tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

panczo1922    637

Wczoraj sezon rozpoczęty...
170kg/ha KornKali... Jechało się wyśmienicie, gleba zmarznieta leciałem jak samolotem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

A jak zcznie padać to popłynie  sobie jak po asfalcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Nie masz do końca racji. Musiałby przyjść ulewny deszcz albo padać powinno cały dzień żeby do tego doszło. Dodatkowo każdy deszcz powoduje rozmrożenie gleby więc powinien pomóc w wchłonięciu i rozpuszczeniu się nawozu.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U nas śniegu około 15cm i  dzisiaj od godziny około 14 cały czas pada śnieg więc mowa o nawozach odpada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Co będzie lepsze korn-kali czy sól potasowa 100kg/ha ? Na pierwszą dawke saletrosan pójdzie . Ale jak długo będzie zima trzymać to nie wiem narazie spokojnie czekamy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Już tyle razy na ten temat była mowa. Ogólnie KK jest lepszym bo bardziej "kompleksowym" nawozem od tradycyjnej soli.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ok 220-240kg N/ha, plon ponad 4t.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie tak w tym roku lecę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ale I dawka 400kg Saletrosan a II dawka 400kg saltery? Czy podzielisz jeszcze na III dawke?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się jeszcze, był pomysł aby na I dawka dać 300kg Saletrosanu, na II 400 Saletry a na III 100-150 Saletrosanu ale jeszcze zobaczę co i jak. Bardziej skłaniam się do pierwszej opcji, ewentualnie jeszcze mógłbym na II dawke dać 300-350 Saletry a na III jeszcze 100 saletry, okaże się co nam wiosna przyniesie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnikbzk    3
Napisano (edytowany)

400 saletrosanu tez tak lece i chyba 350 rsm 32% bo jesienią zapowiadał sie b dobrze dk exstorm

post-39475-0-41168200-1486323297_thumb.jpg

post-39475-0-53350800-1486323440_thumb.jpg

post-39475-0-54708700-1486323473_thumb.jpg

post-39475-0-72421300-1486323485_thumb.jpg

Edytowano przez szkodnikbzk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zastanawiam się jeszcze, był pomysł aby na I dawka dać 300kg Saletrosanu, na II 400 Saletry a na III 100-150 Saletrosanu ale jeszcze zobaczę co i jak. Bardziej skłaniam się do pierwszej opcji, ewentualnie jeszcze mógłbym na II dawke dać 300-350 Saletry a na III jeszcze 100 saletry, okaże się co nam wiosna przyniesie.

Buraki siać to trzeba mieć gdzie sprzedawać zacznijmy od tego.

Z tym azotem to troche za grubo jedziesz Ci powiem. Nie raz czytałem że dawanie ponad 200 N na rzepak jest mało ekonomiczne. Nawet czytałem doświadczenia z nawożeniem 170 N i 200 N gdzie nie było zwyżki plonu rzepaku. No i ta 3 dawka to jakaś pomyłka w rzepaku. Będzie nie równo kwitł wypuszczał dodatkowe pedy jak sie za późno zaaplikuje. Oczywiście wszystko to zalezy od terminów aplikacji azotu oraz nawożenie jakie zastosowałeś na jesien oraz czy słoma była cięta czy zbierana. Taka dygresja do Twojego nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Co będzie lepsze korn-kali czy sól potasowa 100kg/ha ? Na pierwszą dawke saletrosan pójdzie . Ale jak długo będzie zima trzymać to nie wiem narazie spokojnie czekamy . 

 

Tu masz 40 a nie  60 potasu ? wiec zalezy czy cos jeszcze dorzucasz. ja jade solą i kizerytem drozsze ale bardziej kompleksowe rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Buraki siać to trzeba mieć gdzie sprzedawać zacznijmy od tego.

Z tym azotem to troche za grubo jedziesz Ci powiem. Nie raz czytałem że dawanie ponad 200 N na rzepak jest mało ekonomiczne. Nawet czytałem doświadczenia z nawożeniem 170 N i 200 N gdzie nie było zwyżki plonu rzepaku. No i ta 3 dawka to jakaś pomyłka w rzepaku. Będzie nie równo kwitł wypuszczał dodatkowe pedy jak sie za późno zaaplikuje. Oczywiście wszystko to zalezy od terminów aplikacji azotu oraz nawożenie jakie zastosowałeś na jesien oraz czy słoma była cięta czy zbierana. Taka dygresja do Twojego nawożenia.

Co nie zmienia faktu że buraki są bardziej dochodowe.

 

Co do III dawki to obejrzyj sobie filmy z Kietrza, jadą z azotem na zielony pąk. Myślisz, że przedsiębiorstwo z takimi wynikami jechałoby na próżno z III dawką N?

 

Nie wiem co czytałeś i czy sprawdzałeś to u siebie, u mnie takie dawki się sprawdzają i robią różnice.

 

Taka mała dygresja do Twojej wypowiedzi.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dlatego napisałem że zależy kiedy się da tą 3 dawkę bo jak dasz za późno to potem wychodzą takie kwiatki jak napisałem. Jak podzielisz sobie 2 dawki wiosenne na 3 i dasz w odpowiednich terminach to ok. Ale czy jest sens? Według mnie nie to samo sie uzyska dając ten sam azot w 2 dawkach. Za maly jest odstęp czasowy miedzy 1 a 2 dawką żeby to jeszcze dzielic. A czytałem to o czym napisałem w topagrar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

u mnie w tym roku miało iść na 1 dawkę koniec lutego/początek marca 450kg saletrosanu 26 i po 2-3 tygodniach 300kg saletra 34. Teraz się zastanawiam, jeśli rzepak będzie w słabej kondycji (i czy w ogóle będzie) czy nie rozsiać pierwsze saletry, później saletrosan, albo nawet saletra i saletrosan razem w okolicach 2 tygodnia marca, tylko że to akurat tochę niepoważnie by było chyba.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ok 220-240kg N/ha, plon ponad 4t.

co  rocznie masz ponad 4 t z ha przy takim nawożeniu? Żadnych anomalii pogodowych u Ciebie nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Dlatego napisałem że zależy kiedy się da tą 3 dawkę bo jak dasz za późno to potem wychodzą takie kwiatki jak napisałem. Jak podzielisz sobie 2 dawki wiosenne na 3 i dasz w odpowiednich terminach to ok. Ale czy jest sens? Według mnie nie to samo sie uzyska dając ten sam azot w 2 dawkach. Za maly jest odstęp czasowy miedzy 1 a 2 dawką żeby to jeszcze dzielic. A czytałem to o czym napisałem w topagrar.

No a ja ponawiam pytanie, czy gdyby III dawka N nie miała sensu to czy by stosowali ją w tak dużym i z wpełni profesjonalnym podejście do agrotechniki kombinacje jak Kietrz?

 

co rocznie masz ponad 4 t z ha przy takim nawożeniu? Żadnych anomalii pogodowych u Ciebie nie było?

Nie licząc ostatniego sezonu to tak.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@kula Kietrz jednak gospodaruje w "odrobine" innych warunkach glebowo-klimatycznych niż Ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Prawda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Witam panowie a co myślicie o takiej opcji nawożenia 1 dawka saletrosan 26%N 300 kg/ha +saletra 32%N 100kg/ha 2 dawka 300 kg saletra 32%N .trzeciej raczej nie planuję .A na pole zakupione w ubiegłym roku planuję dać na pierwszą dawkę 300 kg saletrosanu +200-250 kg yara mila nitrofoska 16-16-16,druga dawka 300 kg saletra !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Nitrofoskę daj wcześniej przed saletrosanem, reszta może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj