę azotu i tym samym kończę nawozenie doglebowe... Potem dostanie co nieco dolistnie...
Na przyszly tydz zapowiadaja u nas 15 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz91    0

27 lutego poszła pierwsza dawka N na rzepak, ale w okolicy nigdzie nie widać zeby byly u kogoś siane nawozy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Dzień w dzień mam okazje jezdzić Brzeg, Olesno, Głuchołazy i powiem Ci, że widziałem rozsiewających nawozy azotowe po oziminach jeszcze wcześniej na Opolszczyznie niż na Dolnym Śląsku. Dlatego dziwie się Twoim postom o tym, że jakoś wszyscy w Twoim rejonie nie sieją nawozów, no ale być może u Ciebie wygląda to inaczej. Ja wysiałem azot na wszystkie oziminy 23 lutego.

A to dość szybko posiales ten aztot.jakos zbytnio nie widać ciagnikow.olesno kluczbork xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Co posiać lepiej na pierwszą dawkę na taki  troche kiepski rzepak :unsure: Miejscami nie ma wogóle liści tylko storzek wzrostu widać. Saletrosanu z 300kg czy saletrą go pobudzić?? A  jak saletrą to ile jej dać na początek? :)

 Nie  zaszkodzi sianie tych nawozów na mokre rośliny??

Edytowano przez morganix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

ja na taki jak piszesz to 400 saletry dałem

 

Co posiać lepiej na pierwszą dawkę na taki  troche kiepski rzepak :unsure: Miejscami nie ma wogóle liści tylko storzek wzrostu widać. Saletrosanu z 300kg czy saletrą go pobudzić?? A  jak saletrą to ile jej dać na początek? :)

 Nie  zaszkodzi sianie tych nawozów na mokre rośliny??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

walni mu z 350 kg saletry na pobudzenie. Lepiej jakby były suche rośliny, ale nie powinno się nic stać, najwyżej podziurkujesz liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

70kg/ha N w czystym skladniku to maksimum jakie rzepak bedzie w stanie pobrac w tej fazie. Zobaczymy za 2-3 tygodnie jak rozplanowywac reszte azotu. Ja planuje jeszcze 2 zabiegi rozsiania nawozu, plus dokarmianie dolistne 10% roztworem N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

u nas narazie również cicho, aktualnie nie ma szans wjechać bo mokro,śnieg z deszczem pada i nie widać przymrozków, planuję w tym tyg dać pierwszą dawkę na rzepak ale czy to się uda to jeden Pan Bóg wie, w tym tygodniu to już by się mu N przydał bo w przyszłym zapowiadają wysokie temperatury i chyba się już nic nie zmieni choć może być też tak jak w ub roku grad i mróz końcem kwietnia gdy już kwitł oby jednak się to nie powtórzyło, narazie też czekam na szacowanie strat wyrządzonych przez zwierzynę może koło soboty uda się "oszacować"


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj