Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

krychu    43

Co może być powodem skręcania, usychania strąków rzepaku w tak późnej poże robak czy może grzyb ? Wystąpiło to zjawisko na jednym polu na pozosałych jest wszystko ok a agrotechnika wszędzie była taka sama.

Cała roślina zasycha czy pojedyncze łuszczyny?

Wiadomość z agroFakt.pl

marasp    7

czym opryskać chwasty w gorczycy po wschodach? 3 dni po siewie chciałem zrobić glifosatem ale zaczęło padać i nie dało rady i gorczyca powschodziła, myślałem nad lontrelem ponieważ ma rejestrację w rzepaku ozimym i można go stosować jesienią i wiosną, nie uszkodzi gorczycy? galera odpada ze względu na koszt-gorczycy jest 0,5ha

losktos    118

Jakie nawozy dajecie przed siewem rzepaku na jesień?

fosforan amonu + sól potasowa

Famer21    6

Nawozy zamawiacie z centrali skupów zboża czy macie jakaś stronę on-line, gdzie jest większy wybór i taniej?

oskars    0

Witam mam pytanie na jednym z pól rzepaku zobaczyłem dość duże nasilenie chabru. Rzepak będzie desykowany czy ten chaber w czymś przeszkodzi.

majes    4

mam 2,5 ha ziemi od 5 lat zboża klasa 5, kawałek 6 i trochę 4. Jak myślicie rzepak odda plon tylko na koszty na tej ziemi? Myślałem posiać owies ale może z rzepakiem bym spróbował zawsze to lepsze zmianowanie.

Na 5 i 6 klasie musi być odpowiednio dużo opadów, w dodatku odpowiednio rozłożonych w czasie. W rzepak musisz sporo zainwestować, a jak przez 2 tyg. w strategicznym momencie przysuszy to po rzepaku. Siej żyto, owies, ew. łubin

skywalker89    39

posiej rzepak czy też gorczycę niech urośnie spore to na jesieni, w przyp gorczycy np przed kwitnieniem przyoraj to i na wiosnę jarke jakąś, zawsze to wprowadzisz jakąś masę zieloną która sporo wniesie w ziemie.. możesz dać jakiegoś npk czy coś żeby to fajnie rosło na jesieni, a to przecież i tak zostanie w ziemi..

milanreal1    290

Na V i VI klasę jeszcze ewentualnie kukurydza będzie dobra, rzepak może być za bardzo zawodny.

dirk41    11

czy jest jakaś różnica przy desykacji preparatami glifosat tylko z różnych firm? np. Roundup i Klinik

pawlus224    1458

Panowie , jak określić najlepszą porę na desykację i ile dni po zabiegu kosić ?

Czy po desykowanym rzepaku robić podorywkę czy az przed zasiewem pszenicy ozimej orac na raz ?

A czy słomę rzepaczaną po desykacji można przeznaczyć na ściółkę zwierzętom (czy im nie zaszkodzi ?)

RYZYNH    3

Co będzie lepsze pod rzepak 150kg polidapu i 250kg soli czy może 10 ton pomiotu ?

emo87    5

pomiot to nie tylko azot!!! są też tam fosfor i potas w znacznych ilosciach azot 1,2-4,1 fosfor 1,2-2,6 potas 0,8-2,3

mając wartosci srednie to z 10 tonami dasz 265 kg azotu 190 fosforu i 155 potasu czyli więcej pk niż sól i fosforan ale te 265 kg azotu to zdecydowanie za duzo jak na jesien spowoduje to zbytnią wybujałość roślin i slabe przezimowanie

sajgon    12

10 ton pomiotu może być. Daj tylko z 1,0 l Caryxu na 4 listki żeby Ci nie wyrósł za duży przed zimą.

Grzela    0

Czy ktoś już stosował może Polifoskę Petro-Plon(5-10-30), stworzona jest ponoć typowo pod rzepak.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się