tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maniek101    144

no faktycznie, dursban działa do 2 tygodni po oprysku i dla pszczół mogło by się to nie ciekawie zakończyć.

Chociaż jak kolega wyżej pytał jeśli rzepak jest w początkowej fazie kwitnienia, to nie wiem czy jest sens już pryskać na słodyszka? Teraz to on może zrobić więcej pożytku niż szkody. 

 

 

jak będą takie mrozy i dalsza pogoda to ten piękny rzepak z dolnego śląska  zdziesiątkowany będzie

 

nie pleć  bzdur  nas interesuje  prewencja dla pszczół  w dursbanie i innych środkach na chloropiryfosie  jest 96 godzin

dursban działa do 2tyg hehe dobre chyba tylko na etykiecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma czegoś takiego działa dwa tygodnie bo to  zależy od wielu czynników jak opryskasz w ładny dzień przy 20 st a później będzie kilka dni z temp do 10 stopni to nawet jednego dnia prawidłowo działał nie będzie bo fosoorganiki potrzebują temp


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego działa dwa tygodnie bo to zależy od wielu czynników jak opryskasz w ładny dzień przy 20 st a później będzie kilka dni z temp do 10 stopni to nawet jednego dnia prawidłowo działał nie będzie bo fosoorganiki potrzebują temp

Thug wiadomo że wszystko zależy od warunków i umiejętności ale tyle powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie kolejny dzień  przymrozków  do jakiej temp  wytrzymają  pąki  powoli zaczyna kwitnąć  i nie wiem czy jechać  Asahi  czy niema  to sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Po trzech dniach przymrozków do -2  , dzisiaj mróz odpuścił  teraz jest 1,5 na plusie i śnieg sypie . Rzepaki tragedia w kwiatostanach około 20 % pąków już przemrożonych  , a rośliny zatrzymały się  we wzroście. Te mniejsze roślinki wystrzeliły w górę na 20 cm z jednym pakiem i to chyba będzie cały kwiatostan .

post-6648-0-80816700-1461655768_thumb.jpg

Edytowano przez zuczek015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Czym można jeszcze przesiać rzepak ozimy opryskany wczesną wiosną galerą ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

w 2012 sąsiad talerzował kwitnący rzepak, wyrośnięty już, 17 maja i siał kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chłopaki , u mnie rzepak zaczyna kwitnąc ( nawiasem mówiąc jest niski ale za to idzie w pędy boczne)  , z tydzień temu pryskałem cyperkill'em bo chowaczy się zleciało , niby zabieg pomógł bo 2 dni po oprysku na roślinach było czysto , ale od dwóch dni zrobiło się ciepło i dziś na rzepaku znowu robi się czarno od robaczków .

 

  Mam dylemat czy pryskać powtórnie :      cyperkill max 500ec 50ml  + dursban 0,6l  /ha      czy       cyperkill max 500ec 50ml + mospilan 20sp 80g / ha ?  czy może jeszcze czymś innym ? 

 

          

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

dursban to już raczej nie za bardzo czym tam nie pryśniesz to powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja pryskalem proteusem wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Jak wygląda teraz ten rzepak? Jest lepiej?



Po trzech dniach przymrozków do -2 , dzisiaj mróz odpuścił teraz jest 1,5 na plusie i śnieg sypie . Rzepaki tragedia w kwiatostanach około 20 % pąków już przemrożonych , a rośliny zatrzymały się we wzroście. Te mniejsze roślinki wystrzeliły w górę na 20 cm z jednym pakiem i to chyba będzie cały kwiatostan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu jeden słodyszek na roślinie i jeden chowacz na 25 roślin obecnie 2 słodysz ki ale chowacze już jeden na roślinie więc co lepsze mospilan czy proteus i czy dołożyć sherpa czy cyperlik max liczyłem połączyć razem z fungicydem ale rzepak dopiero rozkwit a fungi powinny iść po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Proteus chyba że dodasz do mospilanu pyretroid i wtedy masz dwa porównywalne środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

A u mnie rzepak już zaczął kwitnąć, ale dostał za mało azotu bo tylko 230kg saletry i 60 kg mocznika pod siew. Czy można teraz rzucić jeszcze mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

teraz to już za poźno na nawożenie azotem a zwłaszcza mocznikiem

 

No to tzw. lipa. Co urośnie to będzie. Dzięki za odp :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Rzepak podbiera najwięcej azotu do kwitnienia.Teraz podawać nie ma już sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

No to tzw. lipa. Co urośnie to będzie. Dzięki za odp :-)

 

od 10kg do 20kg azotu możesz podać dolistnie na pąk i podczas kwitnienia (roztwór mocznika lub rsm), kiedyś ktoś pisał na forum o tym - stosowałem to w tamtym roku i wczoraj dałem 25kg mocznika na ha (11,5kg/ha azotu)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Wie ktoś na jak długie działanie Mavrika można liczyć? Rzepak dopiero zaczyna rozkwitać. Pryskałem 2 dni temu, dziś zaglądałem to głównie na rozkwitających

 kwiatach widać słodyszka, znalazłem też chowacza podobnika (choć nie dużo).

Na stronie producenta podają że ma długotrwałe działanie i długo utrzymuje się w roślinach.

(tylko wiadomo że papier cierpliwy- wszystko przyjmie :) ). 

Czy może niedługo poprawić czymś "mniej przyjaznym" dla pszczół? A może nie ma sensu tracić kasy, bo i tak nie rokuje na oko na więcej niż 2,5-3 tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie jest chowacz i to kilka dośyć dużo ale pada , rzepak kwitnie ale niechce jeszcze dawać na grzyba wiec teraz pojdzie perytroid i bor a za tydzien albo troche wiecej grzybówka siarczan i proteus


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj