tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Adrenalina    10

 

Kolego specjalnie dla mnie/nas nie musisz myć byle było coś widać na tym zdjęciu.

Daj znać jak już umieścisz zdjęcie.

Po za tym u mnie codziennie pada woj.kuj-pom

Strasznie mokro się zrobiło. Rzepak wygląda dobrze.

 

p.S Nie można wysłać Tobie wiadomości na PW.

Dziś słoneczko od rana :) wiec ide zrobie i wieczorem będą zdiecia:) a Niewiem co z wysylaniem wiadomości ja tez nie mogę Pisze strona w naprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elinka95    0

mam pytanie czy ma ktoś na sprzedaż przystawke do rzepaku używaną do Bizona z56 jeżeli tak to prosze o odpowiedź na moje konto lub maila elinka95@interia.pl. PILNE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Można połączyć, po co 2 razy wjeżdżać i jeździć po roślinach. A desykacja co roku wypada końcem czerwca/początkiem lipca, w tym roku pewnie będzie przeprowadzona kilka dni później niż zwykle, więc spokojna głowa, jest jeszcze dużo czasu.

 

 

Nie powinno robić się razem. Desykacja jest przeprowadzana 10-14 dni przed zbiorem. Sklejanie łuszczyn należy zrobić 3 tygodnie przed zbiorem. Łączenie zabiegu z desykacją mija się z celem. Sprawdzone na areale 400 ha. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ok, wziąłem na to poprawkę, ale Pana wytyczne tycza się glifosatu czy innego desykantu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Dotyczy glifosatu(nie ważne czy generyk czy oryginał), bo ten stosuje się najwcześniej w porównaniu z innymi środkami zawierającymi jony dikwatu, czy też

glufosaty amonowe.(Mają właściwości parzące). Ale w w większości przypadków rolnicy stosują glifosaty, stąd też najlepiej zrobić to osobno. Bezpiecznie i pewnie. Łączanie dwóch środków jest terminowo nieuzasadnione. Wspólny zabieg optymalny dla sklejacza jest za wczesny na desykację (zmniejszone plony), optymalny zabie na desykację jest za późny na sklejanie, gdyż łuszczyny na pędzie głównym są prawie suche i efekt polimerowy będzie żaden, a chodzi w sklejaniu o ratowanie łuszczyn najwcześniej dojrzałych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Mam taką prośbę

Jeśli ktoś słyszał lub miał taki przypadek

Pryskałem rzepak przed kwitnieniem środkiem owadobójczym Proteus w dawce 0,6ha po 3 dniach rzepak stracił kwiat i łodyga stała się sztywna i tak stoi do dziś w poniedziałek będą pobiera próbki oprysku roślin i ziemi będę robił badania czy środek był taki jak opisuje opakowanie bo ludzie śmią twierdzić że pozostałości oprysku zwanego lancet zrobiły takie spustoszenie przypominam że opryskiwacz był wypłukany i nalane 2,5tys litrów wody chemicy w laboratorium powiedzieli mi że w takim rozcieńczeniu niema możliwość żeby lancet tak zadziałał zwłaszcza że było pryskane 8ha pszenicy a potem 12 rzepaku i wszystko równo zostało zniszczone tylko omijane słupy w tym miejscach rzepak ocalał proszę o informacje jeśli słyszeliście boć doświadczyliście takiej porażki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

podobny przypadek był w galerii ale nie mogę znaleźć tego zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)
. Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziwna sprawa, w tym sezonie słyszałem tylko o dwóch przypadkach zniszczenia upraw rzepaku 50 ha borem oraz 16ha (opryskiwaczem 200 lub 400 litrowym) herbicydem zbożowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

wodą jak zawsze 3 razy ilością około 500l wszystko wypuszczam przez końcówki filtry czyszczę mówią że sulfanomoczniki tak działają ale rozmawiałem z chemikiem i w takiej ilośći wody nic by nie zrobiło za słabe stężenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Jak można rzepak zniszczyć borem ?

A tak na marginesie ten proteus to "ciekawy" środek,

z własnego małego doświadczenia wiem że rośliny można całkowicie zniszczyć

opryskując je zoocydami. Kiedyś jak popryskałem pelargonie od mszyc to kwiaty

padły szybciej od robactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja myje opryskiwacz dwa razy raz środkiem ktry neutralizuje substancje a drugi raz płynem i do tego 2 razy czystą wodą


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

no tak ale to coś musi być nie tak będę pobierał próbki środka i zawiozę do badania to niemożliwe żeby po 3dniach rzepak po prostu zginą zwłaszcza ze ja co roku go stosuję i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

 

Kolego specjalnie dla mnie/nas nie musisz myć byle było coś widać na tym zdjęciu.

Daj znać jak już umieścisz zdjęcie.

Po za tym u mnie codziennie pada woj.kuj-pom

Strasznie mokro się zrobiło. Rzepak wygląda dobrze.

 

p.S Nie można wysłać Tobie wiadomości na PW.

 

Poszło kolego jak cos pisz pod foto.POzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

PROTEUS nie powinien zniszczyć rzepaku bo prawie każdy na tym forum go stosował ale zrób badania? Jak narazie pogoda poplątana i raz zimno raz ciepło i czasem coś tam lata po rzepaku ale chyba progu nie przekroczył pryszczarek i chowacz a rzepak już przekwitł 98 %. Koszt uprawy sięgnie z kobajnem 3500 tys. narazie bez desyk i sklej. a też będzie trzeba raczej bo suchszy przy koszeniu. Jak u pozostałych ze szkodnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Ja też go stosowałem co roku i nigdy nic się nie wydarzyło

dzisiaj u sąsiada patrzyłem opakowanie po Preoteusie zapach jest inny niż z moich u mnie bardzo drażniący zapach

zobaczymy co wyjdzie z badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

może podrubę kupiłeś? eytketa, opakowanie identyczne jak u sąsiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

wszystko jest to samo tylko data na opakowaniu inna 3l mam z marca 2012 i 5 z styczeń 2013 myślę że raczej ta piątka jest jakaś trefna bo w tamtym roku też pryskałem proteusem i wszystko ok było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

U mnie szkodników jak na razie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

A umnie luszczyn coraz więcej żółtych tzn. pryszczarka dużo nie wiem co robić, pryskać na robaka czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

Nie wiem jakim środkiem pryskali koledzy ale jeden owadobójczym (2,5 ha) drugi grzybobójczym (3,5 ha) i dziś też już rośnie kukurydza, każdy też sumiennie twierdzi że opryskiwacz płukał.

 

Pryskając grzybobójczym gdzie substancją czynną jest tebukonazol mogą wystąpić przykre niespodzianki jeżeli opryskiwacz nie jest dobrze umyty gdyż tebukonazol ma też właściwości myjące sulfanomocznika który zawarty jest w części środków chwastobójczych ( Lancet niby nie ma go w składzie ale też trzeba uważać),

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

ja w pod ten rzepak dałem lubofoske 3,5 10 20 tyle że mam glebę zasobną w fosfor i potas to ciężko powiedzieć jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekbak    0

na rzepak najlepiej jest dać tak pod korzeń 4 metry spaletrzaku i 150 kg saletry a na wiosne 4 mestry saletry i 2 metry saletrzaku na ha

 

Trema tremą, ale daruj sobie na przyszłość takie wypociny...

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj