tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

miwigos    3519

JANOB niestety tyle placiłem plus dopłata państwa takim region,za dużo odszkodowań wypłacili

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Kompleksowe ubezpieczenie jesień/zima + wiosna na 7200zł przy wypłacie 15% za wymarznięcie to koszt w moim wypadku niecałych 170zł/ha.

U mnie przy tej samej kwocie zima + grad, wyszło 185zł, zapewne jak to już wcześniej bywało zależy to od stosunku ubezpieczanych zbóż do rzepaku bo u mnie wyszło po równo.. To w concordii i nawet w przypadku rzepaku nie można wybrać innego wariantu niż 15%.. Nigdy więcej PZU, raz w zeszłym sezonie ubezpieczalem i ma zimę i na wiosnę uprawy to nie dosyć ze jak drogo to później żeby coś dostać to musi chyba tornado przejść żeby coś uznali ch ujki za biurkami później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Co jest temu rzepakowi ???

Może to być bardzo duży niedobór azotu,  deficyt fosforu w glebie dodatkowo słabe pobieranie przez chłody oraz niedobór boru, jakbym widział blaszkę liściową to bym lepiej sprecyzował, ale wydaje mi się że tu tego wszystkiego może brakować najlepiej zapodaj mu jakąś odżywkę npk dodatkowo  bor, mocznik siarczan Mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Od kiedy pamiętam zawsze mamy ubezpieczenie w Concordi i nigdy żadnych problemów podczas szacowań/wypłat nie było.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Nadają okienko pogodowe u mnie na środę i chcę ten kiepski rzepak poratować dolistnie. Chcę dać plonvit phospho posługi w ilości 5kg/ha. Dorzucić do tego jeszcze mocznik? Phospho wprowadzi 550g/ha azotu. Doradzcie proszę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

nie wszystkie ustawienia powiadomieniach dały się przestawić. Przynajmniej jeszcze wczoraj .

Dzisiaj ten problem już nie występuje. zarówna na PC jak i iPAD działa poprawnie.

Natomiast problem jest z przeglądarkami... Jak chciałem coś odpowiedzieć przez Explorea to nie moglem znaleźć na monitorze komendy " odpowiedz"

okazało się ,że komenda ta jest poza widokiem . nie jest wyświetlany cały widok jest baaaardzo szeroki ...Ciekawe czy zrozumiale napisałem :) natomiast w przypadku chroma jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 27 października 2017 o 22:42, asmodan28 napisał:

nie wszystkie ustawienia powiadomieniach dały się przestawić. Przynajmniej jeszcze wczoraj .

Dzisiaj ten problem już nie występuje. zarówna na PC jak i iPAD działa poprawnie.

Natomiast problem jest z przeglądarkami... Jak chciałem coś odpowiedzieć przez Explorea to nie moglem znaleźć na monitorze komendy " odpowiedz"

okazało się ,że komenda ta jest poza widokiem . nie jest wyświetlany cały widok jest baaaardzo szeroki ...Ciekawe czy zrozumiale napisałem :) natomiast w przypadku chroma jest ok.

Ja..pier..nie tutaj to miało wpaść. Jeszcze teraz nie moge tego usunąć... Sorki ale jeszcze sie nie połapałem w nowej odsłonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam można jeszcze stosować saletrosan 26 na rzepak licho mój wygląda i chciał bym go czymś zasilić jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W połowie listopada i to jeszcze Saletrosan? Daj se spokój.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Zasilisz go wczesną wiosną jak przezimuje a teraz wysmaruj rozsiewacz tawotem żeby nie rdzewial i do garażu wraz z tym nawozem 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Z tych dwóch to saletra, ale najlepszy moim zdaniem jest saletrosan i RSM.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Saletrosan na rozkrzewioną. Wprowadzisz dodatkowo siarkę.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
16 godzin temu, Majster96 napisał:

Jaki nawóz lepiej dać na start rzepakowi? Mocznik czy Saletra?

Ja daje zawsze 400kg Saletrosanu 26 a na II dawkę 300kg Saletry 34%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Ja 200 kg siarczanu amonu i 200 kg saletry a na drugą dawkę 300 kg saletry no i oczywiście odżywki +siarczan magnezu przy każdym oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Dnia 16.11.2017 o 12:01, androproteam napisał:

A na pszenice rozkrzewiona to lepiej wiosna dac 200kg saletry czy 250kg saletrosanu na pierwszy strzal?

jak dobrze rozkrzewiona to i 200 saletrosanu wystarczy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Mój rzepak ten przesiewany ma ok 5 -6 cm ma co prawda liście już właściwe ale ziemi nie skrył ciekawe jak przezimuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj