tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Wiecie na czym polega Wasza reklama? Wyobraźcie sobie małe miasteczko, jest w nim 10 stacji paliw, przykładowo cena ON 4.20-4.40 czyli średnio 4.30/litr, Wy wyskakujecie z ceną 4.70/litr, kilka osób mówi - hola hola jak najdroższy ON kosztuje u nas 4.4zł/l to za co te 4.7? Wy od razu sypiecie teksty że inni mają paliwo z ubiegłego roku, z wodą i oszukane litry.... Nie tędy droga, ja znalazłem wiosną nawozy azotowe taniej jak mój dostawca - od razu powiedział że sprzeda w ich cenie plus dostawa i dobra flaszka gratis . Nawet agrolok po ofercie siatki za 650zł jak usłyszał że mogę ją kupić za 600zł zszedł na 570zł  w 5 sekund i nie słyszałem złego słowa o innych że mają starą siatkę itp. Życzę Wam jak najlepiej ale rolnicy sprawdzają ceny 100 razy zanim coś kupią . Chcecie zaistnieć na rynku? To przebijcie konkurencję a nie ją oczerniacie

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Są mocni bo dwa konta, zawsze któreś szybko zareaguje jak nie szef to pracownik. :) Bigagro opowiadasz, że ludzie piszą nie na temat ze was się czepiają, ale to jest dla was paliwo napędowe bo równie dobrze odpisujecie na te komentarze i nabijacie śmietnik, ja gdybym był pewny swego nie marnowałbym czasu na zbędne przepychanki :) Poza tym jest już dawno po pracy chyba że Armand płaci także swoim pracownikom za pomoc na forum bo samemu ciężko się wybić


Z choinki się urywacie czy jak? Czemu wapna nie dałeś pod talerzówkę?? 

 

Nie dało się inaczej, gdyby była możliwość wolałbym tak zrobić a jedynie zostaje mi opcja taka jak wyżej pisałem, co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Wiecie na czym polega Wasza reklama? Wyobraźcie sobie małe miasteczko, jest w nim 10 stacji paliw, przykładowo cena ON 4.20-4.40 czyli średnio 4.30/litr, Wy wyskakujecie z ceną 4.70/litr, kilka osób mówi - hola hola jak najdroższy ON kosztuje u nas 4.4zł/l to za co te 4.7? Wy od razu sypiecie teksty że inni mają paliwo z ubiegłego roku, z wodą i oszukane litry.... Nie tędy droga, ja znalazłem wiosną nawozy azotowe taniej jak mój dostawca - od razu powiedział że sprzeda w ich cenie plus dostawa i dobra flaszka gratis . Nawet agrolok po ofercie siatki za 650zł jak usłyszał że mogę ją kupić za 600zł zszedł na 570zł  w 5 sekund i nie słyszałem złego słowa o innych że mają starą siatkę itp. Życzę Wam jak najlepiej ale rolnicy sprawdzają ceny 100 razy zanim coś kupią . Chcecie zaistnieć na rynku? To przebijcie konkurencję a nie ją oczerniacie

 

Dosyć ciekawe porównanie, ale... czy faktycznie BARDZO często tak nie jest, że paliwo z wodą, że oszukane litry? Możesz kupić ruską, nikt nie broni - jednak jak coś Ci wysiądzie, to albo koszty naprawy zrównają się z tym "zaoszczędzonym", albo je przewyższą, albo będziesz miał szczęście :)

 

Tak samo jest z nami - nie oczerniamy nikogo (a jeżeli tak, to proszę podać mi dowód gdzie napisaliśmy, że x firma robi y rzeczy).

 

Cieszymy się, że znalazłeś nawozy azotowe taniej, niż Twój dostawca :) Problem w tym, że nie jesteśmy w stanie cenowo wybić się z każdym produktem. Zawsze gdzieś będzie drożej, a gdzieś będzie taniej. Pozostaje jedynie kwestia z jakich powodów gdzieś jest taniej.

 

Zgodnie z Twoją teorią, przykładowo: jeżeli mamy siatkę po 365 zł, na siatce zarabiamy 10 zł, Ty ją znajdziesz za 350 złotych to powinniśmy dopłacić 5 zł, kupić Ci jeszcze flaszkę i przywieść pod drzwi. Przykro mi, ale Twoja teoria w tym przypadku nie wypaliła. Możliwe, że znasz się na rolnictwie, jednak jeżeli chodzi o kwestie biznesowe, to słabo, bardzo słabo. Wiadomo, że każdy chce kupić taniej. Ty zapewne rzeczy które produkujesz też chcesz sprzedawać jak najdrożej się da. Ale w tym przypadku rozumiem, że jest ok? :)

 

Agrolok to chyba dosyć średni przykład, wypowiadać się nie będziemy, bo na takie tematy szkoda tracić czasu :)

 

Podsumowując:

1) Nie musisz u nas kupować

2) Jako firma rozwijająca się nie jesteśmy w stanie zaoferować za wszystko najniższych cen

3) Stawiamy na dobre produkty

4) Liczymy, że przebijamy się jakością produktów, nie sprzedajemy resztek, które nam zalegają w magazynie, żeby rolnik mógł się cieszyć, że za 101 razem znalazł tak niską cenę, a potem kilka miesięcy później płakał jakie to złe plony ma...

 

Jeżeli masz zastrzeżenia inne, to zapraszam na PW. To temat o rzepaku i nawożeniu, nie sądzę że pisanie w tym temacie o Big-Agro to dobry pomysł. Ewentualnie można stworzyć temat "Agrolok mi obniżyło, dostawca dał flaszkę, a Big-Agro robi w ...". No i pamiętaj, że oczernianie działa w dwie strony - jednak niektórzy robią to dosłownie pod adresem pewnej firmy, a z tego można już pociągać konsekwencje, gdy ktoś - delikatnie mówiąc- zaczyna przesadzać (albo konkurencja za bardzo się spina i za dużo takich durnowatych postów zaczyna tworzyć).

 

Sorry za długi wywód, jednak poziom ataków, argumentów i wypowiedzi zaczyna się robić tragiczny.

 

 

Są mocni bo dwa konta, zawsze któreś szybko zareaguje jak nie szef to pracownik.  :) Bigagro opowiadasz, że ludzie piszą nie na temat ze was się czepiają, ale to jest dla was paliwo napędowe bo równie dobrze odpisujecie na te komentarze i nabijacie śmietnik, ja gdybym był pewny swego nie marnowałbym czasu na zbędne przepychanki  :) Poza tym jest już dawno po pracy chyba że Armand płaci także swoim pracownikom za pomoc na forum bo samemu ciężko się wybić

 

 

Nie dało się inaczej, gdyby była możliwość wolałbym tak zrobić a jedynie zostaje mi opcja taka jak wyżej pisałem, co o tym myślisz?

 

Oczywiście, w dwóch kontach siła :) Ale co zrobić, szef oferuje miliardy za nocne czuwanie... mógłbym wybrać inaczej?

Tak, odpowiadamy. Wiesz dlaczego? Odpowiedź, to jedno słowo - kultura. Próbujemy zwiększyć poziom kultury na tym forum, gdyż jest on mocno zaniżony przez niektóre osoby. Ale miło, że wspominasz o nabijaniu śmietnika i troszczysz się, że jest już dawno po pracy. To oznaka, że jesteś wspaniałym człowiekiem. Tak trzymaj!

 

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Skosiłem rzepak, będzie pszenica i mam refleksje m.in. 

 skoro przy plonie 3t jest te 6t słomy która dostarcza 120kg K 18kg P i 42kg N a pszenica przy 6t potrzebuje około 120kg K i 60kg P to czy nie wystaczyło by profilaktycznie dać 70/80kg/ha polidapu na uzupełnienie fosforu i N na start?

jak długo może rozpuszczać się fosfor z tarnogranu? bo miałem na jednym kawałku no to przed zimą był rzepak fioletowy a wiosną już tego problemu nie było co pewnie się fosfor przyswoił czy warto się bawić w taki kompromis ?

 

 

 

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

Nikt tutaj się nie denerwuje :) No może oprócz kilku "napinaczy", których można spotkać w tematach, w których się wypowiadamy, którzy za wszelką cenę próbują zepsuć nam opinię pisząc różne bzdury i spamując nie na temat. No ale cóż, za 3 tygodnie dzieciaczki wrócą do szkoły i będzie mniej korzystania z komputera i prawienia swoich mądrości na forach.

 

Jeżeli chodzi o pomoc, to hmm... jeżeli bym poprosił sąsiada o przeniesienie worków, on by mi z tym pomógł i przy okazji zaoferował jakieś zmechanizowanie, które tworzy, a zza ulicy chamski, inny sąsiad nagabywał przechodzących ludzi do tego, że sąsiad który mi pomógł robi to tylko dla reklamy, a na dodatek mi nie pomógł to...

 

Może ocenę pozostawię użytkownikom tego forum. Miłej nocy Sławciu, pozdrawiamy :)

 

TAK się wypowiada firma? W dalszym poście piszecie o odejściu od tematu, o tym że o rzepaku i nawożeniu, a sami się w tym co cytuję skupiacie na tym jacy to biedni jesteście :) śmieszne po prostu. To, ze się płaci za dwa konta i wypowiada jako firma zobowiązuje to do pewnej kultury. Tekst o szkole i o dzieciaczkach chyba sobie skopiuję na Wasz profil fejsbukowy to minka trochę zrzednie. Każdy może mieć swój pomysł i doświadczenie w agrotechnice a Wy tu wyskakujecie jak Filip z konopi i prawicie mądrości jako prawdę objawioną.

 

Czytałam watek w spokoju, ale trochę mnie wzburzyła aktywność frimy BIG-AGRO, więc mam nadzieję, że pozostali uczestnicy dyskusji mnie zrozumieją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Wiecie na czym polega Wasza reklama? Wyobraźcie sobie małe miasteczko, jest w nim 10 stacji paliw, przykładowo cena ON 4.20-4.40 czyli średnio 4.30/litr, Wy wyskakujecie z ceną 4.70/litr, kilka osób mówi - hola hola jak najdroższy ON kosztuje u nas 4.4zł/l to za co te 4.7? Wy od razu sypiecie teksty że inni mają paliwo z ubiegłego roku, z wodą i oszukane litry.... Nie tędy droga, ja znalazłem wiosną nawozy azotowe taniej jak mój dostawca - od razu powiedział że sprzeda w ich cenie plus dostawa i dobra flaszka gratis . Nawet agrolok po ofercie siatki za 650zł jak usłyszał że mogę ją kupić za 600zł zszedł na 570zł  w 5 sekund i nie słyszałem złego słowa o innych że mają starą siatkę itp. Życzę Wam jak najlepiej ale rolnicy sprawdzają ceny 100 razy zanim coś kupią . Chcecie zaistnieć na rynku? To przebijcie konkurencję a nie ją oczerniacie

 

Dziękujemy za dobre rady...

ale widziałeś zapewne drobną część naszego asortymentu, która wydaje Ci się za droga... do tego dochodzą u nas rabaty ilościowe, negocjacje, promocje itd. Trzeba mieć trochę odwagi dzwoniąc i rozmawiając konkretnie... natomiast na tym forum na setki wyświetleń każdego posta znajduje się kilku chłopaków chcących zabłysnąć... dziwne, że jak wstawiamy nasze oferty w grupach na fb to wtedy prawie nikt w ten sposób tego nie komentuje... może dlatego że tam jest nazwisko, wiek, zdjęcia...

Jeśli coś jest droższe to po prostu kupuj tam gdzie taniej. Proste.

Kurczę 650 na 570 to dopiero są przebitki... musiałeś kupić chyba 5 aut.

A tak swoją drogą... różne rzeczy się zdarzają... nie mówię, że wszyscy poza nami "oszukują" ale akurat Twój przykład to porażka - nie będę tu pisał szczegółów ale sporo osób wie o co chodzi.

Nie mówię, że wiem "najlepiej" i "najwięcej" ale uwierz, że widzę to z innej strony i różne złe praktyki mają miejsce na taką skalę, że nawet w najgorszych snach tego nie zobaczysz...

TAK się wypowiada firma? W dalszym poście piszecie o odejściu od tematu, o tym że o rzepaku i nawożeniu, a sami się w tym co cytuję skupiacie na tym jacy to biedni jesteście :) śmieszne po prostu. To, ze się płaci za dwa konta i wypowiada jako firma zobowiązuje to do pewnej kultury. Tekst o szkole i o dzieciaczkach chyba sobie skopiuję na Wasz profil fejsbukowy to minka trochę zrzednie. Każdy może mieć swój pomysł i doświadczenie w agrotechnice a Wy tu wyskakujecie jak Filip z konopi i prawicie mądrości jako prawdę objawioną.

 

Czytałam watek w spokoju, ale trochę mnie wzburzyła aktywność frimy BIG-AGRO, więc mam nadzieję, że pozostali uczestnicy dyskusji mnie zrozumieją. 

 

Podaj mi przykład "mądrości" w jakimś naszym poście na konkretny temat?

Dzieciaczki... może przesadne ale jednak prawda. Jeśli już o fb mowa... wstawiamy od dawna różne oferty naszych fp, grupach rolniczych itd. i takich żałosnych komentarzy jak kilka mających miejsce na AgroFoto nie mieliśmy... może dlatego, że na fb są nazwiska, wiek, zdjęcia?

Są mocni bo dwa konta, zawsze któreś szybko zareaguje jak nie szef to pracownik. :) Bigagro opowiadasz, że ludzie piszą nie na temat ze was się czepiają, ale to jest dla was paliwo napędowe bo równie dobrze odpisujecie na te komentarze i nabijacie śmietnik, ja gdybym był pewny swego nie marnowałbym czasu na zbędne przepychanki :) Poza tym jest już dawno po pracy chyba że Armand płaci także swoim pracownikom za pomoc na forum bo samemu ciężko się wybić

 

Nie dało się inaczej, gdyby była możliwość wolałbym tak zrobić a jedynie zostaje mi opcja taka jak wyżej pisałem, co o tym myślisz?

 

Brawo za dobrą radę. Chyba skorzystamy. Problem w tym, że osoby wypowiadające się źle o nas to może 0,1% czytających nasze posty.

Jeśli ktoś chce się w taki sposób wybić to na pewno nie my ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli sam fosfor jesienią to polecam fosforan amonu MAP (lepszy fosfor jak w DAP) lub ewentualnie jeśli superfosfat to tylko wzbogacony tj oryginalny Fosdar.

Mamy obydwa w mieszankach z solą potasową jak i towar solo. Jeśli ma Pan niezbyt ciekawą zasobność potasu to polecam zastosować jednak również potas jesienią, a wiosną drugą dawkę.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Ja tam różnicy między MAP a DAP nie widzę byle nie jakieś wynalazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Ja tam różnicy między MAP a DAP nie widzę byle nie jakieś wynalazki

 

W końcu na temat... :)

Powiedz proszę czy stosowałeś oba fosforany i w podobnych warunkach nie było różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Armand niestety ty również atakowałeś innych jak zarzucali ci wyższe ceny a pisanie że kto inny ma taniej to napewno porabia no czy coś w tym stylu nie ma sensu.
Ja sobie odpuszczę.
Co do wapnowania no niestety też czas nagle i wtedy wapno przed orką a nawóz po.
Moje pytanie a bez wapna lepiej przed orki czy po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Armand niestety ty również atakowałeś innych jak zarzucali ci wyższe ceny a pisanie że kto inny ma taniej to napewno porabia no czy coś w tym stylu nie ma sensu.

Ja sobie odpuszczę.

Co do wapnowania no niestety też czas nagle i wtedy wapno przed orką a nawóz po.

Moje pytanie a bez wapna lepiej przed orki czy po

Waldemarze nikt z nas nie pisał, że NAPEWNO tańsze to podrabiane. I wiele razy TO podkreślałem.

Nikogo nie "atakowałem", bo nie widzę w tym sensu. Starałem się po prostu pokazać, że osoba nie mająca pojęcia na dany temat, nigdy nie stosująca / nie widząca efektu danego produktu - nie może nazywać go "gównem" jak to ktoś nazwał któryś produkt.

Podsumowując i kończąc temat komentarzy na nasz temat:

1. Jeśli ktoś ma taniej to nie oznacza, że jest to towar podrabiany etc.

2. BIG-AGRO to nie firma tylko sklep internetowy firmy AgriVision, której jestem właścicielem. Jako BIG-AGRO.pl działamy głównie przez internet, jako AgriVision w terenie - woj. Warm-Mazur. Oferujemy wysokiej jakości produkty i na tym forum chcemy rozmawiać o ich stosowaniu, efektach itd. Niektóre mamy drożej, inne taniej. Większość mamy w magazynie więc oferujemy szybką dostawę. Poza tym u nas tak jak i u innych występują promocje itd. Mamy ciekawe oferty przy większych zakupach - obsługujemy też spore gospodarstwa.

3. Jeśli ktoś gdzieś może kupić taniej to nie widzę problemu. Można nawet o tym napisać tylko może bez "beznadziejna oferta", "jesteście idiotami" itd co do CENY.

 

ROZMAWIAJMY MERYTORYCZNIE. Kulturalnie. Jasno, wyraźnie, pełnymi zdaniami.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Widziałem Wasz asortyment , nawozy macie w przyzwoitej cenie. Co do nawozów - u nas jest tak że jedna firma ma tani azot a drogi npk, druga firma ma drogi azot a tani npk itd.... Nie wiem co ma na celu taka praktyka bo i tak zamówię azot tam gdzie taniej i npk tam gdzie taniej i wiem że moi znajomi też ta robią więc jak jakiś skład miał by najtańszy azot i npk to by zgarnął wszystkich klientów, tak mi się wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Widziałem Wasz asortyment , nawozy macie w przyzwoitej cenie. Co do nawozów - u nas jest tak że jedna firma ma tani azot a drogi npk, druga firma ma drogi azot a tani npk itd.... Nie wiem co ma na celu taka praktyka bo i tak zamówię azot tam gdzie taniej i npk tam gdzie taniej i wiem że moi znajomi też ta robią więc jak jakiś skład miał by najtańszy azot i npk to by zgarnął wszystkich klientów, tak mi się wydaje 

 

Dziękuję za rzeczową wypowiedź.

Nawozy to najbardziej skomplikowana sprawa.

Jeśli o nas chodzi to raz mamy bardzo dobre ceny - nawet lepsze jak największe firmy a raz mamy kiepskie. Akurat teraz mamy stosunkowo dobre i przede wszystkim mamy dostępność praktycznie wszystkiego (oprócz Pulrea).

W ofercie mamy praktycznie tylko nawozy GA = od zawsze i raczej na zawsze będziemy stawiać na jakość mimo często gorszej ceny (co do wschodniego towaru). Przy nawozach GA istotnym tematem jest też rejonizacja kraju w temacie bezpośrednich dostaw z zakładów. My dostarczamy w ten sposób na województwa północno-wschodnie, reszta kraju zwykle jedzie od nas z placu (co nie zmienia faktu, że towar jest równie świeży).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Oracie wczesniej przed siewem rzepaku czy bezposrednio dzien przed??

 

Wszystko zależy jaki mamy okres od zbioru przedplonu. Jeśli długi to oczywiście lepiej jak gleba osiądzie - odleży dobry tydzień.

W tym roku bynajmniej u nas na Mazurach, w większości to będzie siew nie dzień po a godzinę po pługu...

W naszym gospodarstwie i w sąsiednim, w którym w tym roku również zakładamy plantacje doświadczalne odmian Rapool - akurat udało się skosić wczesne pszenice ozime (Arkadia, Ostka Strzelecka) i orka będzie od jutra. Dziś kosimy również koniczyny po których zostanie wysiany rzepak - tym razem niestety na szybko - tylko orka głęboka, doprawienie pod cięższych glebach (mozaiki) i siew agregatem z broną aktywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

@Bigagro akurat wasza obecność nie zwiększa poziomu kultury tylko wznieca oburzenie ludzi, ale widzę, że wam to pasuje karmicie się tym. Co do kultury zeby ją komuś wytykać najpierw samemu trzeba być przykładem a akurat bigagro wiele do tego brakuje, jedynie szef Armand wykazuje dobry poziom.

Kończę ten temat bo nie ma co więcej pisać.... szkoda słów

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

@Bigagro akurat wasza obecność nie zwiększa poziomu kultury tylko wznieca oburzenie ludzi, ale widzę, że wam to pasuje karmicie się tym. Co do kultury zeby ją komuś wytykać najpierw samemu trzeba być przykładem a akurat bigagro wiele do tego brakuje, jedynie szef Armand wykazuje dobry poziom.

Kończę ten temat bo nie ma co więcej pisać.... szkoda słów

 

Staram się trzymać jakiś poziom ale też nie dziwie się, że operatorowi naszego profilu BIG-AGRO puszczają nerwy skoro ktoś nieznający w ogóle tematu pisze o naszym produkcie "gówno", nazywa nas "idiotami", bo mamy wyższe ceny...na CZĘŚĆ produktów. To jest dziecinne więc w jakimś poście napisano o "dzieciach" etc. i chyba to tak najbardziej zabolało niektórych (aczkolwiek ok nie powinniśmy się dać sprowokować). Dziwię się kilku osobom, że tak się zachowują no ale trudno. To tak jakbym nazwał jakiegoś rolnika "gównianym" bo akurat w tym roku rzepak dał mu 2 t a nie 4 jak bywało u niego wcześniej...

Podsumowując (nie żaląc się) - oferujemy Wam produkty na prawdę wysokiej jakości i to jest dla nas najważniejsze + szybka dostawa + doradztwo a miarę naszych doświadczeń. Używamy większość z oferowanych przez nas produktów, zakładamy plantacje rzepaków, zbóż, mieszanek traw itd - i chcemy Wam to pokazywać tak jak wygląda w rzeczywistości. Cena raz będzie lepsza a raz gorsza aczkolwiek uwierzcie, że nie zdzieramy nie wiadomo ile, bo to nie ten biznes... Swoją drogą jeśli chciałbym więcej zarabiać to jasne jest, że zarabia się więcej na tańszych produktach, bo jest z czego narzucić marżę i idzie tego zdecydowanie więcej. Podkreślam też raz jeszcze - nigdzie nie padło stwierdzenie, że jeśli ktoś ma taniej to NA PEWNO ma podróbkę, stary towar itd. ale wiem że tak bywa i też to powinniście wiedzieć. Nam na pewno nikt nie może zarzucić oszustwa, a sprzedaliśmy od ponad 2 lat działalności bardzo dużo różnych towarów. Klienci, którzy nie byli przekonani do jakiegoś produktu wracają po niego + kupują inne produkty. Jeśli o AgroFoto chodzi i naszą reklamę tutaj - kilka osób narzeka, a x razy więcej się do nas odzywa - albo po radę albo od razu z zamówieniem. Przypomnę, że nasze posty czyta setki użytkowników.

Z mojej strony tyle + prośba o zakończenie zbędnych komentarzy, a rozmowy merytoryczne na tematy, które nam wszystkim dają "zysk", czyli jakość produktu, jego optymalne stosowanie itd.

Zapraszam również do naszej siedziby w Karolewie k. Kętrzyna gdzie wszystko możecie dosłownie dotknąć.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mam wysiać wapno  pod rzepak i polifoskę  jak to ogarnąć  sensownie logicznie bez większych strat fosforu ? jakieś pomysły


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Właśnie ja tak zrobiłem zaraz po zbiorze zboża rozsiałem piastem wapno i talerzowanie. A po 8 dniach orka.

Nawozy pójdą przed siewem bądź wezmę usługę i nawozy pójdą razem z siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

Wapno na ściernie, agregat/talerzówka , a polifoska po orce.

 

idealne rozwiązanie, ale nie szkodzi nic jak zrobi się w innej kolejności wapno po talerzówce też dobrze i najlepiej jak by był czas to kreda zeby dostała wilgoci czyli żeby poleżała pare dni na scierni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

muszę rozsiać wapno i dać obornik pod rzepak. Wiem że odstęp między tymi zabiegami powinien być ok 5 tygodni. Co zrobić jeżeli nam 2,5 tygodnia do siewu? może obornik na ściernisko i npk a wapno po orce przed siewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

lubofos na sciernie po scierniskowcu lepiej dużo wysiać niż po skibach, wieczorna/nocna orka i rano zaraz siew bo nie ma ostatnimi latami na tyle wilgoci żeby zaorać i czekać aż ziemia osiądzie. Przy dzisiejszych zestawach uprawowo siewnych nawet po świeżej orce np wał packera zapewnia dobre zagęszczenie ziemi w połączeniu z aktywnym agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj