tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Wydaje mi się ze nie do końca masz rację. Czyli co potas i fosfor i inne składniki aplikujesz wiosna na nowo ? Nigdzie nie jest napisane według Twojej teorii składniki pokarmowe obliczasz tak jak proxy pisze ilość ton razy zapotrzebowanie pokarmowe i to jest na cały okres wegetacyjny bez jakichś podziałów na wiosnę i jesień.

To dlaczego nie sypiesz 200 N jesienią?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Dziś widziałem kilku większych lata z siewnikami do nawozu. Ale koleiny robią się pieruńskie. Te kilka dni jak rzepak czy pszenica poczeka to się nic nie stanie. Niestety ale musi gleba troszkę obeschnąć. Ciężko przejść po polu a co dopiero jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pytanie, te kilka dni to ile?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

w rolnictwie nigdy nie ma sztywnych terminow wszystko zalezy od pogody i warunkow polowych. nie ma co narazie sie w tym blocie paplać ziemia troche obeschnie to sie rozsieje roslinom nic nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tylko nie wiadomo czy za te kilka dni znowu nie popada.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Na sucho to raczej w kwietniu sie wjedzie ,chyba że będzie przymrozek,mi zostało jeszcze tylko 4 ha do posiania poli 21,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To dlaczego nie sypiesz 200 N jesienią?

Słyszałeś o wymywaniu składników? Jeśli nie to poczytaj. Na farmerze ostatnio był dobry artykuł o wysyłaniu makroelementow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ta... w kwietniu... pierdoczenie. Jak się da siać to gitara, a jak nie to co rowy na 30cm orać? Sam bym siał ale nie będę głupa rznąć. Za 2-3 dni będzie u mnie na tyle sucho, żeby ziemia nie rozpływała się pod butami. Chyba, że doleje deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Dzis wysialem 200 saletry na h. 150 dorzuce jak sie pogoda wyklaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam mam pytanie kawałek rzepaku jest dość mocno zgryziony przez sarny czy jest szansa że odbije ? korzeń wygląda zdrowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ta... w kwietniu... pierdoczenie. Jak się da siać to gitara, a jak nie to co rowy na 30cm orać? Sam bym siał ale nie będę głupa rznąć. Za 2-3 dni będzie u mnie na tyle sucho, żeby ziemia nie rozpływała się pod butami. Chyba, że doleje deszczem.

Teoretycznie masz rację. Ale sezon zaczął się dość specyficznie i podobne dylemty były podczas siewu ozimin. Jak zacząłem siać pszenicę to też inni rolnicy mówili, że jeżeli zaczną siewy tydzień później też też będzie ok. No i do końca się to nie sprawdziło, bo sami wiecie jak wygląda spora część ozimin.

 

Oczywiście na pogodę mądrego nie ma, więc każdy musi w swoim zakresie podejmować decyzję.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnikbzk    3

U mnie takie błotko ze buta ciężko wyjąc gdzie woda stoi to rzepak ugnił , o podaniu azotu można zapomnieć

post-39475-0-37341500-1488398792_thumb.jpg

post-39475-0-96075600-1488398896_thumb.jpg

Edytowano przez szkodnikbzk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

U mnie już się dzisiaj dało iść jako tako po polu, jak nie popada za dużo to może w sobotę spróbuję siać. Lubelskie pow. puławski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

co tak sie spieszycie z tym posiewaniem w tamtym roku na pszenice posialilmy saletre za wczesnie i nie bylo efektu zimno bylo i ta pszenica nei ruszala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wegetacja już ruszyła, więc uważasz, że to wcześnie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A tam, chłop najpierw się nie spieszy, a potem pyta jak wyciągnąć wyżej jak 3t  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Wegetacja już ruszyła, więc uważasz, że to wcześnie?

 

bylem dzis na rzepaku to sa miejsca ze buty sie cale zapadaja tak mokro

a pozatym w tamtym roku jak na pszenice dal osie saletre  za wczesnie to nie bylo widac po pszenicy . bylo tak jakby nic nie dal

A tam, chłop najpierw się nie spieszy, a potem pyta jak wyciągnąć wyżej jak 3t  :lol:

 

2 lata temu na 4 5 klasie mielismy plon 4,2 z ha rzepaku odmiana dk exstorm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

bylem dzis na rzepaku to sa miejsca ze buty sie cale zapadaja tak mokro

a pozatym w tamtym roku jak na pszenice dal osie saletre za wczesnie to nie bylo widac po pszenicy . bylo tak jakby nic nie dal

 

U Ciebie się nie da, ale gdzie indziej tak, więc po co ten post:

co tak sie spieszycie z tym posiewaniem w tamtym roku na pszenice posialilmy saletre za wczesnie i nie bylo efektu zimno bylo i ta pszenica nei ruszala

?

 

Ja w zeszłym roku dałem wcześniej Azot (Saletrosan) i Julius który przeżył plonował w granicy 8,5-9t. Zresztą rzepak to nie pszenica,a że są mokre miejsca to albo mówi się trudno i się jedzie albo czeka, tylko czy warto?

To też zależy od stanu plantacji i plonu na jaki się liczy.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Czytając forum mam wrażenie że rolnicy niektórzy jak naczytają się tych wszystkich gazetek, reklam - nie czekaj z azotem wiosną, zasil plantacje przed ruszeniem wegetacji itp itd to walą w to błoto jeden przez drugiego , naryją kolein i tylko więcej z tego straty jak pożytku. Nie da się wjechać to czekam, sam planuje wjazd dopiero po niedzieli żeby się potem z dołków nie wyciągać na lince, choć widać że rzepak zaczyna już żyć. Czasem trzeba spokojniej bez stresu podejść do tematu a nie sąsiad wjechał to i  ja muszę, natura wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Niestety natura nie wie co robi, bazie się "rozpukają" a ptoki ćwierkają, a raps siedzi i płacze z głodu. 

 

Podlaskie (ja) to jeszcze pół biedy, ale warchest z mazowieckiego to już kaplica  :lol:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dlatego ja jechałem jak był przymrozek, czyli suma sumarum, nie czekałem a i kolein nie zrobiłem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie ostatni mróz kiedy dało się wjechać  w pole był wtedy, kiedy jeszcze leżał śnieg i nie trafił byś  w ścieżki. Rok temu rzepak miałem g%wniany przez suszę jesienią, z azotem wszedłem dopiero 5 marca, zadbałem o resztę i nakosiłem średnio 2,44t/ha gdzie na skupie była to jedna w większych średnich. Wtedy też rzepak "płakał z głodu" a mimo to plon wyszedł zadowalająco. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Skoro twierdzisz że teraz narobiłbyś kolein, a za parę dni tobie obeschnie to jesteś bajkopisarzem albo nie wiem kim. Dodatkowo bez 4x4 będzie się mazało, będzie cholerny pślizg że z ścieżki 25cm zrobisz 50cm. 

 

2.44 to na pokrycie kosztów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Skoro masz koszty w rzepaku na poziomie 4270pln brutto (2,44t x 1750zł/t brutto wtedy) to gratuluje :) Pewnie kosisz miszczu po 7t/ha dlatego masz takie koszty, nie wnikam :D Mam nierówne tereny a jeździć od pola do pola robić górki a potem dołeczki to dziękuje - wole poczekać. Poza tym gdzie napisałem że za pare dni mi obeschnie - powiedziałem po prostu że czekam. Po niedzieli może być równie dobrze środa i przez 6 pełnych dni od jutra bez opadu powinno się po ludzku rozsiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj