Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

slawek2209    78

Druga dawka saletry poszła trzy dni temu.Na pierwszy raz poszedł saletrosan.Ostatnie nawozenie saletra na początku wybijania w ped

brutus44    5

pierwsza dawka 27 luty 90kg azotu,dziś poszła druga również 90 kgN. Może trochę wcześnie ale u nas sahara a licze na ten deszcz sobotni ze coś pokropi.Rzepak zaczął intensywnie puszczać liście a w przyszłym tygodniu

nie znalazł bym na to czasu.Jak rzepak będzie jakoś super rokować to za 3 tyg 40 kgN dorzuce,a jeżeli będzie lipny to poprzestane na takim nawożeniu.Dziś rzepak kiepsko wyglądł bo w nocy był przygruntowy przymrozek -5

stopni(info tv)

Jacekrol    31

podlaskie od wczoraj pułapki stoją i cisza narazie.

pomorskie, wczoraj w pułapki wpadło średnio 5szt chowacza czterozębnego. Brukwiaczek narazie tylko 1 na 3 pułapki. Dzisiaj nic nowego nie wpadło.

Teraz pogoda na kilka dni pewnie wyhamuje chowacze.

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    165

U was już ruszył tak wgl rzepak że siejecie 2 dawke? Ja siałem 2 tygodnie temu saletrosan po dzisiejszych oględzian stwierdzam że pole sie G*** zmieniło. Rzepak praktycznie stoi dalej ma fioletowe i żółte liście zboże też tylko troche sie zazieleniło niby cieplo ale nie ma deszczu i nie ma pobierania składników niby wilgoć w glebie jest ale to nie to samo co po deszczu.

Tomek90    190

Zimno w nocy :mellow: raps pomału wegetuje ale bez szału, za to na pszenicy było widać tylko gołą ziemię, a już się zieleni :)

DarekAre    5

dzisiaj był u Mnie przedstawiciel z wielkopolski i mowił ze tam rzepaki jeszcze praktycznie nie ruszyły a u Mnie w wiekszych rzepakach już Pąk idzie

dzisiaj dałem Forstestim + bor i na chowacza też dałem środek bo jednak u Mnie już sie pojawił w ciągu 3godzin od wystawienia pułapki wpadły 3 chowacze

lonoh    30

Ja wstawilem naczynie i w ciagu doby sie złapały 2 chowacze także szkoda pryskac

kpiotr    15

Witam. Panowie rzepak w mnie już wynosi pąk od 2-5cm do górę, Nawożony saletrosanem 20.02.2014. w dawce 300kg/ha. myślicie , że juz czas na 2 dawkę?? planowana jest saletra w dawce 250kg/ha. Jak wasze rzepaki???

aro1975    113

mój buduje rozetę (pierwsza dawka 28.02 300kg/ha saletrosan), pewnie po deszczach dostanie 300kg/ha saletry (około 20.03), jak się ociepli i niebędzie przymrozków powinien ruszyć z kopyta

losktos    118

Witam. Panowie rzepak w mnie już wynosi pąk od 2-5cm do górę, Nawożony saletrosanem 20.02.2014. w dawce 300kg/ha. myślicie , że juz czas na 2 dawkę?? planowana jest saletra w dawce 250kg/ha. Jak wasze rzepaki???

w połowie tygodnia możesz jechać z drugą dawką

Michalmeer    366

u mnie narazie na pole sie nie wjedzie .. ale deszcz potrzebny niech pada .. n apoczątku przyszłego tyg powinno sie ruszyć z drugą dawką i dolistnymi

losktos    118

u mnie też leje. Pierwsze dawki azotu na rzepak, pszenice i PK pod burak i fasole rozsiane także woda się przyda.

wyrebski1    35

ja też pojadę w połowie tyg lub pod koniec z drugą dawką azotu. Teraz jeszcze niech popada, bo nie wiem jak u was ale robiło się sucho.

AgroTuning    5

u mnie narazie na pole sie nie wjedzie .. ale deszcz potrzebny niech pada .. n apoczątku przyszłego tyg powinno sie ruszyć z drugą dawką i dolistnymi

Nie chciałbym być uszczypliwy ale wjechać zawsze się da :D Gorzej z wyjechaniem :P

globus512    17

Fajnie że u was pada, ale moje okolice (dolnyśląsk Wołów) to zbyt dużych opadów nie było, coś kropi. Wiadomo lepze to niż nic. Może w końcu sól zniknie :D

ogar118    62

Kurcze a ja już nie wiem z czym lecieć na 2 czy mocznik czy saletra. dałem 300 saletrosanu i planowałem 200 mocznika...

globus512    17

Jeśli masz zamiar dać mocznik a masz możliwość wjazdu w pole to leć z nim, nie ma na co czekać.

Zenonim    47

Mocznik śmiało można dawać dluga wiosna się zapowiada. ja lecę 100kg mocznika i 150 saletry

Michalmeer    366

może w czwartek pojade z saletrą 250 kg na cha i potem w oprysku bede dawał azot razem z borem .. planuje bor może jeszcze w tym tyg podać

panczo1922    68

jak trochę obeschnie to jadę w tym tyg z drugą (ostatnią) dawką azotu...

potem już tylko opryski.

mich18    25

Panowie,jaki herbicyd polecicie na samosiewy w rzepaku,odbił mi jęczmien jary pierwszy raz takie cos mam żeby po zimie odbił chyba nie wymarzł.

pawlus224    1458

U mnie też jarzyna w rzepaku przezimowała :D

Panowie stosujecie 2 czy 3 dawki nawozów ? Skoro wiosna długa to lepiej podzielić na 3 dawki ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się