tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldeko    15

panowie doradcie będę dawał obornik bydlęcy i zastanawiam się kiedy rozśać nawozy. Przed obornikiem czy przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

 

panowie doradcie będę dawał obornik bydlęcy i zastanawiam się kiedy rozśać nawozy. Przed obornikiem czy przed siewem

 

 

Obornik>talerzówka>nawozy>orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Mam pytanie trochę z innej beczki a mianowicie czy jest sens siać rzepak w sąsiedztwie kapusty? Chodzi o presję chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbnmR    0

W sobotę rzucone wapno a dzisiaj 150 kg polidapu na ha i 200 kg soli potasowej na ha,a teraz orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Witam mam problem i potrzebuje podpowiedzi... Chcę zasiać siewnikiem punktowym monosemem rzepak i tak tarczki mam rozstaw hm 45 się zrobiło ale nie wiem ile ziarno od ziarna jaka odległosc będzie idealna ??? Następnie dać w podsiewacz wieloskładnik czy lepiej rozrzucić po polu rozsiewaczem ??? jeśli dać coś w podsiewacz to na jaką głębokość dozować ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

co będzie lepszym rozwiązaniem ?

1). Metazanex 2l+ 0,2 commandu- przedwschodowo

2).0,15 Commandu ( przedwschodowo) + 0,3l  Navigator (powschodowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W tym roku u nas było 1,7L Metazanex i 0,25L Comandu, może za dużo trochę Commandu ale tak wyszło. Było czyściutko, nic nie odbiło przed żniwami, a zabieg był robiony na bardzo, bardzo suchą glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Commandem na jakiej glebie robocie zabiegi? Ja raz zrobiłem zabieg na 4b 5a i dość mocno mi wstrzymało rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbnmR    0

Mi zestaw Metax + command przetrzymał do zbioru ładnie chwasty,jedynie w miejscach niedopryskanych i w przypadku większej koncentracji przytulia powychodziła ale to sladowe ilosci.W tym roku chyba zmienię jeden herbicyd,ale to zależy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PA_WK    0

Na jakiej klasie ziemi stosujecie takie dawki chlomazonu? Przyznam ze sa duzo wyższe od tych które stosuje sie u mnie w okolicy tzn. Okolice Szczecina. Standard to dawki od 0,08 na slabe ziemie do 0,11 na lepsze. Razem z adiuwantami doglebowymi, ale slyszalem tez o mieszaniu z rsm. Miło nie wspominam tej substancji po dawce ok. 0,18l/ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar0808    0

Witam

panuje zasiać w tym roku rzepak i chciałbym sie dowiedzieć jakie nawożenie zastosować oraz jakie opryski na początek. Będę siał go po jęczmieniu jarym, słoma została na polu, na wiosnę pod jęczmień było dawane wapno kredowe w ilości 3 t/ha, czy przed rzepakiem dawać jeszcze jakieś wapno czy wystarczy to z wiosny? Planuje go prowadzić na 4 tony z hektara. Proszę o porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Zależy jakie masz Ph ale jak dałeś 3tony wapna to powinno narazie wystarczyć. Pod pług daj Polifoskę 6 lub Ultra 8, lub Yara PK 20-30 lub coś innego z podobnym składem jak nieznasz zasobności swojej gleby w ilości około 400kg/ha. Pod siew daj 100kg Mocznika 46%. Jak chcesz zwalczać przedwschodowo do daj np. 2l jakiegoś metazachloru + 0.2l commandu. W razie jak Ci coś przepuśći to potem 0.4l Navigatora lecz niepowinno. Potem na 4-6liść jakiś fungicyd najlepiej z regulatorem np. Caryx 1l lub 0.3l Toprexu + coś na robala(lecz musisz obserwować plantacje czy watro robić zabieg)+jak masz samosiewy to np. 1l Leopard Extra. Potem tak na 8-10liść tak w połowie października najlepiej podać Bor 15% 2l. NA jesień to tyle. 

Wiosna.

Jak dawałeś zwykłe wapno bez magnezu to pasowałoby sypnąć kiseryt jest tam magnez i siarka. 

Kisseritu jak najwcześniej wjedziesz około 150-200kg.

Albo jak niechcesz dawać kisseritu to możesz dać na I dawkę około 400kg Saletrosanu 26N i 13S.

Po jakichś 2-3tygodniach 300kg Saletry 34%.

W fazie strzelania w pęd pasowałoby dać jakiś fungicyd z regulatorem i tutaj też albo 0.5l Toprexu albo np. 0.5l Caryx + tebukonazol 400g lub coś innego + bor + coś na robala jak zaobserwujesz.

W fazie zielonego pąka można jeszcze podać bor + coś na robala.

Potem na opadanie płatka fungicyd np. Pictor, Amistar, Propulse jest tego tużo lub zwykły tebukonazol. + coś na robala najlepiej długo działający np. Proteus.

No i to chyba wszystko chyba że chcesz go jeszcze sklejać to około 4tygodnie przed zbiorem. Ale to już twoja decyzja, niektórzy wolą sklejać niektórzy mówią że to niepotrzebnie wydane pieniądze a i można też go zasuszyć glifosatem tak do 2tygodni przed planowanym zbiorem lub dikwatem np. Reglone lub zamiennik to on chyba tam już po 4-5dniach można kosić ale to też niemusisz. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

A ja mam pytanie. Bede dawał w tym roku 1 raz pod rzepak obornik i nie wiem czy dać tez pod pług polifoski 6 czy pod agregat przed siewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeden czort. I tak różnicy nie zauważysz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj