tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    215

Sieją idioci jeden przed drugim ryja te pola. Ludzie będzie sie dało wjechać to sie posieje nie da sie to sie czeka kuźwa czy to jakaś filozofia? Tu nie trzeba studiów skończyć żeby takie rzeczy zrozumieć. Rzepak ruszył juz nawet na podlasiu. W piątek sobote będę próbował sól i saletrosan jak będą się robić koleiny to rzucam i czekam dalej. Odnośnie drugiej dawki. To sie nie robi tak jak napisał bociek bo to jakieś herezje że się sieje 2-3 tygodnie od wysiania pierwszej. Tylko jak sie faktycznie wysiało teko 10 marca to będzie wychodziło 2-3 tygodnie ale jak ktos posiał 25 lutego to 2 tygodnie po tej dawce to wychodzi połowa marca a to stanowczo za wczesnie bo rzepak praktycznie wogóle nie skorzystał z 1 dawki. A więc trzeba patrzeć jak wygląda rozwój rzepaku w polu i dopasowywac odpowiednio nawożenie i termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

knoro93@ wszystkich nie przekonasz szkoda zdrowia ja tu sie rzadko wypowiadam bo co roku widze , ze sa mądrzejsi tutaj nawet są tacy co nie potrafią odróżnić nawozu pod korzeń od tego co się sieje pogłównie ale wiedzą lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

u mnie od 15 leje, w pole wejdzie się za tydzień (jeśli nie dopada) a jak tak dalej będzie to druga dawka N jako rsm w rzepaku będzie w połowie kwietnia ;/

W takiej sytuacji zrezygnował bym z dzielenia azotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sieją idioci jeden przed drugim ryja te pola. Ludzie będzie sie dało wjechać to sie posieje nie da sie to sie czeka kuźwa czy to jakaś filozofia? Tu nie trzeba studiów skończyć żeby takie rzeczy zrozumieć. Rzepak ruszył juz nawet na podlasiu. W piątek sobote będę próbował sól i saletrosan jak będą się robić koleiny to rzucam i czekam dalej.

Przede wszystkim nie oceniaj innych nie znając ich.

Po drugie sam piszesz, że rzepak ruszył więc tak naprawdę nie ma na co czekać, oczywiście roślina przeżyje bez nawozu, coś też z ziemi pobierze, ale proste porównanie karm cielaka samą wodą z odrobiną mleka po odsadzeniu od matki a drugiego normalnie według zaleceń. Będzie różnica?

To samo jest z roślinami niestety.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

nie wiem czemu ale unas to szał sieją toną ryja dziury ale co ja nie dam rady jak sasiad posiał to ja też dam rady u mnie to lina leżał tylko na przyczepie ale niestety koleiny zostały ale nie tak jak u niektórych potem to koś i pryskaj

 

Z tym pryskaniem to racja, zwłaszcza na płatek.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Krono jak zwykle najmądrzejszy, wszystkie rozumy zjadł. a sól będzie wysiewał w kwietniu. Nawożenie azotowe zakończy tuż przed desykacją. Azot rozumiem że jak się nie da to się nie da ale na sól miałeś warunki i powinna być już rozsiana 3 tyg temu.
Jak byś czytał uważnie co napisałem to byś wiedział że dokładnego terminu nie da się określić ale nawożenie RSM należy zakończyć wcześniej niż np Saletrą.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

Korn karli wysiane udało się bez kolein :)Ale bez przymrozku nie dało by rady(północne Mazowsze )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Widać jakie pojęcie mają co niektórzy. I nas od połowy lutego można było w pole wjechać. Ale większość wjechała dopiero 1 marca ze względu na RS. Żadnych kolein chyba zapowiada się kolejny suchy rok.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Przede wszystkim nie oceniaj innych nie znając ich.

Po drugie sam piszesz, że rzepak ruszył więc tak naprawdę nie ma na co czekać, oczywiście roślina przeżyje bez nawozu, coś też z ziemi pobierze, ale proste porównanie karm cielaka samą wodą z odrobiną mleka po odsadzeniu od matki a drugiego normalnie według zaleceń. Będzie różnica?

To samo jest z roślinami niestety.

Straconego czasu nie da się niestety  nadgonić a rzepak wiosną ma bardzo krótką wegetację do kwitnienia, wiec kazdy dzień w praktyce ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj udało się rozsiać saletrę 34 pod rzepak miało być 300kg ale coś wysiało mi się za dużo ok 335kg/ha udało się wysiać bez wtopy :P


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWaj    1

Witam . chciałbym bym wam przedstawić coś bardzo ciekawego poferment z biogazowni chciałbym zastosować go pod rzepak co o nim sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Z tym pryskaniem to racja, zwłaszcza na płatek.

Jak zrobią się koleiny ,to  musisz zrobić nowe ścieżki lekko w bok ,taki rok,u mnie na 90 ha rozsiane,dwie wtopy,raz wyjechałem sam i kilka kolein do 20 cm ,więc tragedi niema ,a juz dwa razy siałem ,czyli ponad 180 ha wysiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Przede wszystkim nie oceniaj innych nie znając ich.

Po drugie sam piszesz, że rzepak ruszył więc tak naprawdę nie ma na co czekać, oczywiście roślina przeżyje bez nawozu, coś też z ziemi pobierze, ale proste porównanie karm cielaka samą wodą z odrobiną mleka po odsadzeniu od matki a drugiego normalnie według zaleceń. Będzie różnica?

To samo jest z roślinami niestety.

 

Oceniam ich zachowanie a to moge zrobić odnośnie kogoś wypowiedzi.  Cała moja wypowiedź tyczyła się tego że jak się nie da wjechać to sie nie wjeżdża i nie ryje pola. A to że wegetacja ruszyła to fakt i tyle wiecej nie ma co sie rozpisywać. Wystarczy wejsc w galerie i poogladac poryte pola komentarze same nasuwaja sie na mysl.

Krono jak zwykle najmądrzejszy, wszystkie rozumy zjadł. a sól będzie wysiewał w kwietniu. Nawożenie azotowe zakończy tuż przed desykacją. Azot rozumiem że jak się nie da to się nie da ale na sól miałeś warunki i powinna być już rozsiana 3 tyg temu.

Jak byś czytał uważnie co napisałem to byś wiedział że dokładnego terminu nie da się określić ale nawożenie RSM należy zakończyć wcześniej niż np Saletrą.

 

 

Człowieku żebym miał warunki to już bym dawno tą sól wysiał nie jestem idiota. O ile azot stosuje się w zależności od temperatur i wagetacji o tyle sól można wysiać nawet późną jesienią a tym bardziej wczesna wiosna. 3 tygodnie temu jak przysżła odwilż tak do tej pory dolewa wody co drugi dzien. Nie ma przymrozków kiedy Ci miałem ta sól siać? Żebym dał z 300 kg poligoski na jesien bym sobie odpuścił tą sól bo jest już troche na to późno ale dało się za mało potasu na jesień więc dam na wiosne  napewno troche rzepak jeszcze z tej soli skorzysta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie raz trzeba wybrać mniejsze zło.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekor    0

Ja wysiałem 8 marca 300kg/ha saletrosanu teraz pytanie kiedy tak naprawde wysiac 300kg/ha saletry amonowej czkam na podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

U mnie tak samo nie ma mowy o sianiu (sól i kizeryt). Woda na polu stoi co drugi dzień pada. Może pod koniec marca rozsieje. Nie posialem jak był lód na polu bo by wszystko spłynęło. Czekam, krew mnie zalewa ale co zrobisz? Łbem muru nie rozbijesz.
Pod pszenicę nie dam już nic nawozów i tyle.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

Nie wiem jaki jest sens siania saletry przy takich temp jak teraz, i cieplej szybko nie zapowiadaja..działanie będzie znikome

Edytowano przez radeklegia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale będzie, nawóz nie zginie a to co zapowiadają może się mieć nijak do pogody jaka może być. Niektórzy do teraz czekają na przymrozki które przecież zapowiadali.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

ja dzis rozsialem siarczan 250kg na rzepak a na 3 ha po 300kg saletrosanu zobaczymy czy jakas roznica bedzie :)
o dziwo zero kolein ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja w następnym tygodniu kończę nawożenie rzepaku i rozsieje drugą dawkę w ilości 400 kg CAN27 , na pierwsza poszło ok 380 kg Saletrosanu, współczuje tym co nie mogą wjechać w pole, sam mam tez takie kawałki ale pszenicy, wody tyle że niema gdzie spłynąć ...rowy pełne wody równo z polem

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Chcesz mi powiedzieć, że zakończysz nawożenie azotowe prawie 2 miesiące przed kwitnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Z tego co widzę za tydzień mamy 16 to jak dla mnie nie ma się czemu dziwić...  Też w przyszłym tygodniu mam zamiar zakończyć nawożenie rzepaku azotem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak macie ciężkie gleby o nieprzepuszczalnym podłożu, to można i tak.. Azot nie zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Witam. Ze względu na warunki dzisiaj dopiero rozsiałem 300kg/ha saletrosanu. Co proponujecie na drugą dawkę i w jakim terminie od teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

z bólem dziś poszło 400 kl polifoski 21 na ha ,, mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj