tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

milanreal1    319

Dopóki nie będziecie zmiękczać wody to zawsze będzie wam się robił kisiel w opryskiwaczu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Faster z intermagu jest dobry do zmiękczania wody?
Też stosowałem ccc w rzepaku 0,5 l plus 0,5 l tebukonazulu. Efekt był podobony jak po toprexie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Faster zmywa kutykulę. Mam na myśli adiuwanty zakwaszające wodę i obniżające twardość wody.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nigdy nie zmiekczałem wody i odpukać jeszcze nie zdażyło mi się zrobić kisielu a wczoraj na rzepak jechałem mieszaniną 5-ciu produktów. Dodaję tylko nie raz antypiane.

Jaki adiuwant polecasz do zmiękczania wody?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie idzie 10 produktów na raz i nic się nie dzieje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja też robię eliksiry różne i nic się nie dzieje. Ale według testu do akwarium woda raczej miękka i pH 7,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Panowie co robić  mam pole 20 ha na jednym i na drógim końcu pola  jrst rzepak obsada jakieś 15 ,20 roślin a na środku pola tak jest piach i tam jak znajdzie się 5 roślin na  m3 to dobrze co zrobić a jeszcze do tego te rośliny co miały być zmarznięte odbijają i jest duża różnica roślin , może ktoś coś doradzi ??

Edytowano przez mario504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja mieszałem kilka dni temu plus jeszcze siarczan i wszystko ok nic sie nie działo pytanie jaki masz ten bor..?

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Ja też mieszałem tebu + stabilan + dursban + siarczan magnezu + kristalon zielony + maxibor i nic się nie stało było mleko ale nic się nie zważyło ani kisielu też nie było . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

chcę zlikwidować rzepak i posiać na to miejsce  jęczmień , moje pytanie jest takie czym mogę opryskać i kiedy aby nie  odrastał rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy jednego dnia rano mogę rozlać RSM a wieczorem przelecieć odżywką siarczan mg i wapnovit ?? nie będzie przeszkadzało ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

chcę zlikwidować rzepak i posiać na to miejsce jęczmień , moje pytanie jest takie czym mogę opryskać i kiedy aby nie odrastał rzepak?

Ja pryskałem Glyfosem ale po siewie pszenicy bo też likwidowałem część rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Znajomemu wczoraj zrobila sie kicha w opryskiwaczu po zmieszaniu tebukonazolu, chloropiryfosu i boru. Nie dopytalem jakiego produktu z borem uzyl, ale twierdzil ze w ubieglym roku stosowal to samo, tyle ze jako insektycyd szedl Nurelle. W tym roku dostawca skusil go na sam chloropiryfos pod nazwą Insodex. Twierdzi ze to bylo przyczyną.

 

może chodzić o kolejność jak się wlewa środek  do zbiornika co powinno być pierwszym środkiem a co jako ostatni trzeba dodać ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nigdy nie zmiekczałem wody i odpukać jeszcze nie zdażyło mi się zrobić kisielu a wczoraj na rzepak jechałem mieszaniną 5-ciu produktów. Dodaję tylko nie raz antypiane.

 

Jaki adiuwant polecasz do zmiękczania wody?

 

To że nic się nie wytrącą to nie oznaka że wszystko jest ok. Tylko herbicydy sulfonylomocznikowe lubią wodę o wyższym pH, pozostałe herbicydy, fungicydy i insektycy zdecydowanie lepiej działają w wodzie kwaśnej.

Dobrze się sprawdza selekt pekacid, technophyt pH słabiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To że nic się nie wytrącą to nie oznaka że wszystko jest ok. Tylko herbicydy sulfonylomocznikowe lubią wodę o wyższym pH, pozostałe herbicydy, fungicydy i insektycy zdecydowanie lepiej działają w wodzie kwaśnej.

Dobrze się sprawdza selekt pekacid, technophyt pH słabiej.

Możesz napisać do jakich oprysków przydatne jest obniżanie ph wody oraz jej zmiękczanie? selekt pekacid tylko zakwasza czy też obniża twardość wody? Nie wychodzi ogólnie drogo z tego co widze bo ok 5 zł na ha tj. 0,5 kg a wnosimy 590 g fosforu oraz 200 g potasu dobrze to zczytałem? Robiłeś jakieś doświadczenia z tymi środkami masz jakies spostrzeżenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam mam przemarznięty bardzo rzepak mała obsada doradca odradził go skracać bo chciałem dać toprex i poleca mi dać lepiej 1,2l topsin m +0,6l asahi sl jak myślicie które rozwiązanie lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

asashi spoko, choć ja bym dał tak 1l tebu+0,5 asashi jak już chcesz i odżywkę bor przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

niskiego ph wody wymagają przede wszystkim insektycydy (poza Plenum), ale również fungicydy i nawozy dolistne, nie obniżamy ph przy sulfonylomocznikach i glifosacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Witam czy mogę połączyć insol 5 + toprex 375SC + nurelle 550EC lub insol 5 + orius extra 250 EW + nurelle 550EC?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam czy mogę połączyć insol 5 + toprex 375SC + nurelle 550EC lub insol 5 + orius extra 250 EW + nurelle 550EC?

 

 

a dlaczego nie .. dodaj jeszcze mącznik , siarczan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Koledzy ma ktoś doświadczenie z laniem RSM na rzepak ( 2 dawka) na mokre rośliny podczas deszczu albo przed deszczem? Nie ma większych jak normalnie poparzeń? Myślę wykorzystać spory deszcz jaki na jutro podają  własnie do tego celu ale nie chcę czegoś zepsuć?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj