tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

co do drugiej dawki u mnie dzis poszła na kolejne 6 ha  w postaci pługa :)  Zostało juz tylko 7ha :( A II dawke N zawsze stosowałem jak ped głowny zaczyna sie wydłużac czyli przed skracaniem lub po jak sie wyrobiłęm w czasie. nigdy nie patrzyłem na odstep czasowy miedzu dawkami bo na to nie ma reguły. Jak narazie jest zimno i rzepak nie szaleje. nie wiem jak u innych ale u mnie ledwo zaczałodbudowywac rozete a gdzie mowa o II dawce on nawet połowy pierszej nie zjadł :)  NIe ma co sie sraa... bo ktos juz posiał moze wielkopolska to juz ale nie u nas gdzie ostatnie kilka nocy -4st. :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jest u nas taka sytuacja, 5 marca została podana pierwsza dawka 90kg N w postaci Yara Sulfan, rośliny ruszyły, zielenią się, ale na niektórych działkach jest tak że jest rzepak mały, słabo rozwinięty, słaba obsada, a z kolei na innych ładny, fajny. W pierwszym tygodniu planujemy podać drugą dawkę 70 kg N w postaci Yara Extran i teraz mam do Was pytanie, czy jest sens podawać tą drugą, pełną dawkę też na te najsłabsze działki? Bo przecież ten rzepak jak wyda plon w okolicach 1,5t bedzie fajnie, a na taki plon wystarczy chyba te 90 kgN. Pozostawiliśmy te słabsze rzepaki bo jakiś plon będzie no i ze względu na to że stanowisko lepsze niż po np. jarej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jeżeli ten rzepak gorszy o którym mówisz oceniasz że wyda plon w granicach 1,5-2t to drugą dawkę dałbym po tych 90kg jednak nie przesadzałbym z nią, teoretycznie te 90kg powinno wystarczyć do wytworzenia 1,5t nasion jednak musisz wziąć poprawkę na regenerację osłabionych roślin wtedy zamiast około 40-50kg N/1t nasion przyjął bym 60-65kg czyli dałbym max. 130kgN. Decyzja należy do Ciebie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Witam ,byłem dzisiaj na polu rzepaku,nie które rośliny mają zgniły korzeń,ale w górnej części zaczynają się pojawiać białe korzonki.Teraz pytanie co z takiego rzepaku wyrośnie,jeśli nie ma korzenia głównego.Czy morze ktoś miał podobną sytuację,proszę wypowiedz,i sugestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem do likwidacji, przyjdzie koniec kwietnia, wyższe temperatury i wszystko usiądzie.

Ale może ktoś ma inne zdanie na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

A co może być ,czy słaby czy mocny musimy wszystko dać jak by był najlepszy ,bo inaczej nie warto zostawiać ,słaby musi mieć azotu ful wypas żeby coś pociągnąć ,jak chcesz dać 90 N to lepirej nic nie siej,tylko weż dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

bez przesady zostawiałem różne rzepaki i gwarantuję że po ostrych przygryzieniach przez zwierzynę + skutki zimowe nie potrzebuje 200kg N na wydanie 1,5t nasion, nie popadajmy w skrajności

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Pogryzienie przez zwierzyne ,a przemarznięcia to kolosalna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jestem z okolic Jarosławia i w rzepaku spotkałem dziś chowacze po 3-4 sztuki na jednej roślinie. W sobote ich jeszcze nie było widać. Raczej w tym tygodniu bedzie  zabieg. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Jestem z okolic Jarosławia i w rzepaku spotkałem dziś chowacze po 3-4 sztuki na jednej roślinie. W sobote ich jeszcze nie było widać. Raczej w tym tygodniu bedzie  zabieg. 

 

jaki srodek masz przygotowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Prawdopodobnie będzie to Dursban/Pyrinex + cypermetryna, powinno zadziałać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Dawki środków prawdopodobnie będą takie: Dursban/Pyrinex 0,75l/ha i Alstar Pro 0,075l/ha. Dodane będzie chyba do tego jeszcze ok. 10 kg siarczanu magnezu 7-wodnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dzisiaj opryskałem na chowacza Cyren +supercyper+siarczan magnezu 18 kg na ha +bor+stymulator wzrostu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy na polach na których rozsiewaliście Saletrosan można spotkać jeszcze resztki tego nawozu, pewnie nie. Pytam z tego powodu że u nas minie w sobotę miesiąc od podania Sulfanu i na polach nadal leżą resztki, jest to pewnie wypełniacz dolomitowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Dzisiaj opryskałem na chowacza Cyren +supercyper+siarczan magnezu 18 kg na ha +bor+stymulator wzrostu

 

a masz gdzieś jakieś chowacze u mnie nic nie ma  rzepak na dziś odm populacyjna na mieszańce nie chciało mi się jechać

post-33433-0-88830800-1459270723_thumb.jpg

post-33433-0-95331900-1459270753_thumb.jpg


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

trzeba codziennie jeździć na pułapki skoro się łapią u WAs


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Odmiana populacyjna Syngenta (trinity) zresztą miesząnce też mam z syngenty i jednego lg obsada wychodzi około 60 -70 sztuk


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Łooo panie!! Zacny rzepak :-) :-)
U nas po okolicach próżno takich szukać... Dopiero zaczęły rozety odbudować...
Jesteś już po drugiej dawce?


a masz gdzieś jakieś chowacze u mnie nic nie ma rzepak na dziś odm populacyjna na mieszańce nie chciało mi się jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Pogryzienie przez zwierzyne ,a przemarznięcia to kolosalna różnica

 

w sezonie 2010/11 i 2011/12 rzepak miałem z ostrymi uszkodzeniami przez zwierzynę jak i przez mróz, nie potrzebował aż tyle azotu na tonę nasion.

 

 

dziś oglądałem to miałem 4 słodyszki i 2 chowacze w naczyniu ustawionym w niedzielę po południu

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

azot już zakończony  oczywiście teraz tylko dolistne działać będziemy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj