tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

S-Piotr    58
Siarczan amonu daje zawsze na wiosnę. Rzepak sieje zawsze na oborniku, więc polifoska (max) na zimę wystarczy :). Z resztą w tym roku przy praktycznie 100procentowej podwyżce nawozów trzeba było ograniczyć trochę dawkę :).

A jaką dawkę wiosenną siarczanu dawałeś na ha i słyszałem opinie że siarczan strasznie zakwasza ziemie .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Siarczan amonu stosujemy żeby dostarczyć rzepakowi siarki. Trzba wyliczyć ilość siarki- potrzeby rzepaku minus zawartość w glebie minus ilość w innych nawozach. Wtedy zakwaszenie będzie minimalne. Natomiast azot azotanowy będzie bardzo szybko pobrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W glebie to raczej blado a inny nawóz to tylko RSM tak licz dać 200kg/ha siarczan amonu w Legnicy po 700zł/t.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0
W glebie to raczej blado a inny nawóz to tylko RSM tak licz dać 200kg/ha siarczan amonu w Legnicy po 700zł/t.

Mógłbyś powiedzieć jaki to siarczan amonu (Puławy, Tarnów)? W jakiej firmie taka cena? U Osadkowskiego-Cebulskiego czy może u kogoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Puławski siarczan jest kiepsko zgranulowany i cieżko go szeroko rozsiać,12m z bidą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

U mnie za tarnowski krzyczą jakieś 900 zł/t brutto. Zawartość N wynosi 21 %, a S to chyba będzie jakoś 24 %, dokładnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Siarczan z Puław to kryształki i za 700zł/t brutto przywieźli do domu kupiłem 1,6/t i wysieje go bąkiem na zamarznięte pole. Nawóz kupiłem z Flora Praszka mają dużą ofertę i ciekawe ceny .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Ok, dzięki S-Piotr za info. Wiesz może czy mają tarnowski w ofercie? Jaką dawkę zastosujesz, coś pisałeś o 200 kg/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie wiem przy zakupie kierowałem się ceną ,a u Cebulskiego ten sam 820zł/t, tak 200kg/ha sypnę .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Tam napisali aby wymieszać z ziemią .A skład siarki idealny ciekawe ile to kosztuje?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Cena 1800 zł/t brutto - Legnica Mały Rekin. 72 zł/ha przy 40 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Czy ktoś z Was stosował nawóz Wigor S? http://www.zchsiarkopol.pl/index.php?page=...y_dla_rolnictwa

Tak stosowałem Wigor S i mam takie spostrzeżenia: jest to typowy nawóz doglebowy, granulki wiosną na glebie w rzepaku bardzo długo nie rozpuściły się czyli trzeba stosować jesienią żeby ta czysta siarka przekształciła się w dostępne dla roślin siarczany. Instrukcja fabryczna pisze o siedmiu dniach trudno mi w to uwierzyć, tam też piszą o mikroorganizmach do zmiany formy z siarki na siarczany moim zdaniem zastosowany jesienią doglebowo spełnia swoją rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

W jakim terminie stosowałeś Wigor S, przed ruszeniem wegetacji? W takim razie na wiosnę pozostaje siarczan amonu? Znowu nie ma co liczyć na wykorzystanie N z tego nawozu, podobno jest niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Bartek wigor s stosowałem w obu terminach dlatego - podpowiadam - jesienią. Siarczan amonu na rzepak stosujemy żeby dostaczyć siarki a NH4 będzie wykorzystane jak zastosujemy bardzo wcześnie żeby kryształki siarczanu rozpuściły się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A czy siarczan amonu siejecie w mieszaninie z saletrą o ile można tak? Jeśli nie to czy pierw siejecie siarczan a potem kiedy np saletrę? I ile ok tego siarczanu na 1 ha? ok 150-200 kg? Oczywiście myślę tu o pierwszej dawce azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Jak tam kiedy siejecie Azot? Ja myśle zeby posiać tak do 15 marca mrozow juz jako takich nie bedzie wiec mozna cos ruszac z robotą


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
Jak tam kiedy siejecie Azot? Ja myśle zeby posiać tak do 15 marca mrozow juz jako takich nie bedzie wiec mozna cos ruszac z robotą

 

nie wolno czekać aż ruszy wegetacja,trzeba to o jakiś tydzień wyprzedzić ,nie ma śniegu,da się wjechać,to siać nie czekać, aaaa i można nawt na zamarzniętą glebe siać <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Ja dzisiaj też wjechałem z saletrą na rzepaki , dosyć sucho w polu posiałem na razie na 2 ha w piątek ruszam na pozostałą część 20ha .

Rzepak już zaczął wzrost to chyba nie ma na co czekać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
czemu przed ruszeniem wegetacji?

 

Rzepak to nie pszenica, pszenica potrzebuje kilku dni z średnią dobową coś koło 5stopni, a natomiast rzepak kilka stopni powyżej zera, 2-3 dni i rusza, z czym z niczym , bo nie było nasypane, nawet jak już ruszyła wegetacja i nasypiemy to i tak odrazu tego nawozu nie pobierze bo on musi przejśc procesy,poprostu być przyswajalnym, itd wsio paniatno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj