tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tagro    0

Mój rzepak ma dopiero jedną pare liści, niestety na polach gdzie była pszenica jara i nie została zrobiona uprawka pożniwna jest masa samosiewów, czy można już je atakować gramicydem ?  Obawiam się żeby one nie zdusiły rzepaku...

Np.  (wg rejestracji):     Agil S 100 EC  - pierwsza para liści /  Targa 05  od całkowitych liścieni  itd 05EC   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Panowie mam pytanie co robię nie tak -chodzi mi o wschody rzepaku tzn sieje rzepak na 2-3cm w tym roku bo u mnie kuriozalnie sucho było no i oczywiście wielkie problemy ze wschodami, tydzień po siewie padało trochę jakoś może 10l na metr ale weszło tylko 10% i jak zawsze wszystkie popszeczniaki- rzepak zawsze idzie po orce która była zrobiona w tym roku w 100% działek 3tyg wcześniej, no i wszystko było by ok bo susza brak opadów i dlatego nie wschodzi ale...teraz 3 tyg po siewie i bez deszczu a rzepak zaczyna wesoło wschodzić na wierzchu do wczoraj w zależności od działki 80-90% roślin w fazie liscieni- co może być piwodem że mam tak ciężkie i długie wschody może to wina navigatora? Bo ja już nie mam pomysłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie jest podobnie. Siany 22.08. Część roślin ma 4-5 liści a część dopiero wychodzi po deszczu, który był w tamtym tygodniu. Susza kolego, susza.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

u mnie tak samo niektory jeszcze wschodzi i jak go skracac jak jest taki nie rowny co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pytanie jaki rzepak wschodzi? Zasiany czy samosiewy?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie na raczej zasiany. Rzepaku na tych działkach nie było jakieś 5 lat, więc nawet jak coś wychodzi to bardzo niewiele.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na wschody oprócz wilgoci ma wpływ wiele innych czynników: rodzaj gleby, jakość siewu siewnika, głębokość siewu, ph.

Co do skracania to trzeba pochodzić po polu i podjąć decyzję, tylko czy warto czekać na słabsze rośliny, które i tak mają mniejsze szanse na przetrwanie zimy w porównaniu do tych większych. Wszystko zależy od ich liczby i stopnia rozłożenia ich na polu.

Pamiętajcie, że skracanie to jedno a ochrona fungicydowa to drugi równie ważny element. U mnie zaczynają pojawiać się objawy suchej zgnilizny i dziś planuje zabieg.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

U mnie podobnie. Gleba 5 klasa. Po lewej po orce wschody super, po prawej uprawa bezorkowa agregatem talerzowym i wschody na poziomie kilku procent. Rzepak leży w piachu i czeka na wilgoć. Siew siewnikiem punktowym. Na cięższych gliniastych glebach gdzie ziemia jest gruzełkowata to samo, wschody bardzo kiepskie.

post-13082-0-42175500-1473861546_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Panowie mam pytanie co robię nie tak -chodzi mi o wschody rzepaku tzn sieje rzepak na 2-3cm w tym roku bo u mnie kuriozalnie sucho było no i oczywiście wielkie problemy ze wschodami, tydzień po siewie padało trochę jakoś może 10l na metr ale weszło tylko 10% i jak zawsze wszystkie popszeczniaki- rzepak zawsze idzie po orce która była zrobiona w tym roku w 100% działek 3tyg wcześniej, no i wszystko było by ok bo susza brak opadów i dlatego nie wschodzi ale...teraz 3 tyg po siewie i bez deszczu a rzepak zaczyna wesoło wschodzić na wierzchu do wczoraj w zależności od działki 80-90% roślin w fazie liscieni- co może być piwodem że mam tak ciężkie i długie wschody może to wina navigatora? Bo ja już nie mam pomysłu?

 

Jeśli masz taka suszę to nie powinienieś czekać 3 tyg po orce na siew (zrobiłem w tamtym roku tak samo i nic dobrego nie wyszło z tego)

jedynie orka i zaraz za pługiem siew, ewentualnie orka w nocy wszystko aby nie tracić wilgoci. W sumie to i za głęboko zasiałeś bo 1-2cm max.

 

Co do samosiewów jak ściernisko nie zrywane, bądź nieprawidłowo to się robi to i po 10 latach będą wyskakiwać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Orka i zaraz siew na 3 cm i wszystko ładnie wschodzi ,nawet na największych glinach,1 cm to wiatr i słońce wysuszy i  wzajdzie tylko na lżejszej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Na wschody oprócz wilgoci ma wpływ wiele innych czynników: rodzaj gleby, jakość siewu siewnika, głębokość siewu, ph.

 

Co do skracania to trzeba pochodzić po polu i podjąć decyzję, tylko czy warto czekać na słabsze rośliny, które i tak mają mniejsze szanse na przetrwanie zimy w porównaniu do tych większych. Wszystko zależy od ich liczby i stopnia rozłożenia ich na polu.

 

Pamiętajcie, że skracanie to jedno a ochrona fungicydowa to drugi równie ważny element. U mnie zaczynają pojawiać się objawy suchej zgnilizny i dziś planuje zabieg.

Kula07

 

Masz jakieś fotki tej zgnilizny? Podrzuć jak to u Ciebie wyglada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie mam.

Popatrz sobie w necie jest sporo zdjęć.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plonowany    0

Witam, czy to możliwe aby rzepak miał włoski jak rzodkiew swirzepa? Zacznę od początku, zasiałem rzepakiem Monolit który został mi z ubiegłego roku i z początku wyglądał zwyczajnie ale teraz gdy jest coraz większy pojawiły sie na liściach włoski czyli jest szorstki i zwyczajnie inny również kolorem bo jest teraz jaśniejszy.Proszę o opinie , jutro może uda mi się zamieścić foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to możliwe aby rzepak miał włoski jak rzodkiew swirzepa? Zacznę od początku, zasiałem rzepakiem Monolit który został mi z ubiegłego roku i z początku wyglądał zwyczajnie ale teraz gdy jest coraz większy pojawiły sie na liściach włoski czyli jest szorstki i zwyczajnie inny również kolorem bo jest teraz jaśniejszy.Proszę o opinie , jutro może uda mi się zamieścić foto.

To jest dziki rzepak , dużo tego jest? kiedy na tym polu był ostatni raz rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

TEZMAM TEN SAM PRZYPADEK TYLKO U MNIE  TO EWIDENTNIE  RZODKIEW ŚWIRZEPA, JEST  TEGO MNOGO I ZAGŁUSZA  WŁAŚCIWY RZEPAK KTÓRY  SIE  ODRÓŻNIA KOLOREM I WYGLĄDEM. JESTEM PO ZABIEGU CHWASTOBÓJCZYM CZEKAM NA  REZULTAT

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys1979    0

witam mam pytanie czy na rzepak moge zmieszac odzywke 3 kg krystalonu do tego 5 kg siarczanu magnezu ze 3 kg mocznika i z litr boru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

można tylko po co ten mocznik? Dawka tyle co kot napłakał, a azot pewnie i tak jest w kristalonie

 

Co do samego mieszania nie powinno sie nic dziać ale zrobiłbym najpierw próbę w wiaderku, z borem różnie bywa...


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys1979    0

bor jak zapewnie kolega wie dajemy na samym koncu i na wlaczonym mieszadle inaczj zrobi sie kasza.A co do mocznika to tak wiesz nie chce go tak za bardzo pobudzac.


panowie a jak u was z pogoda?jestem z okolic rypina i dopiero teraz pada rowny miesiac nie bylo deszczu susza jak diabli w polu wszystko stoi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Samosiewy zbóż, dziki rzepak i rzodkiew świrzepa schnie. w końcu widac posiany rzepak który  sie bierze. czas na  odżywki i inną pielegnacje. no i czekac na  deszcz którego nie  było we  wrześniu. na  polu jeden wielki kurz siejąc oziminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Samosiewy zbóż, dziki rzepak i rzodkiew świrzepa schnie. w końcu widac posiany rzepak który  sie bierze. czas na  odżywki i inną pielegnacje. no i czekac na  deszcz którego nie  było we  wrześniu. na  polu jeden wielki kurz siejąc oziminy

czym opryskałeś ten dziki rzepak że Ci schnie Ja robiłem salsa i brak efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plonowany    0

Przed tygodniem skracałem rzepak i zastosowałem Tebu ale po zabiegu liście rzepaku nabrały jaśniejszego koloru , czyżby tak działał ten środek czy też może to być inna przyczyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Dokładnie. też testowałem salse i inne  warianty i było brak efektu.

na  chwile  obecna  po zabiegu Cleravis i odmianie  rzepaku CL jest  spoko chodz  sam w  to nie  wierzyłem dopóki nie  spróbowałem w  tym roku

poniżej link do poczytania  dla  zainteresowanych.

 

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/clearfield_startpage.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj