tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krychu    152

Jak to rozsiejesz? Siejac nie rozrzucisz równomiernie a i uszkodzisz co niektóre rośliny. Nie mogłeś wcześniej np. mocznika rozsiac? Teraz ponad 100 N to za dużo jak na luszczyny według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Witam, czy 300 kg saletry nie zaszkodzi dla rzepaku, rzepak zaczyna kwitnąć

 

A to dopiero dróga dawka ? Bo jeśli tak musisz ją jakoś rozsiać, ale może to być ryzykowne. Ja w tamtym roku w tak późnej fazie na jednym polu zastosowałem 100 kg saletry na ha tak na próbę i nic się nie stało, ale 300kg to już sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Witam, czy 300 kg saletry nie zaszkodzi dla rzepaku, rzepak zaczyna kwitnąć

nie wiem co chcesz osiągnąć stosując taką dawkę w tym etapie rozwoju...

plonu to wyraźnie nie zwiększy bo już na to za późno...

największą ilość azotu rzepak pobiera do momentu kwitnienia... że nie wspomnę o tym iż plon kształtuje się już od jesieni. Teraz te 300kg saletry pomoże jak umarłemu kadzidło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

W tamtym sezonie duże gospodarstwo tak 120ha rzepaku poparzyło , Jedynie do zabiegu na płatka dodaję na 250l oprysku 20-30l RSM32%.

 

dzięki za info, uuu 120 ha to dużo, a jakie byy straty z tego powodu ?? może zmieszali ze środkiem o formulacji EC ?? Ja tak samo po rozmowie z sąsiadami stwierdziłem że za duże ryzyko, ale ogólnie ciekawi mnie ta forma dokarmiania w fazie pakowanie rozcieńczonym RSM. Może jeszcze ktoś tu na forum stosował to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, czy 300 kg saletry nie zaszkodzi dla rzepaku, rzepak zaczyna kwitnąć

Możesz uszkodzić rośliny. A na plon żadnego pozytywnego wpływu już nie będzie... Kasa w błoto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W topagrar jest artykuł na temat stosowania azotu w oprysku na płatek piszą ze w RSM lub moczniku można dać 10-20 kg\ha N. Mogą wystąpić pojedyncze przypalenia łuszczyn i kwiatków ale to sporadycznie. Zabiek wykonywać rozpylaczami drobnokroplistymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, (Mój pierwszy post ale jakoś tremy nie mam haha) Czym koledzy w tym sezonie planujecie pryskać na płatka?? Pierwszy raz tak mi się zdarzyło że jakieś 30% łodyg rzepaku popekało i rozwarstwiło się (a stale rośnie więc w sumie może być jeszcze gorzej :huh: ) . Do tej pory stosowałem sam tebukanazol w tym roku wiosną poszedł orius w oprysku ale teraz sam nie wiem. Reklamują wszędzie ten Amistar i Pictor ale te środki to do tanich się nie zaliczają dlatego pytam jak to w tym nietypowym roku planujecie. Stosował ktoś może Topsin M 500 SC 0,75 l/ha (zostało mi pare litrów tego ale co z czym to zmieszać albo może wogóle tego nie dawać?? HMM...?? Z góry dzieki wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

rozwarstwianie ( pękanie łodyg) nie ma większego wpływu na plonowanie. rzepak normalnie bd się rozwijać. Pictor czy amistar są bardzo dobrymi środkami przez co nawet zaleca się je stosować w takich sytuacjach gdyż otwarte łodygi mg powodować łatwiejszą infekcję grzybów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czego to może być objaw?http://www.agrofoto....9-rzepak-ozimy/

Byłem dzisiaj na drugiej działce i tam rzepak wygląda jeszcze gorzej tzn. jest mniejszy bardziej fioletowy, pęd w przy pąku wygina się na bok i rzepak jest mały, u sąsiada na działce obok jest dużo większy i nie ma żadnych przebarwień, więc raczej niskimi temp. to nie jest spowodowane. Czy przyczyną może być to że pryskałem taka mieszanką : toprex 0,5l/ha, dursban 0,6lha+cyperkill50 ml/ha, siarczan magnezu 2kg/ha, Actipol Mo 0,2l/ha, Actibor 150 1l/ha? Czy może to że po wykonaniu oprysku w nocy był przymrozek -2? Zabieg ten robiłem gdzieś tak pod koniec marca w dzień było ze 12-15 stopni na plusie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

podobną mieszanką ja pryskałem i nic się nie stało. Może sąsiad ma hybryde i jest większa poprostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Nie wiem jaką ma odmianę, ale rzepaki na pobliskich polach nie mają takich przebarwień. Po świętach będe pewnie robił zabieg na słodyszka, mogę jeszcze teraz dać np. mikrokomplex i bormax? Rzepak jest w fazie zielonego pąka przynajmniej większość roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Z tabeli intermagu wynika że nie mozna mieszać bormaxu z mikrokomplexem tylko zwykłym siarczanem magnezu. Piszesz że był przymrozek w dniu wykonania opysku, więc to może być powodem bo regulatory są wrażliwe na przymrozek tak samo w rpasie jak i zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

W takim razie dam sam bor, a te przebarwienia zauważyłem jakieś 2 tygodnie po zabiegu toprexem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

U nas powoli zaczyna kwitnąć lecz słodyszka coraz więcej. Teraz święta do wtorku, środka niestety nie kupię zagapiłem się. Czym jechać na początku kwitnienia? Plenum czy proteus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja opryskałem w zeszłym tygodniu w sobote proteusem .. tak mniej wiecej jak długo trzyma ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Proteus dobrze działa około tygodnia.Pózniej skuteczność spada

@slawek a co będzie najlepsze na luszczynowce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Rano było bardzo mało słodyszka a teraz jest poprostu plaga słodyszka i pojawia się coraz więcej pryszczarka. Panowie poradzcie czym teraz pryskać? Początek kwitnienia a więc slodyszek jeszcze robi straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Teraz Proteus lub mospilan 100-125g z decisem mega 100 ml.Wyjdzie odpowiednik proteusa o takim samym działaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

u mnie wczoraj jeszcze był spokój z słodyszkiem ale dzisiaj już się pojawił i to sporo jutro wieczorem pryskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

a czy można teraz opryskać dursbanem

 

a czy można teraz opryskać dursbanem na słodyszka w fazie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Proteusem jedziecie po odlocie pszczół czy w ciągu dnia też można wykonać zabieg tym środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

w ciągu dnia nie pryskaj bo pszczoły które opryskasz może nie padną ale do ula już nie wejdą...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj