tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

Wypadałoby zrobić jakiś mix.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Panowie, mam duży problem.

 

Rzepak posiany był 28-29 września, usługowo, 12 ha. Na drugi dzień pryskany chlomazon+metazachlor+klej. O ile na jednej działce wychodzi jako tako, tak na jednej dwuhektarowej mam takie puste place, że szkoda gadać. Widziałem tam wgryzy ślimaków, ale chyba ślimaki nie pożarły mi 0,5 ha? Minęły 3 tygodnie, a dopiero teraz wschodzą pojedyncze rośliny. Ziemia to ciężka glina ilasta i czarnoziem. Waszym zdaniem co może być przyczyną? Za głęboki siew? Czy jest szansa, że te rośliny jeszcze powschodzą po 3 tygodniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Mogly to byc slimaki. Raz juz tak mialem ze slimaki objadly prawie 1ha.

 

Ja mam inne pytanie przyszly mi analizy gleb i na jednej dzialce mam fosfor bardzo niski , potas sredni ,magnez wysoki ph 5,4

 

przedsiewnie poszlo 250kg polifoski 6, na wiosne mam juz zakupione 200kg korn kali.Mam takie pytanie jak uzupelnic  i kiedy fosfor bo z tej polifoski chyba bedzie za malo??

Edytowano przez RoRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

A propo ślimaków też mi cos zaczyna podgryzac rzepak a dopiero dwa listki ma w jakiej fazie można prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Oprysk nic nie da. Tylko trutka do rozsiania/rozsypania.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kula jaka trutke i gdzie rozsypac bo u mnie tez sie pojawia pogryzione na obrzezach pola ? drogie to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja kupiłem w Procamie worek po 25 kg za 260 brutto (chyba?), rozsiałem to wcześnie po obrzeżach pola. Widziałem, że skuteczność była, bo ślimaki padały, ale nadal zastanawiają mnie te puste place na moim polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Witam. Zakupiłem Metazanex 500SC , NAvigator 360 SL jednak pogoda mi nie pozwoliła wjechac w pole, czy jak rzepak wiekszy to pryskać czy zakpuic inne srodki a ten zostawic za rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Większy to znaczy jaki? Mi w zeszłym roku też się spóźniło na jednej działce i rzepak miał 5 niektóry 6 liści i było ok bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Mogly to byc slimaki. Raz juz tak mialem ze slimaki objadly prawie 1ha.

 

Ja mam inne pytanie przyszly mi analizy gleb i na jednej dzialce mam fosfor bardzo niski , potas sredni ,magnez wysoki ph 5,4

 

przedsiewnie poszlo 250kg polifoski 6, na wiosne mam juz zakupione 200kg korn kali.Mam takie pytanie jak uzupelnic  i kiedy fosfor bo z tej polifoski chyba bedzie za malo??

 

odswierzam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wychodzi. Stabilan to CCC a Caryx zawiera chlorek mepikwatu.

Substancja inna ale mechanizm ten sam. Ale nie wspomniałeś to co mocno wyróżnia caryx czyli nośniki. Żadne CCC nie ma takich nośników.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rozmawiałem dziś z jednym z głównych ekspertów od rzepaku Bayera i mówił, że prowadzili doświadczenia w różnych kombinacjach. Według ich doświadczeń, najbardziej "agresywnie" na roślinę działa CCC. W skrajnych warunkach potrafi wpłynąć na zniżkę plonu. Natomiast najlepszy efekt fungicydowo-regulujący uzyskali przy mieszaninie 0,6-0,7 Tilmor + 0,3 Caryx.

Tilmor według jego doświadczeń najlepiej działa na 4-5 liści, uzyskuje się wtedy najlepszy efekt fungicydowy oraz korzystny regulujący (jak wiadomo Tilmor nie jest królem "regulotorów" rzepaku).


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

A mi dziś gość zachwalał CCC z Tebu i Topsin. Twierdzi, że w tamtym roku najlepiej u się sprawdziła taka mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ja też złego słowa nie powiem na CCC + Tebu bo sam stosowałem i byłem zadowolony.

 

W tym roku daje Tilmor ma ciut słabiej rozwiniętych plantacjach, oraz Caryx + właśnie Topsin (ze względu na temperatury).


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Rozmawiałem dziś z jednym z głównych ekspertów od rzepaku Bayera i mówił, że prowadzili doświadczenia w różnych kombinacjach. Według ich doświadczeń, najbardziej "agresywnie" na roślinę działa CCC. W skrajnych warunkach potrafi wpłynąć na zniżkę plonu. Natomiast najlepszy efekt fungicydowo-regulujący uzyskali przy mieszaninie 0,6-0,7 Tilmor + 0,3 Caryx.

Tilmor według jego doświadczeń najlepiej działa na 4-5 liści, uzyskuje się wtedy najlepszy efekt fungicydowy oraz korzystny regulujący (jak wiadomo Tilmor nie jest królem "regulotorów" rzepaku).

Powiem tobie że nic dziwnego bo przecież to ich produkty, dziwne że nie było nic o horizonie hehe.

 

Czemu nie wspomniał właśnie o czystym tebukonazolu do 4-5liścia ładnie hamuje setka na każdy liść nie wspominając o ochronie fungicydowej. Metkonazol? Mieszanina obu trazoli po 0.5 super działa. Ktoś neutralny stosując produkty różnych firm może dac rzeczową opinie według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

1l Tebu + 0,5 CCC. Sam Caryx działa świetnie jako regulator, natomiast średnio jako fungicyd, odwrotnie niż Tilmor, który jest świetnym fungicydem ale słabym regulatorem.

 

Tomek masz rację, ale zauważ, że polecił również mieszaninę z Caryxem czyli produktem konkurencji.

Facet wydawał się bardzo rzeczowy i szczery. Z CCC + Tebu też mieli dobre doświadczenia, ale tek jak napisałem powyżej, w skrajnych przypadkach taka mieszanina powodowała spadki plonu.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

0,5 Caryx + 0,5 Topsin. Ale muszę to jeszcze jutro dogadać z doradcą.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradcy są mili i rzeczowi bo inaczej sprzedawali by sznurowadła na bazarze, i dziwne by było gdyby przedstawiciel bayera przekonywał, że tilmor jest do bani a caryx na topie, a jeśli robi grzeczność basfowi to dlatego, że w swoim portfolio nie mają tak skutecznego retardanta. basf się nie kłania i tilmora nie poleca. Tilmor jest świetnym środkiem, jeno nieco wysoko wycenionym, bo obok kupisz tebukonazol, który w niskiej cenie oferuje bardzo dobre działanie, jednak ludzie zwykle kojarzą niską cene z marną jakością, i tu jest pole do popisu dla kreatywnych firm do tworzenia gwiazdek w porównaniach. U mnie na jesieni super zadziała tebukonazol, jeśli obsada jest rzadka, poniżej 40 roślin to bez zbędnego skracania, bo roślina sama przyjmie niski pokrój, w gęstszej obsadzie mogę zmieszać z caryxem, o ile faza rozwojowa w terminie oprysku i pogoda wskazuje na taką potrzebę. A zaoszczędzone pieniądze wydam wiosną na...tilmor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie Ty rozmawiałeś z ich przedstawicielem tylko ja, więc nie wiesz co mówił.
Każdy kupuję to co chce, nigdy nikogo ani nie namawiam ani nie przekonuj do stosowania konkretnych środków.
A jak zadziała Tebukonazol to tego jeszcze nie wiesz.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

O kuźwa ale gęsty.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj