tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slay6    16

Panowie co lepsze na  rzepak bedzie Sól potasowa czy KornKali wiadomo trzeba rozważyc  cene, czysty składnik i rozkładanie  w  glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

trochę nieuczciwe porównanie.

Sól to sam potas, w kornkali masz jeszcze magnez sód no i siarkę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

dlaczego tak uważacie, że taki pułap 1500 ? ja myślę, że powinno być nie gorzej jak w tym roku, coś w przedziale 1650-1800 netto, rzepaku wcale nie ma jakoś rekordowo nasianego czy u nas czy w UE, przez kilka ostatnich lat cena systematycznie rośnie... chyba że wydarzyłoby się coś nieoczekiwanego w polityce, czy też z biopaliwami czy jakoś waluty mocno by poleciały.. osobiście jakbym miał teoretycznych min. 100t do sprzedania to mógłbym myśleć o jakichś wcześniejszych kontraktach, a jak przy dobrych plonach będzie 40-50t, to co tu można wydumać wczesniej... 

Całkowicie Cie popieram. Wszystko wskazuje na to że cena rzepaku będzie w granicach jakich napisałeś.Zenonim troche buja w obłokach jeśli myśli że cena spadnie do 1100. Na czymś trzeba bazować i do tego dopasowywać nakłady podstawa ekonomi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

3 to już raczej wężami, albo ryzykować w deszcz. 

 

Ja 130N w drugiej dawce i nie dziele. Oczywiście w RSM.

 

W tym roku zaczynam lać rsm w rzepaku. Nie można go lać na oszronione rośliny? Czy rzepak tak dostaje jak zboże gdy nie rozleje się drugiej dawki w deszcz?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Bujacie to wy! gdzie napisałem 1100??? 1500zł będzie wyznacznikiem takie jest moje zdanie , a na potwierdzenie to ten rok pokazał ile był warty rzepak gdzie 70% zasiewów było skasowane. czasami trzeba zejść na ziemie i racjonalnie myśleć 1800netto tesraz! , - przy tych cenach pszenica była ponad 1000zł. niech wam się to spełni.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Cześć! Jaką siarkę stosujecie na rzepak. Będe musiał swój podkarmić bo jesienią odpusciłem. Co wychodzi najtaniej a jest dobre(siarczan amonu odpada, siarczan wapnia też bo już go roslina nie przyswoi) kisserit.... ? Stosował ktoś granulowany SiMgO? podrzuccie swoje spostzerzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Te 70% to lekka przesada... Chyba że piszesz lokalnie. Niech będzie 1600 i pogoda w miarę to będzie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

1500 netto i 4+ tony z ha i też każdy powinien być zadowolony tego i sobie życzę w Nowym Roku 2017 a także Zdrowych Wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich forumowiczów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

W tym roku zaczynam lać rsm w rzepaku. Nie można go lać na oszronione rośliny? Czy rzepak tak dostaje jak zboże gdy nie rozleje się drugiej dawki w deszcz?

 

Na pierwszą dawkę jak oszronione rośliny to nie szkodzi bo przecież wegetacja nie ruszyła. 

Wiadomo że przed deszczem jest lepiej dać RSM, ale jeśli dasz w odpowiedniej fazie i warunkach to obejdzie się bez poparzeń w pszenicy, a w rapsie będą miały znikomy wpływ na plon. 

W tym roku druga dawka w pszenicy jarej przed, a nawet w trakcie deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Podpisał już ktoś umowę na rzepak? Ja dziś podpisałem na część po 1700 zł + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Więcej info na PW. Fakt ze jesteśmy stałymi klientami w tym punkcie skupu, ale z tego co wiem to na chwilę obecną umowy w tym punkcie podpisane są na ponad 700 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialytv    2

Ja też jestem stałym klientem pana Sobianka ale mi oferował 1650 chyba ze to ktoś inny.Firma M..oczy PON ?

Edytowano przez bialytv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Ja też jestem stałym klientem pana Sobianka ale mi oferował 1650 chyba ze to ktoś inny.

To ktoś inny. Ale że tak powiem okolice Parczewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

moim zdaniem Saletrosan jest BDB nawozem na rzepak. fajnie podzielone i zbilansowane formy azotu, fajny stosunek azotu do siarki.  Odpowiednio wcześnie podany wiosną dobrze się sprawdza i nie wiem po co niektórzy kombinują z tym oddzielnym podawaniem siarki, jeśli w takim kompleksowym nawozie jakim jest np saletrosan można podać siarkę i przy okazji pierwszą dawkę N.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

kupiłem już saletre i mocznik mam już zapas. Potrzebuje siarki. Cena była dobra więc saletrosan w tym roku nie u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Cześć! Jaką siarkę stosujecie na rzepak. Będe musiał swój podkarmić bo jesienią odpusciłem. Co wychodzi najtaniej a jest dobre(siarczan amonu odpada, siarczan wapnia też bo już go roslina nie przyswoi) kisserit.... ? Stosował ktoś granulowany SiMgO? podrzuccie swoje spostzerzenia

stosowałem granulowany siarczan magnezu i nie byłem zadowolony - cena możne atrakcyjna ale to gówno. z powodzeniem od kilu lat daję kizeryt na zamarzniętą ziemię i jest ok.

To ktoś inny. Ale że tak powiem okolice Parczewa.

 

Koleszko podrzuć na priv kto kontraktuje w naszej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

U mnie od kilku lat na początek idzie yara sulfan a jak był problem z kupnem to saletrosan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

w tym roku mam mało bo tylko 13ha rzepaku i zawsze dawałem polifoskę 21, tam jest 35% siarki. W tym roku spróbuję z tym siarczanem magnezu granulowanym... Zobaczymy. Na pszenicę też spróbujemy to dać, zobaczymy jaki bedzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Można też dać Korn-Kali. Od kilku sezonów stosujemy w Naszym gospodarstwie i widać pozytywne efekty.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Więcej info na PW. Fakt ze jesteśmy stałymi klientami w tym punkcie skupu, ale z tego co wiem to na chwilę obecną umowy w tym punkcie podpisane są na ponad 700 ton.

 

Stały klient nie ma nic do rzeczy. Możesz im być sprzedawać 50t rocznie, a Ja pierwszy raz 3 razy więcej i tu cenę nabijam - proste. 

 

@aro1975 co z tym siarczanem nie tak bo pójdzie pod zboża -  tu w sumie inne proporcje są niż Kizerytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Można też dać Korn-Kali. Od kilku sezonów stosujemy w Naszym gospodarstwie i widać pozytywne efekty.

Ale ile tego korn kali trzeba dać na pokrycie potrzeb np rzepaku na S i Mg? Jeżeli porównujemy k-k do soli to nie ma o czym dyskutować, to racja... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj