tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

alvaroalvaro78    141

widzę że na jednym polu sporo mi zostało gwiazdnicy pospolitej i chyba tasznika, albo chabra mylam trochę te mniejsze rośliny. Warto na wiosnę te pole poprawić herbicydem czy sobie odpuścić ?

Nie wiem co to dla Ciebie sporo ale olał bym to. Po miesiącu jak nie szybciej rzepak je przegoni. Wg. mnie jedynym chwastem z jakim trzeba walczyć wiosną to przytulia czepna. Całą resztę zwalcza się jesienią...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

wiem, ale pewnie ciut za późno wjechałem z herbicydem na te pole i liście rzepaku pozasłaniały chwasty- takie moje zdanie ;/ 

przedwschodowo nie zdążyłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

saletrosan odradzil mi doradca mowil ze jest mocno przereklamowany tam sie placi za nazwe....

 

 

A co zaproponował od siebie w zamian ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

doradca jest bardzo dobry a saletrosan moze w przyszlym sezonie na probe cos kupie bo juz mam zamowione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

Stan niezły, a nie za dużo tych nawozów? Na ile to jest ton technologia?

 

 

Junak rzepak piękny, w jaki plon celujesz?

 

Ja zakupiłem saletrosan 26 po 880zł br. w 2011r stosowałem siarczan amonu krystaliczny na I dawkę, problem był z dorzuceniem nawozu. Jeśli chodzi o siarczan magnezu to od jakich producentów stosujecie? z Tarnobrzega?

Jeżeli nie będzie gradu ani innych kataklizmów to myślę że 4.5t tony uda się zebrać. Klasa ziemi IIIb-IV. Ale to dość odważne założenia; co będzie zobaczymy.

Saletrosan kupiłem po 900zł a ZakSan po 1000 chyba. Brutto oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Panowie, mogę zmieszać Korn Kali z siarczanem magnezu, np Magsulem? Bo chcę zwiększyć % zawartość magnezu i siarki. Słyszałem, że niektórzy tak mieszają sól potasową + magsul i jest ok, ale jako, że już kupiłem KK to chcę to zmieszać z siarczanem, żeby pokryć zapotrzebowania, bo gleba średnio zasobna w składniki.

To dołóż kizeryt i masz temat z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy według Was podanie pierwszej dawki azotu w postaci saletry końcem tygodnia to zbyt wcześnie czy może to odpowiedni termin. Podobno z piątku na sobotę ma być lekki przymrozek więc można by było skorzystać z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Jeśli tylko przymrozi w piątek/sobote to ja ruszam z saletrosanem, niestety 1obawiam się że te 2-3 stopnie na minusie będzie o wiele za mało, szczególnie gdy przymrozek przyjdzie w środku nocy ziemia nie zdoła zamarznąć na dostateczną głębokość a nagorzej będzie tam gdzie są zastoiska wodne gdy tylko się tam najedzie to wtopa gwarantowana. W dodatku trzrba wziąć pod uwage że teraz ziemia jest došć mocno rozgrzana z wierzchu bo temperatury są wysokie. Jeśli się nic nie zmieni z pogodą to nie ma się co nastawiać na wjazd. Oczywiście sprzet przygotować mozna


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Ja chyba tak samo, jak coś przymrozi to  już lecę z całą pozostałą I dawką, gleba puściła bo woda się potraciła i obsycha.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

do jakiej fazy rzepaku można lać bezpiecznie RSM? 

Mam końcówki 6 otworowe. Na pierwszy N daję saletrosan a później planuję 2x RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

myślę że przy dwóch przejazdach mniejsze będą straty azotu.

Masz jakieś doświadczenie z RSMem w rzepaku ? czy jak większa roślina to czy popali mocno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Koledzy Myśle dać 2 razy Rsm 32 w dawkach I 230 L I na II 200 L .Dałem już 200 kg Kizerytu i czekam aby przeschło to wjade z Azotem ,Myśle o Plonie 4 tony czy Takie nawożenie bedzie odpowiednie do uzystania oczekiwanego Plonu??  Ziemia 4 a Ph ziemi 6-6,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

rzepak 2 razy azot sie sypie pierwszy raz saletrosan jak najszybciej w pole a drugi jak saletra to mniej wiecej kiedy drugi raz sypnac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Na 3-4 tyg przed kwitnieniem, najczęściej druga dawka początek kwietnia leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

myślę że przy dwóch przejazdach mniejsze będą straty azotu.

Masz jakieś doświadczenie z RSMem w rzepaku ? czy jak większa roślina to czy popali mocno ?

 

 

Nie mam, w tym roku pierwszy raz w rzepaku, ale od osób które siedzą w tym ładnych parę lat wiem że nie ma co opóźniać 2 dawki. 

Nawet 2 tyg po pierwszej dawce, ale to wiadomo zależy od pogody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

no ok ale mi głównie o poparzenie roślin chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Poparzenie będzie, nawet dziur w liściach mogą być, ale wpływ na plon znikomy. 

Można próbować przed deszczem (byłoby  w sumie najlepiej) ale nie zawsze się doczekasz  :mellow:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Dokladnie u mnie -4 nadają ale co to jest jak w polu bagno i woda..... -7 to juz by cos bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie wiem jak tam u was ale u mnie w lubelskim puszcza na całego - błoto , woda zaczyna wsiąkać a więc i ziemia rozmarza już całkowicie , do tego leje deszcz ;)

 

Nie ma szans na wjazd w pole nawet przy minus 5 .

 

 Dlatego zastanawiam się jak siać nawóz ?

- na pierwszą dawkę saletra , za 2 tyg saletrosan

-na pierwszą dawkę saletrosan a za (jaki?) czas saletra

- na pierwszą dawkę saletra + siarczan a na drugą saletra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tez lubelskie  i jak patze w pogode na wysiew po przymrozku nei ma co liczyc  prognozy na 2 tygodnie nie daja szans na wjechanie :(  Załuje ze chociarz siarczany nie rozsiałęm w poniedziałek :(  Bo jescze mozna było spokojnie przejechac . U nas to jeziora na polach jeszcze zamarznieta głębiej ziemia zamarznieta i bloto jest straszne :( Chyba na pierwsza dawke N pójdzie saletra a RSM 26 na druga w rzepaku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Kwestia dyskusyjna, bo przy tej ilości wody w glebie która już na jesieni była spora, trochę śniegu też było a teraz znów dolało.. Nawóz by popłynął razem z wodą. Oby tylko dało się wjechać przez najbliższe 2 tygodnie, bo rośłiny zaczną głodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj